Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wpinka Podłogówki Do Starej Instalacji + Pompa I Zawór Na Powrocie


fresh11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkie fachury :)

 

Chciałbym zapytać o Wasze zdanie - czy to będzie działać...?

Stara instalacja (piec i grzejniki) działała w trybie grawitacyjnym, rury na zasilaniu i powrocie >2". Obecne modernizacje polegają na wymuszeniu obiegu i wpięciu podłogówki - wszystkie dopinki na rurach 1".

Mam pewne wątpliwości co do zaworu różnicowego, ale osądźcie sami.

 

Co myślicie - będzie toto grzało ?

 

188m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie Buderus-a napisano:

"zawór można montować na rurze powrotnej kotła, pod warunkiem, że jest tam także zamontowana pompa..." - to właśnie tak jest pospinane.

 

Może bez zdań z kontekstu wyjętych - nadal nie wiemy jaki to zawór, podaj linka do strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie fachury :)

 

Chciałbym zapytać o Wasze zdanie - czy to będzie działać...?

Stara instalacja (piec i grzejniki) działała w trybie grawitacyjnym, rury na zasilaniu i powrocie >2". Obecne modernizacje polegają na wymuszeniu obiegu i wpięciu podłogówki - wszystkie dopinki na rurach 1".

Mam pewne wątpliwości co do zaworu różnicowego, ale osądźcie sami.

 

Co myślicie - będzie toto grzało ?

 

188m.jpg

odnośnie by pas na powrocie to to działąć nie będzie a zawór termostatyczny do podłogówki musi być o zakresie do 43st a nie do 60st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto link

http://buderus-inser...asady-dzialania

 

Zawór zamontowany, to zawór kulowy, ze strzałką skierowaną w dół :)

 

Tak tam napisali "niektóre zawory można montować na powrocie" i jest rysunek zawór w poziomie a nie w pionie jak u ciebie.

 

Jak jesteś pewien że masz ten "niektóry " zawór top montuj w poziomie lub zmień na klapkowy a montaż zaworu strzałką w dół jest bzdurą, to tak jakby go nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się rózwnież z opiniami, że taki układ działa. Strzałka określa kierunek przepływu czynnika, więc strzalka w dół jest ok (bo to powrót). Kula w różnicówce w takiej konfiguracji "pchana" jest ciśnieniem wytwarzanym przez pompę i dociągana przez podciśnienie na wejściu do pompy.

Niestety nie mam fizycznych możliwości zastosowania zaworu na zasilaniu... Poza tym na wyjściu z pieca warunki pracy zaworu i pompy są mniej korzystne z uwagi na temperaturę, która szybciej niszczy oba elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czy ta magiczna kulka w zaworze zadziała zależy od oporów instalacji ,jeśli masz instalację starą czyli opory żadne to na 99% nie zadziała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się rózwnież z opiniami, że taki układ działa. Strzałka określa kierunek przepływu czynnika, więc strzalka w dół jest ok (bo to powrót). Kula w różnicówce w takiej konfiguracji "pchana" jest ciśnieniem wytwarzanym przez pompę i dociągana przez podciśnienie na wejściu do pompy.

Niestety nie mam fizycznych możliwości zastosowania zaworu na zasilaniu... Poza tym na wyjściu z pieca warunki pracy zaworu i pompy są mniej korzystne z uwagi na temperaturę, która szybciej niszczy oba elementy.

A na co Ci kolego ten zawó jest potrzebny, zastanawiałeś się nad sterowaniem ogrzewania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zaworem różnicowym, to przy małych oporach tłoczenia (czytaj stare, grube rury) rzeczywiście może być problem :unsure:

Zawór zwrotny bez sprężyny na zasilaniu z pewnością by sobie poradził, natomiast na powrocie musiałby być zainstalowany gumką uszczelniającą do góry (czyli grawitacyjnie, bez ruchu cieczy spadałby w dół) - czyli zasada działania podobna z tym, że zamiast kuli jest płytka z uszczelką. Czy ktoś temat już przerabiał z zaworem zwrotnym bez sprężyny na powrocie ? Chciałbym się upewnić, zanim to wszystko poskładam :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
W dniu 10.09.2013 o 12:55, automatyk napisał:

to czy ta magiczna kulka w zaworze zadziała zależy od oporów instalacji ,jeśli masz instalację starą czyli opory żadne to na 99% nie zadziała

Witaj, podepnę się pod temat, mam starą grawitacyjną instalację, dom piętrowy żadnych podłogówek pompa zamontowana na powrocie i pytanie, jaki zawór zwrotny zamontować kulowy czy klapowy, tylko tego nie mogę rozszyfrować, proszę o odpowiedź i Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no powinien byc na kolkę ale taki zawór musi byc w pionie bo w poziomie to nie zaddziałą ,a po drygie jak masz tylko jeden obieg to po co na powrocie i zawór ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, ja mam pompę na powrocie i jest zawór kulowy z rączką jak puszczam wodę na pompę to zamykam zawór a jak palę bez pompy to zawór otwieram i chciałem wstawić inny zawór żeby sam otwierał i zamykał obieg wody, co ty o tym myślisz?Pozdrawiam.

 

26 minut temu, automatyk napisał:

no powinien byc na kolkę ale taki zawór musi byc w pionie bo w poziomie to nie zaddziałą ,a po drygie jak masz tylko jeden obieg to po co na powrocie i zawór ?

Sorki, teraz zauważyłem że to nie do mnie było.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.