Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba O Sprawdzenie Instalacji


darek127

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zakupiłem kocioł optima komfort plus i instalator proponuje podłączenie pieca tak jak na załączonym schemacie .Na schematach i na naklejce na piecu woda zasilająca ma mieć 55 stopni C i ma się mieszać z ciepłą wodą. Mój piec będzie zasilany wodą już schłodzoną czyli zimną.

 

 

1)czy będę miał gwarancje na tak podłączony piec.

2) co z korozją niskotemperaturową przy takim podłączeniu

3) czy tak podłączony piec wytrzyma długie lata i czy jego żywotność będzie krótsza

4)czy zawór trzydrogowy jest w dobrym miejscu?

 

Prosze o porady

post-54209-0-34777100-1379667893_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zakupiłem kocioł optima komfort plus i instalator proponuje podłączenie pieca tak jak na załączonym schemacie .Na schematach i na naklejce na piecu woda zasilająca ma mieć 55 stopni C i ma się mieszać z ciepłą wodą. Mój piec będzie zasilany wodą już schłodzoną czyli zimną.

 

 

1)czy będę miał gwarancje na tak podłączony piec.

2) co z korozją niskotemperaturową przy takim podłączeniu

3) czy tak podłączony piec wytrzyma długie lata i czy jego żywotność będzie krótsza

4)czy zawór trzydrogowy jest w dobrym miejscu?

 

Prosze o porady

tak może być dobrze zrobione i bezpiecznie co cieszy i widze ze instalacje masz oki przynajmniej jest otwarta bez wymienników ,jednym słowem do dzieła,a ochrona powrotu hak bardzi chcesz to dodatkowa pompa miedzy zasilaniem a powrotem i termostata tak aby był wagrzany powrót ,a za pompami wszystkimi zawory zwrotne klapkowe lub zwykłe mosiężne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 zasilanie grzejników ,4 powrót z grzejników ,2 powrót do kotła ,3 zasilanie z kotła ,możesz tez w innej konfiguracji 4 zasilaniez kotła ,2 powrót do kotła ,1 zasilanie grzeników ,3 powrót z grzejników ,przy pierszej konfiguracji jak bedziez krecił w prawo będzie wyzsza temp na grzejniki a wrugiej konfiguracji odwtprnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.