Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Co+Bojler


amator125

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o pomoc odnośnie montażu bojlera do pieca co.Do tej pory korzystałem z piecyka gazowego/tzw.junkers/ do ogrzewania wody w dwóch łazienkach oraz kuchni.

Piec co jest trzykomorowy, spawany ok.25lat /ok.20kW/.Dom jest piętrowy ok.130m.kw,grzejniki żeliwne,wyjście i wejście z pieca co 2".Na powrocie zabudowana pomka Grundfos. Na okres zimowy chcę podłączyć do pieca co bojler, a latem spowrotem podgrzewać wodę w piecyku gazowym.Piec opalany jest węglem.

Kupiłem bojler f-my ACV 130l/+28l na podgrzewanie płaszcza/,nierdzewny dwupłaszczowy,dość stary,ma cztery krućce 3/4"/dwa do płaszcza i dwa oczywiście do zwu i cwu.

W związku z powyższym chcę wiedzieć, czy potrzebna będzie dodatkowa pomka,czy rurki/gałązki/ muszą mieć spadki i przekroje muszą być takie jak krućce czyli 3/4".Oprócz zaworu bezpieczeństwa i zaworu zwrotnego co jeszcze musi być podłączone

Serdecznie dziękuję za pomoc i każdą radę

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naczynie przeponowe na zasilaniu zimną wodą przed zaworem zwrotnym, odpowietrznik na płaszczu też by się przydał (najlepiej narysuj schemat będzie znacznie łatwiej). Czy potrzebna będzie dodatkowa pompa trudno powiedzieć schemat moze wyjaśni (przy pompie na powrocie raczej nie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.