Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ceta 106 - Pompa Ciągle Chodzi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zaistalowaną cetę 106 do zaworu mieszalnikowego. problem poleg na tym że ciągle pompa pracuje mimo wygaszonego pieca. Instrukcja jest tak mówiąc grzecznie porypana że nic z niej nie wynika. Może ktoś z was logicznie wytłumaczy w czym problem bo Womix nabrał wody w gębę i ma gdzieś problem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Pompa podpięta jest pod drugi zacisk, czyli zgodnie z instrukcją, następne to zamykanie i otwieranie mieszalnika. Do Cety zaproponowano mi tylko czujnik temperatury zewnętrznej. W trakcie montażu pompa chodziła cały czas, próbowałem uzyskać informację u producenta ale bezskutecznie. Wpiąłem więc w obwód zasilania pompy włącznik termiczny i nie było problemu. Po roku grzania postanowiłem zrobić tak jak powinno być. Co ciekawe przy przestawieniu się trybu dziennego na nocny pompa się wyłącza. próbowałem rozgryźć temat z fabryczną instrukcją ale poległem, a w necie jakoś nie potrafię odszukać schematu działania tego sterownika. Nadmieniamk że piec cały czas jest wyłączony. Odnośnie testu to niestety nie wiem jak go się przeprowadza. Pozdrawiam Mirosław.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wyjaśniło się. Error pojawił się ponieważ nie są zainstalowane czujniki /system solarny/ - usunąć go można resetując ustawienia. A z rozmowy przeprowadzonej z producentem /wreszcie się dodzwoniłem/ wynika że Ceta 106 przewiduje ciągłą pracę pompy co jak by nie patrzeć ma jakiś tam wpływ na zwiększenie poboru prądu.

Można to w prosty sposób rozwiązać wpinając w układ /zasilanie pompy wychodzące z Cety/ włącznika termicznego zamontowanego na zasilaniu poniżej mieszalnika. Ot i cały problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.