Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Instalacją Co Po Instalacji Nowego Pieca


mariusz135

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W tym roku dokonałem modernizacji kotłowni a mianowicie wymieniłem piec i dodałem drugi obieg cwu (wcześniej wszystko chodziło na jednym).Problem jest taki iż w tej chwili nie grzeją dwa skrajne grzejniki na parterze rury doprowadzające są gorące natomiast same grzejniki i jego powroty są zimne .Grzejniki są odpowietrzone i przy zakręceniu wszystkich innych w domu działają prawidłowo po ponownym otwarciu stygną.Wydaje mi się że na CO jest za słaba pompka grundfos 25-40 .Po rozmowie z Panem instalatorem powiedział że to niemożliwe że takie pompki daje na domy 300 m a ja mam 120 m

.Wcześnie takiego problemu nie było co prawda na grawitacji też słabo grzały ale po włączeniu pompki było dobrze. Po wielu próbach z regulacją zaworu trój drogowego i dobieraniu różnych prędkości pomp nic się nie zmieniło efekt dało tylko podłączenie dwóch pomp równocześnie do CO Załączam zdjęcie podłączenia pieca po modernizacji.Na zdjęciu zawory są tak przełączone że obydwie pompki pompują na CO ale nie oto mi chodziło żeby skakać po piecu i przełączać zawory jak chce aby w kuchni było ciepło . Proszę o radę czy wymiana pompki na mocniejszą ma sens lub inne uwagi

 

Pozdrawiam

Mariusz

 

Ps Jeżeli będzie trzeba mogę wrzucić fotki z innych ujęć

post-48220-0-45372400-1380215094_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakim celu pompą od ładowania zasobnika łupiesz wodę do CO??? jeśli pompa pracuje to jest problem z przepływami którys grzejnik poprostą jest goracy bo przez niego smiga woda a na pozostałe już brakuje ,taka instalacja to przy pompie 25/40 to na pierszym biegu jest jeszcze zaduzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa problemem pewnie nie jest ale średnica rur już może być. Ten 3D też podłączony może 18 do powrotu, co tym można regulować? Do tego redukcje i zawory które też dławią przepływ i masz problem. Zdławiłeś pompę to i obiegu złapać nie może i potrzebna druga od cwu (rury wyglądają na może 18). Kolejna sprawa to jak podłączone jest naczynie? No i regulacja hydrauliczna układu o której koledzy już wspominali czyli zawory z nastawą wstępną lub kryzy na grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.