Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej Firmy Wybrać Piec Do 200M2


lukasz9501

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam wielki problem i dylemat. Mieszkam w poniemieckim domu .Wysoki około 200m2 .Ściany (co nie które ocieplone) ,blachodachówka ,nie ocieplony strych . Aktualnie posiadałem przez 10 Lat Kocioł firmy Zębiec 16kw .Co za tym był za słaby na mój metrarz .Ogrzewałem drewnem,koksem oraz węglem .Po 10 latach użytkowania piec zaczął przeciekać .Fachowiec doradził mi bym kupił nowy piec.Powierzchnia ogrzewania 200m2 ,kaloryfery nowego typu ,cienka miedziawka rury . Mam dylemat ,ponieważ nie wiem z jakiej firmy kupić piec .Piec równeiż nie może być zbyt drogi .Chciał bym byście mi doradzili coś co może akurat używacie .Chciał bym dodatkowo do takiego pieca dokupić turbine(jak zwałtak zwał) jeśli mi potrzebna ,oraz sterownik który umożliwi mi komfort . Proszę o pomoc .Czekam na odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to wrzuć na strop nad ostatnia kondygnacją ze 30 cm wełny mineralnej, a kocioł hmm ja bym teraz wybrał HEF model Hef albo wersję bez nadmuchu mojego SASa, bez bajerów bo to tylko strata pieniedzy. Albo zamówił u Kolegi z tegoż forum.Ty potrzebujesz ok. 19 kW,jak masz cwu z kotła to 21 - 23.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ,zgadza się ma być to piec z dolnym spalaniem .Muszę naprawdę zastanowić się nad kupnem ,bo to ma posłużyć kilka ,kilkadziesiąt lat . Turbinka nie jest musowa .

 

A co myślicie o kuchniach ? Czy to dobre rozwiązanie jeśli chodzi o zużycie ,czy jednak lepszy zwykły kocioł CO ?

Znalazłem coś ciekawego ,spójrzcie:http://allegro.pl/kotly-piece-uniwersalne-weglowe-uks-n-pleszew-27kw-i3511877977.html

 

 

gwarancja jak w opisie, 4 lata, szczelność kotła 8 lat.

 

Co myślicie o tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Dakon Dor i pokrewne ( w grę wchodzi wersja 20 lub 24 kW, więc nie będzie problemu z malutką komorą załadowczą, która jest w dwóch najmniejszych wersjach) w wersji 20 i 24 kW jest 46 litrów o ile dobrze pamiętam :). Jak masz większy budżet to coś z litewskich (Kalvis, Vienybe), ewentualnie Kostrzewa Warmet 200 Ceramik ;)

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchnia - raczej kominek z płaszczem wodnym, ale to nieopłacalne w już gotowym domu, za dużo przeróbek byś musiał zrobić. Jak Ci posłuży ten kociołek 10 - 15 lat, to uznaj za sukces. Poza tym piecokuchnia to spory bałagan w domu, chyba, że masz kotłownię w kuchni, no to weź co tam chcesz, ale 27 kW to przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie ,kuchnia to pomysł ojca ,tłumacze mu że to nie opłacalne ,ponieważ kocioł,kuchnia była by w piwnicy ,a osobne wejście mam do piwnicy od dworu .Co do dachu oceplenia ,to nie w tym roku .Mam do wydnia max 4 tysiące . Co do pleszewa tego co wysłałem 27kw - do 200m2 tak piszę na jego stronie . Lepiej zamówić w promieniu 100km od mojej miescowości ,niż z drugiej strony polski . Więc pisać konkrety lub jeśli ktoś ma chwile to podesłać mi link .Dzięki z góry za zainteresowanie się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz ocieplać całej połaci, wystarczy na stropie rozwinąć z rolki wełnę, mi to zajęło kilka godzin a różnica kolosalna, w pokojach od razu o 3 stopnie więcej mimo takiego samego ustawienia kotła. Swoje typy kotłów już podałem, wybór duży ale jak co do czego to odsiewa się 90%. Do dolnego spalania ruszt ruchomy warto mieć, dmuchawa to do miału, do węgla/drewna lepszy miarkownik ciągu, sterownik ew. do zarządzania pompami bo stosowanie zaworu trzy czy czterodrożnego (polecam) bez pompy jest niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja dolne spalanie ,ruszt ruchomy ,miarkownik ciągu oraz dodatkowy sterownik .Co myślicie z pośród tych :

allegro.pl/kociol-piec-ogniwo-s6wc-classic-20kw-super-cena-i3536470014.html

allegro.pl/kotly-piece-uniwersalne-weglowe-uks-n-pleszew-23kw-i3521897940.html -od mojej miejscowości 70km

 

lub może coś takiego ??

 

http://allegro.pl/ko...3517613181.html

 

Rónież znalazłemcośtakiego :

http://allegro.pl/ko...87062176.html�� aczkolwiek cena jest wyższa od tych .

