Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Miarkownik Regulus Rt3 Jak Ogarnąć


robert45

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z regulacją tego miarkownika, tzn. zero jakiejkolwiek regulacji.

Nie wiem czy jest on uszkodzony, czy robię coś nie tak.

Zamontowany przez instalatora wraz z kotłem c.o. Nawiasem mówiąc odwrotnie, niż mówi instrukcja obsługi (śrubą do przykręcenia ramienia od tyłu kotła). Poprawiłem,ale nadal nie działa regulacja.

- czy pokręcając pokrętłem temperatury ramię powinno podnosić się i opadać, bo nie rusza się

- pokrętło można pokręcać w nieskończoność w obu kierunkach, czy jest to prawidłowe.

Wszelka pomoc mile widziana, bo jest to mój pierwszy kontakt z miarkownikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też to przechodziłem- ramię wykręć z mocowania i przełóż na drugą stronę- uważaj jakbyś chciał wykręcić go całkiem z kotła bo mi się odkręciła przy tym ta mosiężna część i potem musiałem się nagimnastykować by to skręcić z powrotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi wyjaśnić co miałeś na myśli pisząc o wykręceniu ramienia.Ramię do którego podczepiony jest łańcuch jest przykręcone na śrubę.Co da przełożenie ramienia na drugą stronę.

Tak jak pisałem obróciłem miarkownik wykręcając go i jest zamontowany tak jak w instrukcji.Nie chcę wykręcać miarkownika z kotła bo nagimnastykowałem się z odpowietrzeniem instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby tu wytłumaczyć...

Stoi se miarkownik pionowo? i ramię ma pochylone (to co podłączasz do klapki) od strony śrubki mocującej ramię czy z drugiej strony? Przełóż by pracowało od strony tej śrubki i wtedy pokręć pokrętłem i sprawdz czy opada i podnosi..

Kurcze troche to zagmatwane... najlepiej zobacz moje zdjęcie w jednym z moich postów (wcześniejszych) albo inne zdjęcia i porównaj..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ramię jest pochylone od strony srubki mocującej.Instalator zakręcił miarkownik śrubką w stronę komina. Ja to poprawiłem i zero reakcji.

Może brakuje w środku jakiegoś elementu.Po rozkręceniu widzę termostat w który wkręcona( lub zamontowana) jest śruba pokrętła temperatury.

Oprócz tego taki element metalowy który można wyjąć i "pazurki" w które wkręcona jest śrubka mocująca ramię wysięgnika. Nie wiem czy te "pazurki" powinny opierać się o pokrętło regulacji, jaki element powoduje nacisk na termostat, bo tak jak patrzę to żaden z tych elementów wewnątrz nie poruszy ramieniem. Widziałem zdjęcia Twojego miarkownika, mój zamontowany jest tak samo.

Czy u Ciebie można pokręcać tym pokrętłem w obie strony w nieskończoność, czy powinno się zablokować w jakiejś pozycji krańcowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbym ramię przełożył do "tyłu" to miałbym tak samo jak ty - czyli bym kręcił ile wlezie ..

masz tylko 4 różne pozycje zamocowania ramienia- popróbuj...

te "pazurki' opierają się o element co jest między nim a pokrętłem

jak masz rozebrane to zdjęcie zrób zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Okazało się,że ten wyjmowalny element z miarkownika fabrycznie został odwrotnie zamontowany.Rozbierałem miarkownik kilkukrotnie i nie wpadłem wcześniej, że w fabryce( lub u dystrybutora) ktoś obrócił odwrotnie ten element. Zaznaczam,że nigdy wcześniej nie miałem kontaktu z miarkownikami dlatego taka niewiedza.Pokrętło regulacji temperatury pracuje w prawo i lewo z oporem w skrajnych temperaturach.

Dziękuję koledze HAN za pomoc oraz dareckiemu za zaangażowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.