Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lubpolkotły.


Gość lysy1l

Rekomendowane odpowiedzi

Czy administracja może coś zrobić z jego kompletnie nic nie wnoszącymi do tematów postami?

Połowa z nich to wykopaliska archeologiczne, a sama treść to nic innego jak zwykłe blablabla...

http://forum.info-og...serMode=content

 

Nie tylko ja zwróciłem na to uwagę:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/15704-smola-w-piecu/?do=findComment&comment=157835

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to ewidentna reklama jakiegoś tam producenta, na szczęście nie zachwala nachalnie swoich produktów.(jeszcze)

skończy pewnie jak @TaniOpal (po 3 postach w temacie o mokrym eko z firmy xxxxxx)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Administracja forum zna się na organizacji forum pod względem informatycznym.

Jej znajomość problematyki ogrzewania jest delikatnie pisząc amatorska.Chyba nie widziałem na tym forum ingerencji moderatorów w treści postów, na przykład takich jak forum Elektroda.

 

W interesie obecnych właścicieli forum nie leży ograniczanie ilości postów, tematów czy też ilości uczestników forum zwłaszcza tych których aktywność od rejestracji na forum (np. 5 lat temu) jest zerowa.

 

Ja mam dwóch faworytów których posty trzeba by było w dużej ilości skasować:

jeden pisze praktycznie w każdym temacie,

większość porad drugiego jest zbyt ogólnikowe i trudna do realizacji w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - dobre rady Wujka Vlada won do kosza, rady Sambora też i kto jeszcze się na to pisze?

Może sam pomysłodawca?

Panowie - wolna Polska, wolne Związki, wolne soboty i dajcie jeszcze wolne wypowiedzi na forum!

Mamy Demokrację a wy kneblować chcecie?!

 

Jak komuś ktoś nie pasuje, to nie czytać lub napisać do gościa na priv, lub do Admina i spoko.

 

Mnie np bardziej od głupich lub infantylnych postów męczą te z błędami ortograficznymi lub kiepską pisownią.

Czy nie można wzorem elektrody nakazywać pisać poprawnie i zrozumiale.?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jej znajomość problematyki ogrzewania jest delikatnie pisząc amatorska.Chyba nie widziałem na tym forum ingerencji moderatorów w treści postów, na przykład takich jak forum Elektroda.

 

Tak - jest amatorska.

 

W jakim sensie mielibyśmy ingerować w treść postów?

W interesie obecnych właścicieli forum nie leży ograniczanie ilości postów, tematów czy też ilości uczestników forum zwłaszcza tych których aktywność od rejestracji na forum (np. 5 lat temu) jest zerowa.

Nie bardzo rozumiem. Mamy wprowadzić limit ilości postów na dzień czy jak? W jakim celu mamy ograniczać ilość użytkowników, których aktywność jest zerowa? Nie wpływa to w żaden sposób na funkcjonalność forum a zdarza się, że "starszy" użytkownik się odezwie i być może chciałby mieć zachowane swoje konto.

 

Czy nie można wzorem elektrody nakazywać pisać poprawnie i zrozumiale.?

 

Regulamin: http://forum.info-og...tion=boardrules

 

Punkt 6. Nasza interpretacja jest taka, że jeżeli błędy nie zaciemniają wypowiedzi zostają. Wypowiedzi nieczytelne z powodu ortografii są usuwane wraz z informacją dla użytkownika. Nie poprawiamy sporadycznych błędów ortograficznych.

 

I ogólnie:

 

Przyjęliśmy założenie (punkt 7 regulaminu) nie ingerowania w samą treść postów (chyba, że na uzasadnioną prośbę autora lub w wyraźny sposób to zaznaczając - ale to sporadycznie). Natomiast usuwanych jest wiele postów, które w ewidentny sposób łamią regulamin forum - tego oczywiście na forum nie widać. Tematy często przenosimy do odpowiedniego forum i oczywiście reagujemy na (zasadne) zgłoszenia. W ten sposób wyobrażam sobie moderację forum.

 

Jeżeli mam coś merytorycznego do napisania lub odniesienia się do innej odpowiedzi piszę to jako użytkownik a nie moderator.

 

Z własnego doświadczenia wiem, że na każde działanie moderatorów znajdzie się 10 popierających i 10 nie popierających. Wiem też, że część użytkowników (zwłaszcza tych nie mających nic wspólnego z moderacją) uważa, że lepiej by tym zarządzało - oczywiście to możliwe. Jestem pogodzony z tym, że każda decyzja jest niedobra dla części użytkowników. W dyskusjach na temat moderacji staram się nie uczestniczyć ze względu na to, że wtedy można z nich wyciągnąć lepsze wnioski - żeby nie było, że to olewamy ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orłem z gramatyki nie byłem i nie będę :) ale skoro kolega nawołuje do grammarnazi to wypadałoby, żeby zapoznał sie z zasadami interpunkcji.

;)

 

Interpunkcja to najmniejsze piwo a co powiesz na taki post ?

 

Post #28 w temacie https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/15763-ksgw-zgoda-15-kw-czy-dakon-dor-16/page__st__20?do=findComment&comment=158136

 

Jedyną możliwością walki z wybuchami chyba jest pozostawienie minimalnego dopływu PG, które z jednej strony nie spowoduje zbytniego podniesienia temperatury powyżej ustawionej a z drugiej strony pomoże dopalić gazy które nie mogą wydostać się z "ropędzonego się węgla. PW w rasowym DS trafia w palnik i nie ma tej samej funkcji czyszczenia jak w GS.

