Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pec Seko Ii Utrzymanie Temperatury


alladynka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry, prosze forumowiczow o pomoc , mam piec SEKO II , niby wszystko ok ale mam wrazenie, ze za czesto wlacza sie dmuchawa, jest to zwiazane oczywiscie ze spadkami temperatury w piecu. Mam dlatego pytanie do uzytkownikow tego typu pieca, jak czesto wlacza sie dmuchawa, jesli jest to normalne, ze wlacza sie kilka razy w ciagu godziny, nie wyglada mi to dobrze, zuzywa to oczywiscie wiecej wegla no i jak sie domyslam pradu, bo dmuchawa na wode przeciez nie jest. Moze cos robie poporstu zle. Z tylu w kominie mam przymkniete tylko, nie jest zamkniete do konca, bo inaczej troszku sie ulatnia dym jak dmuchawa pracuje. Temperatura pieca na 55, dmuchawa wlacza sie przy 54, ale nie idzie to inaczej na tym sterowniku zrobic, mam sterownik Gold 3000. Zreszta mysle, ze inaczej nie potrzeba. Glownie chodzi mi o utrzymanie sie temperatury na piecu. Bardzo prosze o informacje. Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to normalne zjawisko że jak temp. na kotle spada to się załącza dmuchawa. im większe zapotrzebowanie domu na ciepło tym częściej będzie pracować. jak chcesz by pracowała żadziej to np. ustaw większą histereze jeśli sterownik taką funkcje posiada, pal mocniejszym opałem, przykręć grzejniki w domu , jesli dom nie docieplony to docieplić itd. z tym przymykaniem czopucha to też z rozwagą , komin swoje też musi dostać. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne, dom nie mam docieplony ale wczesnej w normalnym piecu bez dmuchawy, piec sie poprostu zamklo a wytrzymaly mi tam dwie weglarki wegla jakies 6 godzin a temp byla na 60stopni, no najwyrazniej musze jeszcze sie poprostu nauczyc pracowac z nowym piecem z tego co widze, na sterowniku nie mam mozliwosci ustawienia histerezy. Tak chyba zostaje mi tylko poprzykrecac grzejniki i sprawdzic jak to bedzie wygladalo. A co z weglem jakie znaczenie ma to ile wegla sie wsypie, w mojim starym dwie weglarki to byl pelny piec, teraz mam to na dnie, nie jest to tez przyczyna? Moze zle zasypuje? Ile sie daje wegla do takiego pieca, teraz jesienia zwlaszcza, bo zima ile czlowiek by nie dal, to spali ale jesienia nie potrzebuje tyle palic, dom ogrzewa sie w sumie szybciutko, mamy grube mury, nowe okna tak jesienia tutaj nie ma takiego zapotrzebowania na cieplo. Jesli moge jeszcze zapytac o inna kwestie. Co zima w nocy? Mozna ustawic temperature pieca na nizsza? Nie zaleje mi go wtedy smola? Nie mam potrzeby miec temperature 20-22stoni w nocy, bysmy sie wszyscy tutaj ugotowali. Mozna ustawic tak na 50 a pozniej rano ja dac na wieksza? Wiem ze pytania sa lajickie, ale mam taki piec pierwszy raz w domu i wbrew pozorom pali sie w nim zupelnie inaczej jak w normalnym starszym piecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz przepalam drewnem, bez dmuchawy, bo się smoli bardzo jak powietrze odcina, zimą zasypuję do pełna i trzyma te 16 godzin. Dmuchawa pracuje z różną częstością, jak spada temperatura to się załącza. Jak masz nieocieplone stropy nad pokojami to też tracisz ciepło, jak się da to połóż tam ze 30 cm wełny z rolki a zobaczysz, że będzie dużo cieplej, mnie podskoczyła temperatura w pokoju o 3 stopnie po ociepleniu, nawet zimą czasem zamykam grzejnik bo za gorąco się robi. Inne wyjście to zawory termostatyczne na grzejnikach, przynajmniej na wybranych bo jak wszystkie odetnie to kocioł może dostać, gazowy co inne ale na paliwo stałe musi mieć odbiór ciepła. Co do ustawiania niższej temperatury to nie polecam - zalejesz kocioł smołą, lepiej dać w instalacji zawór czterodrożny lub chociaż trzydrożny i wtedy masz na kotle 70 a na grzejnikach 40, i komfortowo w domu i kocioł nie zarasta. Trzymaj na kotle te 60 chociaż na zasilaniu, na powrocie ok. 45 - 50 i kociołek posłuży dłużej. Czopucha nie zamykaj za bardzo, bo zimny komin spowoduje wiosną smród w domu - wykroplisz kondensat i ściana do kucia, a poza tym jak zacznie dym wyłazić na kotłownię, to możecie się kiedyś nie obudzić. Z głową rób wszystko ,nie można oszczędzać za cenę życia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.