Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy Z Defor Duo, Sterownik Tech Ag Lux Pid


tomibomi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam ten sterownik też.Wreszcie wzrosła liczba użytkowników tego sterownika.Powiedzcie mi moze jaką wersje macie oprogramowania bo wiem od defro ze niby było kilka wersji ale nie miałem mozliwości(teraz mam solar to w lato wyśle) wysyłac do aktualizacji.prosze o info i pozdrawiam.widze ze forumowicze maja ciekawe ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja oprogramowania 124.04.09 NKS (pisałem do Techa o umieszczenie opcji korekty temp. czujnika zewnętrznego w sterowniku w zakładce zawór) podobno zrobią po sezonie grzewczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja oprogramowania 124128.04.09 NKS (pisałem do Techa o umieszczenie opcji korekty temp. czujnika zewnętrznego w sterowniku w zakładce zawór) podobno zrobią po sezonie grzewczym.

 

Po sprawdzeniu wersji oprogramowania, okazuje się, że taki posiada numer: 128.04.09 NKS (aktualizowana jesienią 2013 roku).

 

Co do ustawień pieca, teraz po rozgrzaniu domu do temp. 24stopnie i podtrzymywanie non stop (dzień i noc) temp. 20stopni moje ustawienia są następujące:

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

Temp. zadana 65 a w godzinach nocnych (20:00 do 08:00) ustawia się na 67

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

Współczynnik wentylatora =  +5

Współczynnik mocy kotła =  - 0 +

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

Nadzór

Czas podawania =  5s.

Przerwa podawania =  10min.

Siła nadmuchu =  55bieg

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

Zawór min. otwarcie 25% (kontrola temperatury na zaworze co 60sekund, kąt otwarcia 1%)

Temp. min. powrotu = 45stopni max. powrotu = 60stopni.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

węgiel spala się praktycznie całkowicie, piec ma skoki temp 62/65/67-dzień 64/67/72-noc (spadek temp./zadana/wzrost temp.), zauważyłem, że po rozgrzaniu domu i utrzymywaniu stałej temperatury w pomieszczeniach piec pracuje bardzo stabilnie co przekłada się na bardzo dobre i równomierne spalanie paliwa, także sterowanie i praca zaworu 4D jest wtedy niewielka (przy zadanym  min. otwarciu 25% zawór w takich warunkach jak wyżej ustawia się w granicach 27% - 40% bardzo rzadko zmienia swoje położenie, nom chyba, że nagle zmieni się temp. zdana na grzejniki np. przy przewietrzaniu pomieszczeń (moja przy temp. zewętrznej 0/40 -10/45).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Potwierdzam, palenie z funkcją PID to czysta przyjemność, dosłownie czysta:) 

Najważniejsze w tej funkcji jest opanowanie nadmuchu w nadzorze, bo nawet przy dobrze dobranej dawce paliwa, a złym nadmuchu wszystko się komplikuje. Za mały i za rzadki nadmuch powoduje nie dopalenie, za częste i za mocne crater. Nie raz jest tak że się uda dostroić nadmuch i paliwo a łapie za wysoką temp. wtedy trzeba zmniejszać proporcjonalnie paliwo, lub nadmuch, lub częstość dmuchania, lub i czas działania tego dmuchania. 

Funkcja PID niby prostsza ale wymagająca cierpliwości, jak się już opanuję to naprawdę bajka, polecam i pozdrawiam :)

