Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kiedy Chcecie Zacząć Grzać W Tym Sezonie?


Landcaster

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj o godz. 18 rozpaliłem od zera w swoim DDU 25 kW na domek ok. 185 m2

 

Do rana ok. godziny 9 piec spalił prawie dwa worki 25 kg ekogroszku pieklorz.

 

Do tego ogrzał bojler 80 L i kąpiel była cieplutka.

 

Taki rozruch ładnie kosztuje bo w domu zimno było 18 st.

 

Póściłem na grzejniki 44 stopnie za pomocą zawóru 4 drożnego , siłownika i sterownika .

 

Może dlatego tyle spalił bo przegiąłem z tą temperaturą na grzejniki ! bo w domu nad ranem było 24,5 stopnia ?

 

Koledzy robią wielkie oczy,że "tyle" węgla spaliłeś,bo u nich na podniesienie temperatury o 3-5 st. w wyziębionym budynku potrzeba zapewne jedną gazetę,3 szczapki drewna,2 kilo węgla i ciepłe !! słowo teściowej :D może faktycznie trochę pofolgowałeś z temperaturą,ale praw fizyki się nie zmieni - rozruch niestety musi kosztować !

 

Z własnego doświadczenia wiem,podczas dogrzewania budynku poszło mi w pierwszej dobie 22 m3 gazu ,tyle nie zużyłem nigdy więcej,nawet przy największych mrozach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy robią wielkie oczy,że "tyle" węgla spaliłeś,bo u nich na podniesienie temperatury o 3-5 st. w wyziębionym budynku potrzeba zapewne jedną gazetę,3 szczapki drewna,2 kilo węgla i ciepłe !! słowo teściowej :D może faktycznie trochę pofolgowałeś z temperaturą,ale praw fizyki się nie zmieni - rozruch niestety musi kosztować !

 

Z własnego doświadczenia wiem,podczas dogrzewania budynku poszło mi w pierwszej dobie 22 m3 gazu ,tyle nie zużyłem nigdy więcej,nawet przy największych mrozach

każdy dom jest inny ale wszyscy co się nie znają albo sa za młodzi narzekają na budownictwo tamtych lat i już rozpalają w kotłach domu 18st nie wyobrażam sobie żeby bez jakiegoś większego ochłodzenia bez palenia u mnie domu temperatura tak spadła a już jak słysze ze na rozruch dwa worki węgla czy 22m gazu to aż włos się na głowie jeży u mnie na start np. w kwietniu po tygodniu prezerwy w paleniu bo przyszło ochłodzenie to poszło 4m3 gazu aby podnieść temperaturę o 1,5st i trwało to około 2,5 godziny przy czym ogrzewam 400 m2 i mam ponad 700l wody w układzie ,za niedługo pewnie i u mnie się kocioł włączy bo widzę że już dziś rano tylko 22,9 st w pomieszczeniu a jak się zacznie włączać to odpalimy holzgaz i sezon zostanie uznany za otwarty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy dom jest inny ale wszyscy co się nie znają albo sa za młodzi narzekają na budownictwo tamtych lat i już rozpalają w kotłach domu 18st nie wyobrażam sobie żeby bez jakiegoś większego ochłodzenia bez palenia u mnie domu temperatura tak spadła a już jak słysze ze na rozruch dwa worki węgla czy 22m gazu to aż włos się na głowie jeży u mnie na start np. w kwietniu po tygodniu prezerwy w paleniu bo przyszło ochłodzenie to poszło 4m3 gazu aby podnieść temperaturę o 1,5st i trwało to około 2,5 godziny przy czym ogrzewam 400 m2 i mam ponad 700l wody w układzie ,za niedługo pewnie i u mnie się kocioł włączy bo widzę że już dziś rano tylko 22,9 st w pomieszczeniu a jak się zacznie włączać to odpalimy holzgaz i sezon zostanie uznany za otwarty

 

To forum pełne jest ludzi,których instalacje CO coraz bardziej zbliżone są do perpetum mobile :), 22 m3 gazu zużyłem do podniesieni temperatur z 12 do 21 st. taka miałem temperaturę w domu 29 pazdiernika 2012 z powodu poślizgu z w podłączeni gazu,nie wydaje mi się,żeby było to jakoś szczególnie dużo,a już na pewno włos na głowie mi się z tego powodu jeży.

Może mój dom nie jest energooszczędnym cudem,ale nie jest to też stodoła bez okien :) normalny budynek regularnie wietrzony ! musi tracić temperaturę i powtórzę jeszcze raz - praw fizyki się nie zmieni - chuchaniem w grzejniki się tej temperatury nie podniesie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pamiętajcie ludzie i elektronika też generuje ciepło, może automatyk prowadzi szkołę, przedszkole lub ma serwerownie forum ogrzewania, przecież na tych 400m2 nie urzęduje sam jeden, a każdy jeden człowiek to jest kilkadziesiąt Wat, to by dużo wyjaśniało. Z kolei może kolega dudus mieszka sam jeden, na prawie 200m2, nie ma psa, kota i telewizora, musi grzać więcej.

