Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy W Trybie Lato Z Zaworem 4D Musi Chodzić Dodatkowa Pompa Krótkiego Obiegu ?


dudus1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Przerobiłem instalację C.O przy piecu DDU 25 kW .

 

Założyłem zawór 4 drogowy AFRISO 5/4 do tego są trzy pompy.

 

Pierwsza zamontowana za zaworem pompująca wodę na grzejniki Grundfos Alpha 2 25-60

 

Druga LFP 25-40 ustawiona na pierwszy bieg - ładująca Bojler CWU z wężownicą . Zamontowana jest przed zaworem 4D na wyjściu gorącej wody z pieca. Za pompą jest zawór zwrotny .

 

Trzecia to właśnie pompa energooszczędna Luna 25-40 pobierająca 7 W ( działa na pierwszym biegu ).

Założona miedzy zaworem 4D a powrotem wody do pieca aby zapewnić sobie gwarancje działania krótkiego obiegu bo grawitacyjnie to różnie bywa.

 

I teraz pytanie.

 

Po ustawieniu pieca na tryb lato a zaworu 4D na pozycje zamknietą i grzania wody tylko w bojlerze.

 

Czy jest sens działania trzeciej pompy krótkiego obiegu która miesza non-stop wodę miedzy wyjściem a wejściem(powrotem) pieca za pośrednictwem zamkniętego zaworu 4D ?

 

Gorąca woda z pieca będzie podgrzewała CWU za pośrednictwem cyklicznego załączania się drugiej pompy którą włącza sterownik kociołka DEFRO jeśli temp. wody w bojlerze spadnie poniżej zadanej i ustawionej histerezie ( u mnie 5 stopni ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.