 

Zapomniałem dodać ,jak wspomniałem posiadam wejscie do piwinicy(kotłowni) od zewnątrz ,więc sterownik będzie napewno potrzebny by nie chodzić do pieca co 3 godziny tak jak wcześniej miałem problem z Zębcem .Surowiec do kotła przyważnie będzie to : drewno,węgiel,koks czyli podstawowy aa i mam wysoki komin jak również szeroki komin .Tak więc dolne spalanie wchodzi w grę . Prosił bym o opinie fachowców ,ponieważ jestem w tym temacie ciemny,a muszę wybrać piec w tym tygodniu ...

A taki o to piec aktualnie posiadam (uszkodzony ,cieknie z niego woda miejsce spawów ) Tylko akurat taki mam 15kw za słaby na moją instalacje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o sposoby palenia górny a dolne spalanie wiem jaka jest różnica i chciał bym wybrać z dolnym spalaniem tak jak miałem w Zębcu . Na czytałem się sporo o kotłach o budowach ,sposobach paleniach itd .Aczkolwiek nie jestem fachowcem ,dlatego piszę tutaj by ktoś ,kto zna się ,ma jakieś doświadczenie doradził mi . To nie sztuka kupić piec za pare groszy ,a później po 3 latach go wymienić na nowy bo cieknie .

Jak wcześniej wspomniałem piec musi posiadać około 20kw do 200m2 ,dolne spalanie , ruchomy ruszt, miarkownik ciągu dolny oraz sterownik dodatkowo do wyposażenia .Gabaryty nie wchodzą w gre ,bo i tak muszę przerobić instalacje pod dany piec .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo twój poprzedni piec to był górniak, a twierdzisz ze to był dolniak.

 

Tutaj masz dolnika Zębca KWKD, przyjrzyj sie uwaznie na przekrojowi pieca : http://www.zebiec.pl...tradycyjna/kwkd

 

A tutaj masz górniaka Zębca KWK : http://www.zebiec.pl...-tradycyjna/kwk

 

i drugi górniak Zebiec Wenus : http://www.zebiec.pl...supernova/wenus

 

przekroje sa w menu GALERIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh skoro jeśli bym nie wiedział nie pisał bym wogóle jakiekolokwiel postu . Po co miał bym oszukiwać na forum osoby ,skoro piec jest dla mnie a nie dla kogoś .Troszeczkę rozsądku .Kocioł dolnego spalania pozwalają na większą kontrolę spalania paliwa. W miejsce spalonego opału, obsuwa się nowa część wsadu, co wpływa korzystniej również na stałopalność. Dolny kocioł jest korzystniejszy ,łatwiej można go dostosować do mocy ,temp .Również ważne jest to czym będziemy palić i jaki asortyment mamy na myśli . Nie jestem wachowcem , dlatego chce poznać opinie tutaj osób ,które mają jakiś kontakt lub doświadczenie . :) To akurat masz racje z tym górniakiem , mój błąd ,dopiero o kotłach od niedawna zacząłem się interesować ,tak więc proszę o wyrozumiałość ;)

 

Czyli sprostowanie : Najlepiej wybrać piec z dolnym spalaniem ?

Dodam że mam około 10m wysokości komina . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisze ci że mam dolniaka Zębca KWKD 15KW, metraz to ok 160 m2, zasobik wody 150l i spokojnie starczyłby mi piec 12 KW. Poddasze mam ocieplone wełną 20cm, parter mury metrowe kamienno ceglane bez ocieplenia. Piec super, obsługa co 24godz, spala na dobę 2 wiadra 10l po emulcji wegla orzech II, pale tylko weglem, drewnem palę na ciepła wodę i w okresach przejściowych ( przepalanie ). Nie jest to idealny dolniak oczywiscie, ale za te kase jest naprawde ok i nie zamieniłbym go na zadnego górniaka.

 

Piec chodzi na miarkowniku mechanicznym, pompa oc na zasilaniu i w domu panel kontrolny ekoster na przewodzie (do 20m) tak że mam podgląd na temperaturę, jest funkcja alarmu i moge sterować pompą.

 

Do twojego domu piec możliwe że będzie za mały ( moc max ma 17KW ), znów model 22 KW będzie tak myslę za duży.

 

I daj sobie spokój ze sterownikami, dmuchawami, bo to bzdura i strata kasy ( za wyjątkiem pieca na miał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh skoro jeśli bym nie wiedział nie pisał bym wogóle jakiekolokwiel postu .

 

Gdybyś wiedział, że nie podawałbyś linków do kotłów, które są typowymi kotłami górnego spalania:

Racja dolne spalanie ,ruszt ruchomy ,miarkownik ciągu oraz dodatkowy sterownik .Co myślicie z pośród tych :

allegro.pl/kociol-piec-ogniwo-s6wc-classic-20kw-super-cena-i3536470014.html

allegro.pl/kotly-piece-uniwersalne-weglowe-uks-n-pleszew-23kw-i3521897940.html -od mojej miejscowości 70km

 

lub może coś takiego ??