 

Jak na moje, oba przypadki na tyle skrajnie różne, że trudno porównywać, nie mając pełnego oglądu, ale w pełni zgadzam się z olinkiem, fizyki nie oszukasz, skoro tyle spaliło to widocznie miało tyle być. Te 50 kg w ciągu 15 godzin, dużo nawet bardzo, ale może koledze waga szwankuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To forum pełne jest ludzi,których instalacje CO coraz bardziej zbliżone są do perpetum mobile :), 22 m3 gazu zużyłem do podniesieni temperatur z 12 do 21 st. taka miałem temperaturę w domu 29 pazdiernika 2012 z powodu poślizgu z w podłączeni gazu,nie wydaje mi się,żeby było to jakoś szczególnie dużo,a już na pewno włos na głowie mi się z tego powodu jeży.

Może mój dom nie jest energooszczędnym cudem,ale nie jest to też stodoła bez okien :) normalny budynek regularnie wietrzony ! musi tracić temperaturę i powtórzę jeszcze raz - praw fizyki się nie zmieni - chuchaniem w grzejniki się tej temperatury nie podniesie !

a to tak w tym przypadku to nic strasznego ale takiej wiedzy w czesniej nie przekazałeś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pamiętajcie ludzie i elektronika też generuje ciepło, może automatyk prowadzi szkołę, przedszkole lub ma serwerownie forum ogrzewania, przecież na tych 400m2 nie urzęduje sam jeden, a każdy jeden człowiek to jest kilkadziesiąt Wat, to by dużo wyjaśniało. Z kolei może kolega dudus mieszka sam jeden, na prawie 200m2, nie ma psa, kota i telewizora, musi grzać więcej.

 

Jak na moje, oba przypadki na tyle skrajnie różne, że trudno porównywać, nie mając pełnego oglądu, ale w pełni zgadzam się z olinkiem, fizyki nie oszukasz, skoro tyle spaliło to widocznie miało tyle być. Te 50 kg w ciągu 15 godzin, dużo nawet bardzo, ale może koledze waga szwankuje ;)

 

 

 

 

hmmm no fakt serwerownia jest w piwnicy ,elektronika spora ale tez gotowanie ,czy pieczenie jak to w domu od czasu do czasu ale bardzo duże uzyski sa z okien żałuje zie nie mogą być większe, ale też nie ma co przesadzać bo na miesiąc zużywam około 0,6MW prądu z czego jeszcze idzie cześć na warsztat ,wiec te uzyski z urządzeń nie są takie duże .Moim zdaniem te tysiące ton cegieł i betonu zakumulowały tyle ze teraz jeszcze jakiś czas będę się cieszył i dlatego też nie zamierzam przeprowadzać termomodernizacji ścian mino ze latem daje popalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za zamieszanie .

 

Takie śmiechowisko sie zrobiło że poszedłem do kotłowni w celu dokładnego sprawdzenia problemu.

 

Spaliłem niecały jeden worek 25 kg ekogroszku .

 

Dziś rano dokładnie zajrzałem do zasobnika i przypomniałem sobie że były tam wsypane dwa worki.

 

Zostało pełno węgla na ściankach i jak to wszystko zsunąłem w dół zostało ponad worek .

 

Do tego mój sterownik zaworu TECH ST 431 N przekłamuje i zaniża temp. wyjść na grzejniki o 3-4 st. . Więc puszczona była na grzejniki temp. ok 48 st.

 

Czujnik tem. wewn. mam w salonie gdzie termostaty na grzejnikach były ustawione na lekko ponad 3 ( skala danfoss )

 

W łazience gdzie miałem termostaty otwarte na max czyli 5 . Rano nie dało się wytrzymać więc było tam grubo więcej niż 25 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smiechowisko powstało dlatego ze jeśli mówimy o odpaleniu kotła to każdy myśli że temperatura spadła o 0,5 lub o 1st poniżej naszej ulubionej a tutaj w watku pojawiły przekłamane dane i tak wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. odpaliłem dziś rano o9tej kocioł tłokowy lokalny producent po własnym przerobieniu palnika do tej pory spalił ok.10 kg orzecha dom 250m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozpoczynam sezon grzewczy dzisiaj wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc na pogodę to Twoje odwołanie przeciąganie się max do wtorku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17:45 piec uruchomiony temp 65 stopni( Wychlodzona instalacja )w salonie było 20.8. O godzinie 19:30 jest 22.6. I tyle mam ustawione na termostatem pokojowym :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc na pogodę to Twoje odwołanie przeciąganie się max do wtorku

no i stało się temperatura w pomieszczenie 22,4 i było polecenie od góry ..... wiec się zaczęło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. A ja myślałem że za szybko ja przepalałem na ruszcie przez dwa tygodnie, od tygodnia włączony podajnik i ustawienia na eko, od dziś nie zaglądam przez 3 dni powinno być ok.bo rano nastawa na 55 a w kotle 67

+ bojler aż parzy w mieszkaniu 110 m prawie 24 wietrzenie codziennie przez ok 30 min.rano i wieczorem 20 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.