Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@sebastiw nie masz to i zbędna dla Ciebie. Mając regulator pokojowy RS np St-280 taka opcja to świetna sprawa. Nie musisz latać co dzień czy co drugie dzień do kotłowni by sprawdzić czy już trzeba ładować zasobnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 to nie tak... do sadzmarka i tak musisz chodzić, co 2-3dni, żeby wyczyścić piec,a  jak jest zima to codziennie, żeby wywalić popiół, więc co za problem podnieść wtedy wieko zasobnika? bajer zbędnym, zamiast niego powinni przebudować sterownik tak, żeby piec spalał lepiej opał :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierw musisz  w meni instalatora zdefiniować "zasobnik pełny" jak tylko go załadujesz, następnie jak podajnik będzie się kończył naciskasz "zasobnik pusty". Po takiej kalibracji po załadowaniu zasobnika i wybraniu z głównego menu: "zasobnik napełniony" pokaże się 100% i będzie spadać wraz z opróżnianiem zasobnika.

Stan min naciśnij dopiero jak ilość opału w zasobniku zejdzie do skosu ok 30cm od dna.

Dzięki za info.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 to nie tak... do sadzmarka i tak musisz chodzić, co 2-3dni, żeby wyczyścić piec,a  jak jest zima to codziennie, żeby wywalić popiół, więc co za problem podnieść wtedy wieko zasobnika? bajer zbędnym, zamiast niego powinni przebudować sterownik tak, żeby piec spalał lepiej opał :-/

POPIERAM !!!   Z wlasnego doświadczenia uważam że porżdny sterownik to podstawa w takich piecach. 

Temp. spalin na wylocie (czopuchu),  wlaściwe dmuchanie wentylatora - z powolnym startem i zatrzymywaniem,  a może i temp. spalania na palenisku to marzenie - ale także ilośc opału podawana na palenisko także by się przydała. Ale pomimo tych wymagań najważniejszy nadal będzie człowiek i jego rozumne/właściwe ustawienia pod zastosowany opał i oczekiwane wymagania. 

Wszystkim  - SZCZĘSLIWEGO NOWEGO 2017 ROKU  - jak najmniej problemów - no i przedewszystkim  ZDROWIA,  ZDROWIA,  ZDROWIA  !!!??!  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Nie będę zakładał nowego wątku.Mój duo-boss zaczął mi wczoraj przy podawaniu ekogroszku piszczeć coś w silniku.Miał ktoś taki przypadek.Popiskuje przy podawaniu i nie wiem co jest grane.Palę ekogroszkiem od niedawna.Do tej pory było ok.Nie wiem czy zgłaszać na serwis czy coś kombinować.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz zapchanej wyczystki pod podajnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie odnośnie deflektora żeliwnego który jest nad paleniskiem podajnika.On jest zamontowany na stałe czy tylko położony bo u mnie się rusza jak czyszczę piec i nie wiem czy tak ma być czy nie.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij ten czarny dekiel na tyle podajnika. Zdziwisz sie ile tam znajdziesz pyłu węglowego.

 

Co do tego deflektora to on tylko tyle że leży.

 

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deflektor jest za mały, myślałem nad montażem drugiego obok, tylko nie ma mocowań i boję się, że spadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, one leżą, można je podnieść i wyjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.Ostatnio mój piec nie może mi podnieść temperatury.Zmieniałem eko groszek nastawy wyczyściłem wszystko i dalej nie osiąga mi temperatury.Miał ktoś taki przypadek.Proszę o jakieś rady?Na ruszcie awaryjnym wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.Mam pytanie odnośnie podajnika tłokowego.Napiszcie proszę czy po sezonie grzewczym trzeba jakoś zakonserwować i wyczyścić tłok?Jeżeli tak to czy można to zrobić samemu czy trzeba wołać fachowca,chodzi oczywiście o sprawy z gwarancją?Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam co prawda inny kocioł tłokowy ale od serwisanta dowiedziałem się, że taki tłok potrafi przyrdzewieć mocno w lecie i nie można go później ruszyć. Tak więc proponuję nasmarować go dobrze w tych miejscach gdzie się ślizga i co dwa tygodnie na chwilę włączyć ewentualnie jeszcze przesmarować, ja tak robię. Tłok w moim kotle jak jest nie nasmarowany, nawet w sezonie, to wydaje taki charakterystyczny dźwięk inny niż niż zwykle. Po nim mogę poznać czy wymaga już smarowania. Oczywiście kocioł na lato szczelnie zamykamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg instrukcji kocioł ma być pootwierany na lato, jak nie używany.... wszystkie drzwiczki itp.

 

a ten sadzmark i tak rdzewieje :-( szczególnie komora tłoka. Ja to smaruje raz na rok i ilość rdzy w środku powala (piec mam 3,5 roku)... łożyska się szybko zacinają i zaczyna skrzypieć podczas pracy. Ja grubo smaruje towotem i olejem silnikowym w miejsca przesuwania się tłoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kocioł w wilgotnym pomieszczeniu to należy go zamknąć im szczelniej tym lepiej było o tym na forum jak jesteś zainteresowany dlaczego, to poszukaj.

Stare powiedzenie mówi "Kto smaruje ten jedzie" i tak jest z tłokami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek61: pomieszczenie mam b. suche, jest na parterze, nie w piwnicy. Poza tym skoro gwarant pisze wyraźnie w warunkach gwarancji, że ma być wszystko otwarte na oścież to tak trzeba robić, przynajmniej dopóki trwa gwarancja (4 lata).

 

Tak, trzeba smarować tłoki, ale w instrukcji nie ma o tym ani słowa, więc jak ktoś nie ma wiedzy to zajedzie tłok w 2 -3 lata :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klapkę ochronną i masz wszystko na wierzchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od czoła to masz wyczystkę podajnika... nad tłokiem jest metalowa klapka, wygięta, w kształcie litery L - czarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klapkę ochronną i masz wszystko na wierzchu

  

od czoła to masz wyczystkę podajnika... nad tłokiem jest metalowa klapka, wygięta, w kształcie litery L - czarna.

czyli to ta w kształcie litery L.Dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.Jakie macie ustawienia na czas letni?Zrobiło się ciepło i pasuje włączyć tylko grzanie wody.Pozdrawiam.

 

Interesuje mnie jakie macie ustawienia przerwy podtrzymania i wentylator w podtrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.