Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej Firmy Wybrać Piec Do 200M2


lukasz9501

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, bo Kotły Żywiec mają osobną linię produkcyjną na markety, a osobną dla dystrybutorów. Tak jak Solei, Elektromet, Beretta, Saunier, Vailland, Makita, Bosch, Knauf i Atlas...

Myślenie, myślenie i jeszcze raz myślenie...a nie Urban Legends.

no widzisz jesteś na dobrym tropie ,weź np. wietrakę kiedyś jedna z najlepszych w segmencie hitachi mode lhp 24 u normalnego sprzedawcy około 800zł brutto w casto 660 zł brutto no i pięknie z racji że ekipy łupią otworów co nie miara to kupiłem 3st mając jeszcze wcześniejsze z przed poł roku kupione w sklepie ,i co jedna zj... po 500 set otworach ,druga na drugi dzień trzecia po dwóch tygodniach ,to zap.... do serwisu autoryzowanego a gość mi mówi chłpie weź to bo tam to jest z takiego materiału zrobione ze przekładnia i sprężarka się mieli jakby z cyny były zrobione to cisnę do casto do ich serwisu i się zaczęło i tyle mam z oszczędności ,nie wspomnę o płytkach tańszych o 20% które kupiłem 6 lat temu i już mam łazienkę do remontu .... tyle z takich prostych rzeczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zbieram na Celmę. Taniej jak AEG a podobno też dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt wprost nie powie ale uważaj przyjrzyj się dokładnie ,sprawdź jak wygląda taki model w markecie i w takim w sklepie i w ogóle ,na zasadzie znajdź trzy różnice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się przekonaj ,banalna sprawa kup Styro z casto a kup w składzie budowlanym o niby tych samych parametrach i go zważ ,inny przykład brama garazowa weź kup prawdziwą o tym samym symbolu i znanego producenta i ta w markecie(która tez jest fimowana przez znanego producenta) i znajdź 3 różnice ,ręce opadają jak nieświadomych ludków robią w balona i odpowiedz mi dlaczego moloch z ogromnymi kosztami ma być tanszy od składu budowlanego u kowalskiego?? dlaczego ceramika znanych producentów jest o 15% drozsza niż w przeciętnym sklepie instalacyjnym ,no nie dajmy się zwariować ,płyta gipsowa z marketu już nieważne jakiego ostatnio ekipie brakło pojechali do marketu no tansza o 2zł i co po przecięciu co jest w płycie ???? mnóstwo pęcherzy powietrza czyli jest lżejsza i słabsza i śmialiśmy się do łez z tego na budowie jak zobaczyliśmy jak wygląda płyta z prawdziwego zdarzenia w przekroju i nie wiem czy maja osobne linie na pewno mają osobne partie i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupuje baterie, brodziki, ceramikę łazienkową z Koła w markecie to jest to ten sam towar co w małomiasteczkowych hurtowniach. Często zdarza się jednak, że ten sam towar kupię taniej w hurtowni niż w Castoramie (mówię cały czas o firmowych urządzeniach). Wyjątkiem są promocje, gdzie cena w marketach jest na pewno niższa niż w hurtowniach. Na pewno nie produkuje się dziadostwa pod markową etykietą specjalnie dla marketów. Wyjątkiem są jakieś linie ekonomiczne znanych firm, które faktycznie są gorszej jakości. Ale są one gorsze niezależnie od miejsca zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo Kotły Żywiec mają osobną linię produkcyjną na markety, a osobną dla dystrybutorów. Tak jak Solei, Elektromet, Beretta, Saunier, Vailland, Makita, Bosch, Knauf i Atlas.

Gorszej bzdury nie słyszałem

pozdr.

Widzę, że masz trudności z wyłapaniem ironii w mojej wypowiedzi, więc napiszę specjalnie dla Ciebie jeszcze raz, tak żebyś mógł łatwiej zrozumieć:

Kotły Żywiec nie mają osobnej linii produkcyjnej na markety, a osobnej dla dystrybutorów. Tak jak Solei, Elektromet, Beretta, Saunier, Vailland, Makita, Bosch, Knauf i Atlas. Te same produkty co w marketach są u innych dystrybutorów, co nie wyklucza tego, że te firmy mogą produkować specjalne produkty występujące w konkretnych sieciach, ale różnią się one wtedy symboliką i nazwą od pozostałych, ogólnodostępnych.

Makita UC4030A z Leroy Merlin, to dokładnie ten sam model co w wysyłkowym Agito, lub

u pana Józka za rogiem i nie ma co tworzyć legend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz trudności z wyłapaniem ironii w mojej wypowiedzi, więc napiszę specjalnie dla Ciebie jeszcze raz, tak żebyś mógł łatwiej zrozumieć:

Kotły Żywiec nie mają osobnej linii produkcyjnej na markety, a osobnej dla dystrybutorów. Tak jak Solei, Elektromet, Beretta, Saunier, Vailland, Makita, Bosch, Knauf i Atlas. Te same produkty co w marketach są u innych dystrybutorów, co nie wyklucza tego, że te firmy mogą produkować specjalne produkty występujące w konkretnych sieciach, ale różnią się one wtedy symboliką i nazwą od pozostałych, ogólnodostępnych.

