Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Pulsacyjny Auer


rem65

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Parę lat minęło od założenia tego wątku..

Jestem na etapie poszukiwania pieca do swojego domu.

Dom około 200 m2 do ogrzania.

Zastanawiam się nad piecem Auer pulsacyjnym 20kW, zwłaszcza że do końca Kwietnia jest w cenie 9990 zł netto...

Mamy już na forum użytkowników takiego pieca ?

Możecie podzielić się opiniami ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommy07 ale kogo to masz opinie ? Ludzi którzy coś wyczytali w internetach lub instalatorów...

Bardziej interesuja mnie opinie użytkowników którzy taki piec mają i moga cos powiedziec po paru latach użytkowania...

 

Wydaje mi sie ze cene 10800 zł można się już zastanowić, zwłaszcza że wyposażenie kotłowni kosztuje Cie taniej jak w przypadku zwyklego gazowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem nad tym piecem. Niby spali 40 %mniej niż tradycyjny kociol. Ale koszule dwa razy tyle niż dobry kociol kondensacyjny. Oprócz tego trzeba dokupić do niego oprzyrządowanie pompę i wiele innych rzeczy. Dobry piec kondensacyjny może spali max 15 %więcej gazu. Czy to warto każdy musi się sam odpowiedziec.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry kocioł kondensacyjny pali na 98-99% sprawnosci czyli o 40% lepiej czy atmosferyczny wisielec ale jak pulsacyjny pali o 15 % lepiej od dobrego kondensata to sie pytam w jaki sposób ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pawiło sie że lepiej spala o 15% dlatego pytam z czego bierze te 15 % co to TVPIS ??? gdzie cuda dzieja sie codzień ?

ponadto że wolf czy inny ma napisane że powyzej 100% to jest napasane w sposób rekramowy ale realnie jakby nie licząc to jest 98-99% a jesli ma wiecej niż 100% to moze spala sam siebie albo ma reaktor jądrowy w sobie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że nie ma tutaj "tłumów" użytkowników tego kotła to też o czymś świadczy ! Po prostu "skórka nie warta wyprawki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

jestem użytkownikiem kotła firmy Auer Pulsar 20 od 2013 roku kocioł ten ogrzewa dom jednorodzinny wolnostojący 165 m. kw.i chcę się podzielić z tymi niedowiarkami którzy głupoty piszą a nawet nie widzieli tego kotła nie mówiąc że byli świadkami pracy tego kotła otóż oświadczam że ten kocioł pracuje u mnie już 6 lat bez awarii a zużycie gazu  w porównaniu z kotłem dwufunkcyjnym firmy Imergaz jest o 100% niższe jeżeli ktoś nie wierzy mam rachunki za gaz od 2010 roku jeśli chodzi o hałas to pralka automat chodzi głośniej natomiast jeśli chodzi o cenę to firma udziela rabaty także cena tego kotła nie jest taka wygórowana w stosunku do kotłów kondensacyjnych z górnej półki ale oszczędności w opłatach za ogrzewanie w ciągu kilku lat zwrócą się krótko mówiąc to dobry i prosty piec wart tej ceny ja jestem zadowolony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przyznam, że zastanawiam się nad zakupem. Byłbym zobowiązany, gdyby znalazła się osoba eksploatująca pulsatora skłonna podzielić się doświadczeniami. Bezskutecznie niestety poszukuję możliwości obejrzenia kotła w okolicach Warszawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 14.04.2017 o 05:00, olinek napisał:

To że nie ma tutaj "tłumów" użytkowników tego kotła to też o czymś świadczy ! Po prostu "skórka nie warta wyprawki"

A może po prostu nie mają potrzebu tu zagladać bo wszystko im działa...

 

Odświeżę temat gdyż sam mam zamiar założyć ten kocioł, jest tutaj ktoś z kim mógłbym porozmawiac na jego temat..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 20 kW. Jeszcze kilka przeróbek w kotłowni i za chwilę montaż. W tej chwili mogę tylko uprzedzić, że obecna cena kotła nie obejmuje: czujnika temp. zewnętrznej (424 netto),  CWU (220 netto) i sterownika pokojowego (tzw. korektora temperatury z wyświetlaczem - 489 netto). Także, nie licząc pozostałych elementów, pomp i osprzętu instalacyjnego, aby kocioł zadziałał, do promocyjnej ceny trzeba dokupić  konieczne wyposażenie za 1133 zł netto, co pozostawię bez komentarza. Na odczucia z użytkowania przyjdzie czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 24.02.2020 o 05:56, miklom napisał:

Kupiłem 20 kW. Jeszcze kilka przeróbek w kotłowni i za chwilę montaż. W tej chwili mogę tylko uprzedzić, że obecna cena kotła nie obejmuje: czujnika temp. zewnętrznej (424 netto),  CWU (220 netto) i sterownika pokojowego (tzw. korektora temperatury z wyświetlaczem - 489 netto). Także, nie licząc pozostałych elementów, pomp i osprzętu instalacyjnego, aby kocioł zadziałał, do promocyjnej ceny trzeba dokupić  konieczne wyposażenie za 1133 zł netto, co pozostawię bez komentarza. Na odczucia z użytkowania przyjdzie czas...

napiszesz jak wrażenia po pierwszych miesiącach użytkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie. Odnośnie wrażeń - nieco mieszane. Przed zakupem miałem okazję obejrzeć, a nastraszony licznymi sygnałami o hałaśliwej pracy - posłuchać tylko jeden kocioł, większy, bo o mocy 32 kW. Niestety - pomimo, że przed montażem przygotowałem pod swój egzemplarz specjalną platformę odizolowaną od posadzki tłumikami drgań (tzw. wibrolizolatory), a przewody zasilania powietrzem i odprowadzenia spalin przeprowadzone są poza budynek przez ściany kotłowni w celu wyeliminowania roznoszenia się dźwięku wkładem kominowym - kocioł jest zwyczajnie głośny. Sprawdzałem decybelomierzem - wskazania nie przekraczały 45. Pomimo tego w dużym domu praca kotła, szczególnie w fazie rozruchu, jest słyszalna i pomimo kilku kondygnacji oddzielających sypialnię od kotłowni, czasami jesteśmy z żoną budzeni, gdy włącza się rano lub nocą. Jeżeli chodzi o samą eksploatację czy ekonomię - przepracował ok. 300 godzin - zbyt krótko, by ocenić. Muszę przyznać, że podgrzanie połowy 500 litrowego zasobnika solarnego CWU z 35 do 45 st. C zajmuje kilka minut. Nie wiem, czy to istotne, ale zauważyłem, że podczas podgrzewu zasobnika (temp. dedykowanego obiegu to 80 st. C), uruchamia się pompa kondensatu (dodałem z braku kanalizacji w kotłowni), czyli coś tam leci. Z uwagi na komfort termiczny, jaki był nieosiągalny przy poprzednim kotle, chwilowo jestem zadowolony. Zobaczymy, jak będzie, gdy otrzymam wymiar kary z PGNiG... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.