Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór Mocy Kotła Do Zapotrzebowania Na Ciepło


spartan1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym zasięgnąć się was porady odnośnie doboru kotła do istniejących już grzejników.

Zapotrzebowanie mieszkania na ciepło według kalkulatora ze strony regulusa to 6500 W . Dla pewności pomnożyłem przez 1,3 gdyż nie byłem pewny co do konstrukcji stropodachu co daje 8450 W i na tej podstawie kupiłem grzejniki.

 

Dalej 8450 W + 1500 W na bojler 80 litrów co daje 9950 w czyli około 10 Kw

A wiec zamontowane 7 sztuk grzejniki to aluminiowe consul ( z czastoramy)o parametrach

dla ΔT 50 -1150 W (75/65/20 °C)

dla ΔT 60 - 1410 W (90/70/20 °C) chociaż przy tych temperaturach instalacja na rurach pex raczej nie powinna chodzić

Podsumowująć

1 opcja 7 * 1150=8050+1500 W bojler = 9550 W

2 opcja 7 * 1410=9870 W + 1500 W bojler 80 litrów =11370W

Chodzi mi o kocioł miałowy/uniwersalny

 

Czy w tym przypadku kociol 10 lub 12Kw powinien być ok.??

 

P.S> Jest jeszcze sprawa wyboru producenta pieca. Zasatanwiałem sie na Pleszewskimi, lecz czytałem sporo opinii iż to kotły spawane w garażu i nie warto ich kupować. Polecali za to kotły Sas lub Zębiec.

Jeśli już to który dokładnie model i producenta kotła byście polecili, może któregoś Pleszewskiego też gdyż cyt. "Kupno kotła pleszewskiego jest jak ruletka. Ktoś tam podobno robi dobre kotły" ( więc kto? :D )?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pleszewski śmieciuch pociekł mi po 8 sezonach, teraz SAS - 3 sezon zacznę, ale uważaj, bo można trafić na minę, jak ka, skusiłem się na znaną firmę a okazuje się, że technika z czasów powojennych tylko w nowszej obudowie i ładnych zielonych barwach, nijak z ekologią to nie ma wspólnego, bo dymi jak 150 i smoli podobnie. Bez PW, z marnym sterownikiem, ale jak się przerobi to i owo to jakoś pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.