Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Do Małego Domu


chodak70

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim!!!

Poszukuję pieca do domku drewnianego o powierzchni wewnętrznej 75,6 m². Dom jest drewniany ocieplony,podłogi wylewki na styropian,poddasze nieużytkowe ocieplone wełną mineralną,okna plastiki z dwiema szybami.Instalacja ma ok 13 lat,rurki miedz, sześć grzejników aluminiowych i dwa stalowe do tego bojler o pojemności 120 litrów. Jako opału używam węgla,obecny piec z Sit-Stal Olsztyn dokonał żywota i jego naprawa jest nieopłacalna.Nie wiem jakiej wielkości był obecny piec (używałem go tylko jeden sezon) ale szału ostatniej zimy nie było max 18 C w pokojach.Poszukuję jego następcy,myślałem o "dolniaku" jednak ciężko jest w lokalnych sklepach kupić piec dolanego spalania, proponowano mi piece górnego lub górno-dolnego spalania a raczej rozpalania o mocy 14 kW jednak myślę że to będzie zbyt dużo.W załączeniu plan rozkładu pomieszczeń. Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

post-54244-0-73096300-1380134758_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Ja do powierzchni ok. 60m2 kupiłem w piniedziałek kocioł Biawar optimax 12kw, ale montaż dopiero w sobotę więc dopiero po niedzieli będę mógł coś więcej napisać.

Przed zakupem śledziłem to forum intensywnie przez jakiś miesiąc i do tak małej powierzchni ciężko dobrać coś odpowniego zwłaszcza dolnego spalania, w moim przypadku do drewna. Po uruchomieniu mogę napisać coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek - jak możesz to wymień ten kocioł na coś mniejszego, chyba, że masz duży bufor do tego kotła, do spalania drewna bardzo przydatna rzecz. Chodak - ocieplony drewniany dom nie będzie potrzebował kotła większego niż 8 kW wliczając w to grzanie cwu, takie małe ma w ofercie np. Per Eko, Ogniwo, są całkiem niezłe do spalania węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.Sprzedawcy próbowali mi wciskać kotły 12 kW ".. Panie do takiej powierzchni dziesiątka będzie za mały. Jak już to minimum 12-14...". A co do producenta to wybiorę raczej Ogniwo s7wc -8 kW i palenie od góry, bo patrząc na Per Eko to ich kotły wydają się być takie "papierowe" ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Może już nieaktualne ale może komuś innemu pomoże. Ja mam dom o podobnej powierzchni też drewniany. Ogrzewam go kotłem o mocy 10 kw (zebiec kwp10) gdyby nie zawór mieszający to musiałbym go mocno dusić na niskich temperaturach, gdyż przy temperaturze zewnętrznej w okolicy zera wystarcza temperatura około 40 stopni za zaworem. temperatura w domu regulowana termostatem pokojowym 23,5 w dzień 20.5 noc. Palenie ciągłe praktycznie samym drewnem   . W ubiegłym roku ociepliłem dom ale tylko ze względów estetycznych.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.