Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór Nowego Kotła - Mieszkanie 56M2


redlight

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Po przeszukaniu kilkunastu stron tematów postanowiłam wreszcie napisać i poprosić o pomoc oraz dobra radę. :)

 

Mam mieszkanie o powierzchni 56 m2, na pierwszym piętrze. Budynek jest ponad 100 - letni, z cegły, nieocieplany (zakaz konserwatora zabytków), w mieszkaniu mam obniżane sufity (aktualna wysokość 2,5 m), szczelne okna.

 

10 lat temu zostało zainstalowane ogrzewanie co wraz z cwu. I od tych 10 lat jest kocioł Buderus Logamax U004 - 24. Od początku były z nim problemy, ponieważ nagrzewał się do maksimum i wyłączał, a po chwili znów włączał i tak w kółko. Każdy serwisant po kolei twierdził, że to kwestia zbyt dużej mocy pieca i nie da się z tym nic zrobić.

 

Aktualnie piec zaczął pracować przez cały czas ogrzewając mieszkanie, mimo iż nie jest ustawiony na ogrzewanie co, tylko na nagrzewanie wody.

 

Serwisant uznał, że jest to problem z automatyką i koszt naprawy wyniósłby ok. 600 zł, więc uważa, że lepiej jest zainstalować nowy kocioł. Jednak znów wspomniał o kotle o mocy 24 Kw. I tu się pojawia problem, bo wcześniej byłam informowana, że taki piec jest za mocny na taki metraż.

 

Prosiłabym zatem o jakąś poradę. Jeśli miałabym wymienić kocioł to jaka musiałaby być jego moc, typ? Na pewno musi być to piec dwufunkcyjny i z otwartą komorą spalania (takie wymogi).

 

Jeśli podałam za mało danych, chętnie doprecyzuję. :)

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ze kocioł za duzy tylko moc na CO za duza ustawiona ten kocioł ma oddzielna moc na cwu i oddzielną na co ale nie ważne ,kocioł musisz mic około 20kW i możesz mieć z zamknięta komora lub kondensacyjny i będziesz miał spokój , problem tylko polega na tymże musisz w komin włożyć rurę spalinowa a obecna będzie tobić za powietrzną i tyle ,problem jak wspomniałem jest z serwisantem a nie z kotłem natomiast jeśli mogę cos doradzić to nie pchaj się już w naklejkę buderus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.