Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Gazowy Do Starej Instalacji Z Kotłem Węglowym


Mancio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , rozpatruje przyłączenie kotła gazowego do starej instalacji CO, w układzie jest już : kocioł węglowy na wszystko, kaloryfery żeliwne, układ otwarty dużo wody, dom 3 kondygnacje 9x10m , do ogrzania ok 200 m2, do tej pory grzejemy węglem , miałem , flotem , drewnem, przed ociepleniem zużycie ok 5,5 -6 t opału ,teraz 3-3,5 t , chcę mieć możliwość grzania gazem w cieplejsze dni lub gdy nie bedę mógł rozpalać kotła węglowego, węglowy może pracować na grwaitacji - tak działał w zeszłym sezonie, pompa CO jest zamontowana. W układzie jest zawór 4D ze sterowaniem , używany do podniesienia t . powrotu oraz obniżenia t CO, sterowany w okresie palenia ciągłego max 1 miesiąc w roku. Zaworem 4D mogę odciąć kocioł węglowy - wiem że nie uzyskam całkowitego odcięcia bo to zawór mieszający , pompa CO może być odcięta od kotła węglowego dolnym zaworem, interesuje mnie jaki mogę podłączyć kocioł gazowy , układ jest otwarty, czy wpiąć jak na rysunku , co dołożyć , CWU grzeję bojlerem gazowym , mógłbym go wymienić na kocioł gazowy 2 funkcyjny z wymiennikiem .

post-3430-0-64088300-1378722085_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł gazowy wpinasz za pompą od kotła i wysztko ok tylko jedna sprawa musisz mieć kocioł gazowy do układów otwartych np. Wolf i taki kocioł możesz podpiąć do zasobnika albo możesz zostawić w nim wymiennik i masz CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam rozwiązanie dla biedniejszych (jak ja) kiedyś opisywałem swój temat zobacz w moich postach "bojler jako piec CO" czy jakoś tak..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł gazowy wpinasz za pompą od kotła i wysztko ok tylko jedna sprawa musisz mieć kocioł gazowy do układów otwartych np. Wolf i taki kocioł możesz podpiąć do zasobnika albo możesz zostawić w nim wymiennik i masz CWU

Za pompą od kotła to według mnie trochę dziwne , na moim schemacie pompa istniejąca pociągnie wodę z gazowego przy zamknietym zaworze 4D. Jeśli możesz jaśniej odnośnie przyłączenia, zaznaczam , że pompa CO jest ale nie muszę jej używać do kotła węglowego , grawitacja działa nawet gdy zawór 4 D jest ustawiony na połowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa ma nic nie pociagac z kotła tylko kocioł gazowy ma zarządzać instalacją i tyle i dlatego wpina się kocioł za pompą od kotła CO tylko ze na wyjściu z kotła trzeba zamontować zawór zwrotny i to tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.