 

Rozumiem, że można pędzić , bimber, rozpędzić towarzystwo ale co to jest rozpędzony (ropędzony) węgiel to nie wiem? <_<

Może dlatego że nigdy samodzielnie nie paliłem węglem

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja akurat rozumiem o co w tym stwierdzeniu chodzi.

Bez używania takich rzeczy nie dałoby się tu wytrzymać, bo szkółką za bardzo by śmierdziało.

Ostatnio napisałem, że komin się przeziębi jak Coca-cola nad Wisłą - świadomie i wiem, że niewiele osób to zrozumie.

Ale Ci, co "Borewicza" pilnie oglądali, to na pewno pod nosem się uśmiechną ;)

 

Ja to forum będzie moderować takiego typu określenia, przecinki, rzadkie błędy ortograficzne, duże i małe litery, to mnie tu na pewno nie będzie.

Te wszystkie przypiski typu "dałeś za krzywo przecinek, mod. Mirrzo" w co drugim poście to jakiś botnet lub prawie matrix.

To, jak kto pisze świadczy o nim samym i nie może nikomu innemu przeszkadzać (któraś tam poprawka do konstytucji).

[W świecie dorosłych] Nie wolno się czepiać ludzi za to, że nieładnie się ubierają lub niewyraźnie mówią, lub są niedouczeni.

Nie dyskutuje się też o gustach.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wpływa to w żaden sposób na funkcjonalność forum a zdarza się, że "starszy" użytkownik się odezwie i być może chciałby mieć zachowane swoje konto.

 

Kilka przykładów nieaktywnych kont (rejestracja i ostatnie logowanie na forum wiele lat temu):

http://forum.info-og.../660-abramello/

http://forum.info-og...l/user/267-ach/

http://forum.info-og...ser/730-acidos/

http://forum.info-og...ser/33-acislx3/

http://forum.info-og...ser/763-adam-n/

http://forum.info-og.../user/86-adler/

 

W jakim sensie mielibyśmy ingerować w treść postów?

 

Przykład teoretyczny, ale jego sens ma odzwierciedlenie na forum.

Kolega X założył nowy temat i napisał "Chcę zamontować sterownik i dmuchawę... Proszę o poradę jak to zrobić."

Kolega Y odpowiada "Sterownik i dmuchawa to samo zło, jak już to tylko markownik"

Ingerencja moderatora "Kolego Y piszesz nie na temat. Dostajesz ostrzeżenie."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekawostką jest fakt że wszyscy wskazani mają dziwną statystykę np kolega @Abramello miał rejestrację 22 grudnia 2007 , ostatni raz na forum grudzień 2007 22:45 a jednocześnie statystyka odwiedzin pokazuje 820 odwiedzin

Kto liczy te odwiedziny i w jaki sposób?

 

Podobnie pozostali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja akurat rozumiem o co w tym stwierdzeniu chodzi.

Bez używania takich rzeczy nie dałoby się tu wytrzymać, bo szkółką za bardzo by śmierdziało.

Ostatnio napisałem, że komin się przeziębi jak Coca-cola nad Wisłą - świadomie i wiem, że niewiele osób to zrozumie.

Ale Ci, co "Borewicza" pilnie oglądali, to na pewno pod nosem się uśmiechną ;)

 

Pozdrawiam.

 

To że ty rozumiesz, inni którzy palą węglem pewnie też ale tu trafiają osoby szukające informacji i jak chcą skorzystać w wyszukiwarki to co będzie?

Ponadto nie wszyscy znają specyficzny język "palaczy" forumowych., choć większość wie "że w Paryżu najlepsze kasztany są na Placu Pigalle" :P

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostką jest fakt że wszyscy wskazani mają dziwną statystykę np kolega @Abramello miał rejestrację 22 grudnia 2007 , ostatni raz na forum grudzień 2007 22:45 a jednocześnie statystyka odwiedzin pokazuje 820 odwiedzin

Kto liczy te odwiedziny i w jaki sposób?

 

Podobnie pozostali.

Są to liczby odwiedzin profilu (a nie użytkownika na forum). Liczy je skrypt forum oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż mogę powiedzieć... Akurat w tym wypadku jest tak jak mówię i... tyle - tak to działa w programie forum i wcale nie trzeba w to wierzyć, aby to tak działało. Wartość ta nie ma nic wspólnego z ilością wejść użytkownika na forum. W oryginalnej wersji (angielskiej) forum nazywa się zresztą "Profile views".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę.

Sam mam jakąś liczbę odwiedzin i nikt mi nie wmówi że to inni mnie tyle odwiedzają, ,,,,

 

Sambor, wszyscy Cię tu lubią i dlatego odwiedzają tak często Twój profil. :D

 

Wytłumaczenie Twego "niedowierzania", jest chyba banalnie proste.

Często udzielasz się na forum, czego odzwierciedleniem jest duża liczba Twoich postów. Wejdź na stronę główną i niesprawnym ruchem myszy kliknij na ikonkę "przejdź do ostatniego posta". Mała niedokładność i już profil Sambora się otwiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę od czapy, ale jak oceniacie kotły typu Hajnówka? Lubpol je produkuje i zdaje się, kupuje się ich trochę.

 

Ingerencja moderatora "Kolego Jaro966 piszesz nie na temat. Dostajesz ostrzeżenie."

Tak powinien działać moderator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek akurat praktycznie od 5 postu jest średnio na temat. Mniej więcej 5 postów nadaje się do tego samego wg tego schematu.

 

W wątkach tematycznych post by wyleciał (bez ostrzeżenia bo te rezerwujemy sobie na większe przewinienia). Ten wątek jednak taki nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po ingerencji moderatora inni uczestnicy forum trzy razy by się zastanowili zanim by coś napisali i temat miał by tylko 5 postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.