Makita UC4030A z Leroy Merlin, to dokładnie ten sam model co w wysyłkowym Agito, lub

u pana Józka za rogiem i nie ma co tworzyć legend.

kolego zejdz na ziemię ja 10 lat temu Lepper mówił ze z kilograma miesa robi się 3 kg to się tez wszyscy smiali teraz w każdym markecie masz miesa podziurkowane tak ze sito od nalewania solanki i każdy się dziwi jakie to teraz tanie kiedyś było tak drogo,ale teraz płąci za wode z solą i większość ludu zdziwiona i zadowolona bo tanio ,tu masz podobnie ta sama polityka przeważnie ten sam marketing .możesz nie odpowiadać na ten post możesz nie komentować możesz przeanalizować ,mnie się wydaje ze jestem świadomym klientem sklepów ale i tak czasami się złapie na czyms .wy chcecie kupujcie ale świadomie i odpowiedzialnie w kapitalizmie nie ma nic za darmo ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem mam rozumieć, że Coca Cola z Tesco to wał, ale już ta z osiedlowego sklepu jest OK.

No tak, zapomniałem że Coca Cola ma osobną linię produkcyjną dla Tesco i Auchana, a osobną dla małych sklepików...

Zrozum to w końcu, że produkt sygnowany konkretną symboliką modelową i nazwą jest taki sam w każdym sklepie w Polsce. Mogą być produkowane specjalnie dla sieci tańsze, słabsze jakościowo styropiany, płyty gipsowe, płytki i kotły, ale konkretny Atlas Plus, czy Żywiec KDO-U jest wszędzie taki sam i nie twórz już bajek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego do wiertarki Boscha "niebieskiej" kupionej w Szwajcarii nie można dobrać w Polsce szczotek, choć wiertarka o takim samym symbolu jest sprzedawana w Polsce od lat? - Bo ta kupiona w Szwajcarii jest produkowana na rynek zachodni, szczotki bez problemu znalazły się 50km za dranicą zachodnią.

 

Dlaczego pellet Lava Stelmetu kosztował w supermarketach Casto i Obi po 1100zł/t a w składach był po 930/t

 

Ogólnie rzeczy markowe są w supermarketach często dużo droższe niż gdzie indziej.

 

Supermarkety jadą na własnych "markach" które wprowadzają do sieci i na tym mają obrót.

 

W poprzednim sezonie był wielki wybór kotłów w Leroyu - ale ceny na te lepsze np Orligo Pellet były kosmiczne, a kociołki GS to ostatnio stały przecenione po 900zl / 18kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor, my tu nie piszemy o Szwajcarii, tylko o Polsce. Na produktach masz często napisane, że mogą występować pewne różnice w zależności od rynków na których są oferowane, więc szczotki mogą nie pasować i nic w tym dziwnego.

Ta sama kawa Jacobs, czy proszek do prania Omo z rynku niemieckiego jest lepszy jakościowo niż ten oferowany na rynku polskim i wiem to z autopsji. Nie piszemy też o różnicach w cenach, bo to nas nie interesuje. Piszemy o tym, że konkretna z nazwy i modelu wiertarka, piła, czy kocioł oferowane oficjalnie na rynku polskim są takie same jakościowo w Obi, Castoramie i Leroy Merlin, jak i w specjalistycznym niezależnym sklepie narzędziowym, bo pochodzą z jednej linii produkcyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A finał tego taki, że i dla Obi, i dla Casto, i dla pana Zdzisia z narzędziowego za rogiem do kupy składają narzędzia te same żółte rączki. Kotły to osobna bajka, tu ceny zależą od ilości zakupów, jak market zamawia od razu 1000 sztuk i po całej PL rozwozi do sieci, to się nie ma co dziwić, że ma większy rabat niż osoba prywatna czy sklep zamawiający 5 sztuk rocznie. Nawet na stronach www są inne kontakty dla klientów prywatnych i biznesowych, to całkiem inna polityka cenowa, jakościowa niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz się przekonać ???? chcesz wytoczyć sprawę np. casto za zanizanie jakości produktu ??? przciez sprawa jest do wygrania i banalnie prosta ale nie jest tak pięknie bo masz drobny druczek produkt wyprodukowano dla...... lub produkt w wyłącznej ofercie ....... co powoduje że nie mamy czego szukac w sądzie bo nawet jak te produkty porównamy to market się wytłumaczy że taki produkt zamówił i napisał że jest dla niego zrobiony i tyle ,powiedz mi dlaczego Niemcy w poł roku rozprawili się z marketami sieci zagranicznych ??? bo była kampania uświadamiająca klientów i wielkie sieci się w Niemiec wyniosły a te co są to sprzedają produkty które są faktycznie produkowane na ich rynek i klient ma wybór a u nas na 90% produktów jest wyprodukowano dla.... albo produkt wyłącznej oferty .... i do puki to się nie zmieni swiadomosc ludzi to będą markety powstawały jak grzyby przykład stonki.... tu gdzie mieszkam jest już 6 i 3 nowe budują na gwałt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, przy najbliższej okazji wypiję również Twoje ;) . Tylko uważaj, żeby nie było gorszej jakości, bo Biedronka ma magicznie powiększone puszki, robione specjalnie dla niej.

Ja nie zauważyłem żadnej różnicy poza tym, ze mam trochę więcej Lecha za tą samą kasę, ale niektórzy mogą powiedzieć że jest jakieś dziwnie wodniste :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden gość z rodziny pracował kiedyś w sporej firmie produkującej między innymi betoniarki i ostrzegał mnie, żeby pod żadnym pozorem nie brać takiej betoniarki z dużego hipermarketu budowlanego, bo robią dla nich sprzęt gorszej jakości np. z wieńcem z polietylenu (plastiku) więc coś musi być na rzeczy. Podobnie bywa np. ze sprzętem RTV, jedna cyferka w kodzie produktu inna i mamy wersję na supermarkety -okrojoną. Z piwem w "stonkach" też bywa różnie, na początku gdy wprowadzają nowy produkt- cud malina, jak się ludzie przekonają i kupują z przyzwyczajenia jakość zaczyna spadać na łeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.