-allegro.pl/kociol-defro-optima-20kw-linia-standard-i3517613181.html

Naprawdę poczytaj trochę o tym, czym różnią się górniaki od dolniaków i jak w nich palić, a potem dopiero pytaj co kupić. To taka dobra rada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej odpowiedzi szukałem jameess.Czytałem przed chwilą że taki owy Zebiec kwkd22 ma osobą na 160m2 w tym ciepla woda w bojlerze ciągle użytkowana i jest zadowolony . Cena takiego pieca z rocznika 2013 w rzędu 3800zł . Napewno będzie lepszy niż ten co miałem wcześniej górniak .Ale chciałbym dodać że bede opalać drwnem ,koksem jak i węglem ,tak więc górniak będę musiał wybrać .. Teraz pytanie czy wenus 21 czy może KWK 25 ??

Również znalazłem cośtakiego ,opini jest mało na jego temat ,jest podobny w budowie do KWK i rozmiarami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koksem palisz? nie za drogi gips? Pomimo wszystko wziołbym dolniaka. Przy paleniu drewnem w zadnym piecu nie bęzie zadowalającej stałopalności i trzeba latac co chwilę do kotłowni. Co wazne nie miesza się drewna z weglem bo to głupota. Czy drewano masz za darmo?

Ja poprzedniej zimy spaliłem 2.8 t marnej jakości kamiennego, drewnem się nie opłaca, no chyba żeby było za darmo. Co do górniaków zebca wybrałbym WENUS 21 KW, ale bez wentylatora i sterownika. W drzwiczkach zasypowych trzeba dorobic regulowane wloty powietrza tak jak to jest w KWK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co do koksu ,mam czasem dojście do koksu taniej .Co do drzewa mieszkam nie daleko , co 3 sezony wykupuje gałęziówke oraz coś grubszego,czasem się coś porzyczy heh .Co do pieców byłem przed chwila 50km w sklepie SAS patrzyłem i doradzali mi SAS UWG 23 lub 29 cena 3400 -3600zł aczkolwiek zrezygnowałem pojechałęm do castoramy (dzisiaj jakaś nowa dostawa) co ciekawe mam propozycje :

KOTŁY ŻYWIEC KDO-u (RW) 25kw z rusztem wodny lub normalny KDO U 25kw górne spalanie

wyposażenie :termometr

Dodatkowo dokupić do niego : sterownik do pompy oraz miarkownik ciągu .

Co myślicie o firmie Żywiec ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma klapkę górnego otworu więc już jakiś plus na dolne spalanie, ruszt wodny - kwestia dyskusyjna. Górne spalanie bez rozety PW będzie nieudane. Ogólnie kocioł jakich wiele, do drewna nadmuch CI niepotrzebny, do węgla w sumie też niespecjalnie, co widzę po sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co do koksu ,mam czasem dojście do koksu taniej .Co do drzewa mieszkam nie daleko , co 3 sezony wykupuje gałęziówke oraz coś grubszego,czasem się coś porzyczy heh .Co do pieców byłem przed chwila 50km w sklepie SAS patrzyłem i doradzali mi SAS UWG 23 lub 29 cena 3400 -3600zł aczkolwiek zrezygnowałem pojechałęm do castoramy (dzisiaj jakaś nowa dostawa) co ciekawe mam propozycje :

KOTŁY ŻYWIEC KDO-u (RW) 25kw z rusztem wodny lub normalny KDO U 25kw górne spalanie

wyposażenie :termometr

Dodatkowo dokupić do niego : sterownik do pompy oraz miarkownik ciągu .

Co myślicie o firmie Żywiec ??

kotłów i urzadzen nie kupuje się w marketach ,jeśli cos jest tańsze wzgledem sklepu znaczy ze zostało wykonane taniej .....czyli np. gorszej blachy ,cieńszej blachy lub podobne historie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo Kotły Żywiec mają osobną linię produkcyjną na markety, a osobną dla dystrybutorów. Tak jak Solei, Elektromet, Beretta, Saunier, Vailland, Makita, Bosch, Knauf i Atlas...

Myślenie, myślenie i jeszcze raz myślenie...a nie Urban Legends.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swój kocioł kupiłem u handlarza, normalny sklep sprzedający kotły firm X, Y, Z, osprzęt, pompki itp i zapłaciłem 400 zł taniej niż w oficjalnym cenniku producenta dostępnym na stronach www. Zapytałem, czemu tak tanio - ano mętne wyjaśnienie, ale widać oficjalne cenniki są zawyżane, by potem marża sprzedawcy mogła być płynniejsza, tak sam sobie myślę. Niektóre firmy produkują typowo do marketów ale czy są gorszej jakości te kotły? Trudno powiedzieć. Przy masowej produkcji, często zautomatyzowanej i powtarzalnej człowiek jedynie nituje tabliczkę znamionowa i okłada wełnę izolacyjną + ostatnie blachy na wykończenie i plastikowe zaślepki dla lepszego wizerunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.