Skocz do zawartości

ryszardl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Potrzebny jest mi w korytarzu jakiś niebanalny grzejnik. Ten by się nadał: post-21545-0-40047100-1378637391_thumb.jpg

jednak jego cena zniechęca....

 

W związku z tym mam pytanie: czy możliwe byłoby zrobienie samemu takiegoż grzejnika? Robił już ktoś coś podobnego? Na co zwrócić szczególną uwagę?

 

Pozdr, Rysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no działaj ładnie i szczelnie pospawaj pamiętaj aby każdy element miał przepływ wody wystarcza otwory fi 20mm pomiędzy elementami i wyszlifować próba i do malowania proszkowego zawieść i tyle reszta to już wytwór twojej wyobraźni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

5 lat temu zrobiono wg mojego projektu zgrabny grzejnik łaz. z nierdzewki, z giętych rurek - za 300PLN na Alle. Jeśli chcesz mieć trwały i łatwy w utrzymaniu, to proponuję zaprojektować właśnie z takiego mat. Kolektory na obu końcach mogą być z rurek o większych śred (osady+przyłącza). Najlepiej wykonać podejścia po 3/4" 2 na górze i 2 na dole. Wówczas można łatwo go czyścić bez zdejmowania ze ściany.

Jeśli jednak zwycięży klasyka, to zapoznaj dobrego spawacza, i zdobądź solidne materiały (rury gat. bez szwu ok.1") - nawet na złomowiskach zdarzają się objawienia. Stal węglowa spawana koroduje na spoinach dużo szybciej, ale przy ściance 2mm jest szansa na 15lat bez przecieków...

PozdrA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takz ciekawosci to ile kosztue taki grzejnik? Bo jeżeli chodzi o sam wygląd to prezentuje się całkiem ciekawie,jst typowo dekoracyjny.

taki grzejnik około 1500-3000zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.