Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór Kotła Co - Dom 170M.


michs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dom pietrowy (parter+piętro), 30 letni, grzejniki żeliwne, okna plastikowe, budynek nieocieplony o powierzchni grzewczej 180m. Obecny piec 27kW zaczął przeciekać, więc trzeba wymienić na coś nowego. Palę w 90% węglem kamiennym, reszta to drewno.

 

Według kalkulatora doboru kotła, zakładając brak izolacji termicznej - Moc kotła = 28080W=28kW. Czy to nie jest za dużo?

 

Generalnie szukam kotła z dolnym spalaniem do 3,5k zł, możecie polecić coś godnego uwagi?

 

Spotkałem się z bardzo dobrymi opiniami nt. kotłów Zębiec, znalazłem coś takiego:

 

http://www.fuego.pl/zebiec-kwkd-22-kw.html

 

Czy nie będzie on za słaby?

 

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za pomoc. Jeszcze mam pytanie odnośnie kosztu instalacji takiego pieca - ile mniej więcej może taka usługa kosztować? Sam montaż pod istniejącą już instalację z starego pieca + doprowadzenie do komina z murowaniem + wymontowanie starego pieca. W 1000 zł się zmieszczę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może DAKON DOR20 20 kW lub Defro DS 20 kW ?

 

Pytam, bo spotkałem się z niezbyt dobrymi opiniami o ruszcie wodnym oraz ta moc - 22kW - może być zbyt duża, a moim zdaniem lepiej mniej niż więcej, a może docieplę za rok, dwa i wtedy będzie problem z przewymiarowaniem.

 

Muszę podjąć decyzję w tym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1000 zł się zmieszczę?

Trzeba rozmawiać z instalatorami.

Ty płacisz przy zakupie kotła 23% VAT-u. Instalator płacący VAT przy zakupie kotła dla Ciebie płaci 8% VAT i jeszcze może mieć jakiś rabat. Przy takim zakupie kotła koszt wymiany kotła u mnie w grudniu 2011 wyniósł poniżej 500 zł, dokładnej kwoty nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.