Ja u siebie męczyłem się ok. tydz. w trybie letnim, cały czas bawię się w różne nastawienia jeśli chodzi o dom i coraz bardziej poznaję możliwości pieca, sterownika i instalacji. Mam znajomych którzy palą ekogroszkiem tradycyjnie i nie mogą się nadziwić jakim cudem wypalam u siebie w taki pyłek bez węgla i spieków, paląc oczywiści w trybie letnim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam czysta przyjemnosc i zero problemow z PID, po ostatnim moim wpisie zmienilem temp CO na 68 stopni (zima) a powrot 55 stopni, na kotle wtedy panuje wiekszy "bufor" goracej wody i latwiej utrzymac sterownikowi temp. zadana powrotu (55 stopni) kociol w srodku czysty, zero sadzy, a popiol jak pylek z papierosa. Teraz testujemy u sasiada nowy sterownik Techa K1P PID v2 z wbudowana obslga zaworu 4D, pierwsze wrazenia bajka!!!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..aaa powiedz mi jakie masz ustawienia na lato, nic mi do tego ale ciekaw jestem jak u Ciebie na mniejszym piecyku

 

Ustawienia TRYB LETNI: zPID

 

- temp zadana pieca: 55 - histeryza 2 (t emp. od 54 - 64 )

- temp zadana bojlera: 47 - histeryza 5

- pompa cwu wyłączona (jak nie wyłączyłem praktycznie cały czas chodziła i ciężko było dostroić piec)

- podawanie : 8 sek.

- przerwa podawania: 18 min.

- przedmuchy co 9 min.

- czas dmuchania 30 sek.

- moc nadmuchu 36 bieg.

- moc kotla i nadmuchu 0 (zmieniałem od wartości -5 pieca ale kopczyk był za mały)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam Panowie mam problem z ustawieniammi mojego kotła defro uni duo.

a mianowicie ciągle mam spieki oraz przesypuje mi kocioł.

ogrzewam dom około 400 m2 nie ocieplony

Moc kotła 50kw sterownik k1pv4 z pid

ustawienia :

praca

podawanie 7s

przerwa 23s

wentylator 50%

podtrzymanie:

podawanie 6s

przerwa 25 m

wentylator 10s

przerwa 10m

Dodaje zdjęcia spieków i paleniska za pomoc gorąco dziękuję

post-71648-0-72887500-1484149994_thumb.jpg

post-71648-0-86422200-1484150044_thumb.jpg

post-71648-0-93901400-1484150089_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego pieca i sterownika. Z tego co się domyślam masz piec uruchomiony w dwustanie. Na moje to masz za krótki przerwę podawania(nie nadąrza spalać). wydłużaj przerwę podawania proponowałbym 28-32s na początek. Te spieki to za duży wentylator też obniżyć np.45. lepiej niech piec dłużej dochodzi do zadanej, a nie wyrzuca niedopalonego eko i za mocno dmucha w komin powodując straty ciepła. przerwa wentylatora 22min po co ma studzić palenisko. Ustawić i obserwować jedną dobę. W trakcie pracy pieca w końcowej fazie dojścia do zadanej zmierzyć temperature spalin w kominie jaka jest. Na początek o tyle. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hrabia a czemu bez PID palimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj foto palnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jak to nie możesz zwiększyć przerwy podawania? ok czasem podawania nie regulujemy. tylko wydłużamy przerwą podawania węgla, a nie czas podawania!. Jak wygasa to za duży masz wentylator albo coś w podtrzymaniu złe nastawy. Jak długo pozostaje piec w podrzymaniu może powinieneś zwiększyć czas podawania w podtrzymaniu i skrócić przerwę podawania w podtrzymaniu. Jak dla mnie to tu widać że za dużo dmuchasz i eko wydmuchuje z retorty powodując do tego jeszcze spieki od nadmiaru powietrza. To moje uwagi.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu ewidentnie widać że palnik do uszczelnienia. Uszczelnić palnik włączyć PID i mieć problemy gdzieś daleko. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec nowy hm...też nowy piec mój instalator montował i źle uszczelnił retorte nie dopalał i zagaszał piec. Oprócz tego nie potrafił poprawnie ustawić parametrów pieca. Na całej retorcie powinno się równo wypalać jest to pewne że jest poprawnie retorta uszczelniona. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie spieram stary czy nowy. Po prostu po wyglądzie retorty od razu widać że wymaga uszczelnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.