Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Dwufunkcyjny - Ogrzewanie Problem


raelmo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wczoraj dla próby odpaliłem mój kocioł dwufunkcyjny na grzanie ( zbłiża się zima ) .Kocioł Arisrto. Jeżeli chodzi o ciepłą wodę to jest OK ( to sprawdzam cały rok ). Natomiast wczoraj gdy włączyłem grzanie, to zauważyłem, że cisnienie wody poszło w górę do 4barów. Wyłączyłem grzanie. Dzisiaj spuściłem trochę wody ( do 1bara ) i włączyłem ponownie. Nestety są problemy. Podczas startu piecyk pyka ( iskra się zapala jednak nie zapala gazu jakby go za mało leciało). Gdy zapiali się gaz, to gaz jest słaby i gaśnie, Po kilkudziesięciu sekundach zapala stabilnie. jednak po ponowym włączaniu jest to samo ( chodzi mi o to, że piec po chwili się gasi gdy osiągnie odowiednią temperaturę i później.ponownie zapala w ten sam sposó B). Czy to jest spowodowane słabym cisnieniem? dobiłem do 2 barów ( wg instrukcji powinno być pomiędzy 0.5 a 1.5 bara ). Czy czymś innym?.

Przeczyściłem piec z kurzu, na wodzie urzytkowej odpala normalnie. Wydaje mi się, że jak było 4 bary to pracował jlepiej ( może manometr jest zepsuty)?.Spuściłemniecałe 05, l wody i cisnienie spadło to 0atm. Nie chcę sprowadzać serwesanta bo na wiosnę miałem takiego gościa i zainkasował 50PLN i chciaół wymienić płytę za 600PLN a ja sam laik drogą dedekcji odkryłem, że zepsuty jest czujnik przepływu ( kolega mi naprawił). Problem był z tym, że nie grzał wody.

Proszę o pomoc - ale darujcie uwagi, że jak sam tamto naprawiłem to i to naprawię.

 

Pozdrawiam.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno sam nie naprawisz bo nikt nie bedzie tobie kazał w kotle gazowym grzebać ,50zł za przyjazd serwisu to naprade nic stracznego generalnie rozmowa zaczyna się od 100zł ,a ty masz problem z ustawieniem palnika dla CO masz ustawioną za małą moc startową i dlatego tak jest ale generalnie jak będziesz grzał wodę a bedzie rzadanie grzania CO to powinien płynnie przejść bez wygaszenia palnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za odpowiedź.Trochę mnie uspokoiłeś bo liczyłem się z zakupem nowego piecyka ( tn ma ok 11lat). Generalnie nagle się rozlegulował bo dzień wczesniej pracował OK pomimo dużego cisnienia.

Co jeszcze powinienem zlecić sprawdzić, wyregulować podczas przeglądu?

Wczoraj go odkurzaczem przeczyściłem i płomień jest dużo jaśniejszy, więc piecyk jest chyba zaniedbany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wreszcie majster za chwilę powinien przyjechać ( czekam tydzień ). Miał być rano ale cos mu wypadło. 1,5 godziny temu telefonowałem do niego i powiedział, że do godziny będzie. No to czekam.I tak wiem, że powie, że płyte główna za 600PLN trzeba wymienić.

Zauważyłem, że jak temperaturę dam troche większą ( 3 kreski ) to ciśnienie bardzo rośnie ( poza czerwoną kreskę do 4barów ) . Może coś z pompą albo odpowietrzeniem. Kaloryfery odpowietrzyłem,ale nic nie dało. Jest chyba jeszze jakieś naczynie cos tam i może ono.

Generalnie, jak właczę ogrzewanie to za pierwszym razem grzeje OK, ale jak się wyłączy bo woda osiągnie temperaturę, to przy ponownym zapłonie ma problem - zapala się ok 30 sekund i bardzo krótko grzeje. No i jak dam większą temperaturę to cisnienie rosnie ( jak pisałem) . Telefonicznie rozmawiałem za jakims uprzejmum majstrem i trochę mi powiedział co sprawdzić: przeczyściłem, próbowałem na zaworze zwiększyć mały gaz, nie dałem razy odpowietrzyc naczynia jakiegoś.

Jakby ktoś mi dał jakiś argument na majstra bo napewno powie, że trzeba kupić nową płtytkę co byłbym wdzięczny.

...

...

No i był. wziął 45PLN i powiedział, że płytkę trzeba wynienić ( 600PLN ). Za tydzień by była. W naczyniu wyrównawczym ( czy jakoś tam) trzeba powietrza sdobić, ale tego nie zrobił bo to mały pikuś.

Już jak powieział , po mojej prezentacji, że czregoś takiego jeszcze nie widział,, to wiedziałem, że nic z tego nie będzie.

Będę szukał elektronika - nich spojrzy na płytkę. Bo wszystkie serwisy to wielkie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt ci za płyte id instalacji gazowej się nie wezmie nie ma takiej możliwości wymien ta płytę i tyle skoro jest winna i nie grzeb w elektronice kotła ,jakby to była tylko płyta od mieszacza albo odpowiedzialna za obiegi to pal licho ale tu nie ma takiej opcji żeby ktoś coś miał nawet podstawy aby to dotykać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.