Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Elektryczny Piec Kaflowy Czy Grzejniki Konwektorowe ?


koper009

Rekomendowane odpowiedzi

Hej !

 

szukałem po różnych forach i stronach, jednak nie znalazłem konkretnej odpowiedzi...

od niedawna mam lokal składający się z 4 pomieszczeń i korytarza w kamienicy. pomieszczenia są przeznaczone na sklep - czynny d pon do soboty w godzinach 9.00 - 18.00. i właśnie mam problem jakie ogrzewanie... w dwóch pomieszczeniach na pewno bądą grzejniki konwektorowe - pow. pomieszczeń 20 m2, wysokość 2,7m, a w dwóch mam ładne piece kaflowe - pow. 25 m2, wys 2,7m - jakie tam założyć ogrzewanie - czy lepiej wkłady czy grzejniki ? jak wkłady to jakiej mocy ?

jeżeli chodzi o koszty prądu, to u mnie wychodzi 0.32 zł za KW - mam prąd z mojej firmy produkcyjnej gdzie mam własną trafostację.

ma może ktoś z Was doświadczenie z wkładami do piecy kaflowych ? które rozwiązanie będzie lepsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz tak tanio prąd to porostu wieszasz grzejniki i po robocie ,akumulować nie ma sensu tylko grzać w godzinach pracy i koniec ewentualnie możesz pomyslec o klimatyzatorze inwerterowym i nim sobie spokojnie grzać do -20st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejniki to najwygodniejsze rozwiązanie, ale w przypadku tych dwóch pomieszczeń z piecami kaflowymi estetyczniej było by zamówić do nich wkłady. Byłoby estetycznie i stylowo, ale nie wiem co wolisz. Czasem inwestycja w modernizację kafli się opłaca, niektóre gminy nawet dają dotację na częściowe finansowanie na modernizację kaflówek.

Popytaj u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.