Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

przypomnij czym palisz i jak długo piec nagrzewa się do zadanej (jaka temp.) przy tak słabym nadmuchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syja77: i jak walka z nowymi ustawieniami?

Witam!!!

Okazalo sie, ze przyczyna naszych problemow byla zbyt mala ilosc powietrza w piecu. Ruszt wiercony byl totalnie zapchany, wiec przeczyscilismy kazdy otworek i to pomoglo!!! :) Wrocilismy do poprzednich ustawien, tylko na wyzszej temp (56 stopni), nadmuchem 25% i otwarta klapka. Piecyk smiga tak jak wczesniej i oby jak najdluzej. Wychodzi na to ze po jakichs 2-3 miesiacach uzytkowania my przy takim opale i sposobie palenia musimy piec wygaszac i czyscic ruszt (a przy okazji kazde inne miejsce zalecane w instrukcji). Mam nadzieje, ze juz nie bedzie klopotow. I podziele sie z wami po kilku dniach informacja na temat spalania w kg (jest zimniej wiec pewnie bedzie troche wieksze).

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to świetnie!

 

Zatem mimo wszystko muszę spróbować podnieść klapkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczucia mam mieszane (po testach).

Faktycznie dzięki podniesionej klapce żar jest cały czas silny i pali się lekki płomień (w podtrzymaniu), ale piec wychładza się znacznie szybciej niż z zamknięta klapką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dlugo Tobie piec pracowal w podtrzymaniu ale nasz z otwarta klapka potrafil spokojnie pociagnac nawet godzinke w podtrzymaniu. Przy tym opale jaki mamy niestety nie da sie u nas klapki zamknac, bo jak widac nawet zapchane otwory rusztu wierconego spowodowaly problem w spalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dobry opał, obecnie miał 23 (wcześnie retopal piast). Mieszkam w rejonie kopalni (2 widzę z dachu ;-) więc wybór spory, dlatego u mnie nie mam żadnych problemów z wygaszaniem się pieca, czy kiepskim paleniem węgla.

Jednak spalanie chyba mam trochę za duże i popiół nie jest sypki, ale mam dużo spieków - nie tyle co Wy (syja77), ale też nie mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mało popiołu po jednej dobie? rewelacja! :)

 

a czy spalanie Wam się zmniejszyło po podniesieniu klapki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem 

paliłem do niedawna jakimś tanim ekogroszkiem i było wszystko ok, zmieniłem opał na pieklorz kupiłem 2 tony tego wynalazku popiół jest dużo gorszy niż użytkownika SYJA77 w pierwszym poście popielnik jest pełen po 24h. 

Piec to stalmark duo boss 29 kw ze sterownikiem st630h  ustawiony na 50 stopni 

moje ustawienia:  

przerwa podawania: 2:30

siła nadmuchu 40%

przerwa podtrzymania 100 minut 

wentylator w podtrzymaniu: czas pracy 60 sekund, czas przerwy 180 minut 

(na takich ustawieniach palę swoim sprawdzonym groszkiem i nie ma problemu z popiołem)

 

dotychczas zmieniałem jedynie przerwa podawania od 1 minuty do 7 i siła nadmuchu nic to nie dało. 

 

zdjęcie pieklorza z popielnika http://i.imgur.com/gJ9J2PV.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mało popiołu po jednej dobie? rewelacja! :)

 

a czy spalanie Wam się zmniejszyło po podniesieniu klapki?

 

Spalanie sie zmniejszylo, bo piec idzie przy podniesionej klapce na innych ustawieniach i wychodzi mniej podan na dobe niz jak nie chcial sie wegiel spalac. Teraz przynajmniej wiem, ze energia jest wykorzystywana z calego wegla i nie szkoda wyrzucac juz niedopalkow, ktore przeciez maja jeszcze fure energii. No jesli chodzi o popiol to czesciej musimy czyscic piec z sadzy (bo tego jest okropnie duzo), niz wywalac popiol :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadza w stalmarkach to norma i czyszczenie co 3-4 dni obowiązkowe, ale na szczęście trwa kilka minut i nie trzeba nawet wygaszać pieca.

 

makuła: masz niedopałki w popiele... za mało powietrza lub za częste podawanie. Wg mnie powinieneś zwiększyć przerwę podtrzymania  (np. na 120 min.)i zdecydowanie skrócić went. w podtrzymaniu (teraz pewnie nigdy się nie włącza).

 

Czyścisz regularnie wentylator? (popiół z jego komory)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syja: ustawiłem piec dokładnie tak jak proponujesz i zobaczymy rano jak popiół i jak spalanie...  co prawda palę miałem 23, ale zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

u mnie właściwie nic to nie dało :-/ popiół min. lepszy, ale w ilości podobnej, więc pewnie i spalanie takie samo.

 

U mnie 25kg/ dobę spalał nawet przy standardowych ustawieniach, ale miałem nadzieję na lepszy wynik.

Do mojego podajnika wchodzi ok. 125kg i starcza na ok. 5 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Mam piec Stalmarka Duo Bos 24kw. Sterownik ST-609H. Po rozmowie z serwisantem ustawiliśmy piec nastepująco:

temp co 50 oC

temp cwu 45 oC

pompy równolegle ustawione

histereza: 5oC cwo

histereza: 2oC co

przerwa podawania 2,30

przerwa podtrzymania 60min

wentylator w podtrzymaniu czas pracy: 60sek

                                          czas przerwy: 60min

siła nadmuchu: 50%

 

zawór: 3D temperatura na nim ustawiona ok. 35-38oC (grzeje podłogówką parter oraz poddasze grzejniki) - słaba zima tego roku :)

 

dom ok. 140m zbiornik 300l.

 

Pytanko:

Przy tych ustawieniach zdarza sie czasami ze piec mi gaśnie, szczególnie jak moja cała rodzina idzie sie kompać jeden po drugim. Przychodzę rano a tu piec piszczy a wegiel w popielniku :(

 

Powiedzcie co by tu wykombinować aby nie gasnął ?

 

Pale miałem 25 z Piasta

Węgiel mógłby być w popielniku trochę lepszy gdyż czasem są tam niedopalone kawałki, czy coś z ty można zrobić czy dać sobie spokój ?

Spala mi tej zimy ok 18-20 kg.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie masz super! pozazdrościć.

 

Zwiększ przerwę podawania, na początek na 3 min., później skacz co 10 sek. do góry, aż znikną niedopałki w popielniku.

Przerwę podtrzymania też spokojnie daj min. 90 min.

Nadmuch maksymalnie na 40%.

 

Nie wiem, czy 50 st. C zadanej to nie za mało jak na miał... mówi się, że min. 55 st. C, wtedy lepiej się pali i nie gaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba żałuję zakupu tego pieca. Miałem brać defro akm II i szkoda, że mnie namówili na stalmarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.