Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Platinium Bio 16Kw + Zawór 4D (+ Ew Siłownik) + Regulator Auraton 2005


groszeq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przystępuje właśnie do sporządzenia schematu co i cwu z ww. elementów. Po lekturze forum mam kilka nie wyjaśnionych kwesti.

 

Najpierw koncepcja : regulator jest podłączony do palnika ( sterownik Platinium Bio firmy Estyma), zawór 4d sterowany ręcznie ( bez siłownika).

Po osiągnięciu zadanej temperatury ( na Auratonie), kocioł przechodzi w stan wstrzymania. Po spadnięciu uruchamia sie, itd.

Zawór służy do ochrony kotła przed korozją i obniżeniu temperatury wody w grzejnikach.

 

Regulatora nie mogę podłączyć do siłownika zaworu, bo jest 2 punktowy, siłownik zaś 3 punktowy.

 

Zastanawiam się:

1. czy wogóle taki system bedzie działał,

2. czy nie lepiej podłączyć Auratona do pompy

3. czy sterownik palnika może sterować siłownikiem ( zapytałem u producent, czekam na odpowiedź)

4 .może zrezygnować wogóle z Auratona i korzystać tylko z programu czasowego w sterowniku palnika

5. czy mogę zamontować zawór DN 25, skoro wyjscie z kotła jest DN40

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie do podstawowego sterownika estymy regulator ctp-02 (95 zł) lub czujnik ctp-01 (50zł) wtedy będzie ci to ładnie działać. Żebyś sterował zaworem to musiałbyś dokupić moduł rozszerzający can. Z podstawowego możesz tylko podpiąć czujnik c.w.u. i regulator temp. pokojowej. Nie kombinuj z auratonem do pompy zrób tak jak producent przewiduje to wtedy ci kocioł będzie ładnie modulował wystarczy ctp-01. Jak nie masz pompy kotłowej to ja bym dał DN40.Ile masz pomp w instalacji? podłogówka jest czy tylko grzejniki ? Włóż sobie szamot do komory, różnica jest :) pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki za zainteresowanie.

W instalacji mam 2 pompy. Pierwsza do cwu druga do co. Mam podłogówke - w kuchni i łazience, reszta grzejniki.

Myślę, ze opcja z czujnikiem ctp-01 jest ekonomicznie optymalna.

Co do rozmiaru zaworu - nie mam pompy na obiegu kotłowym, więc raczej dam DN40.

Szamot mam własnej konstrukcji, ale raczej kupie oryginalny.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówka na RTL-ach pewnie. Oryginalny chyba 600 zł kosztuje, jaki by nie był to różnica jest spora testowałem różne kotły pelletowe bez szamotu i później z szamotem i pod względem emisyjności różnica spora, lepiej się paliwo dopala, nawet jak zostanie zdmuchnięte z palnika to i tak dopali się w komorze ze względu na wyższą temperaturę no i popiołu mniej. Jak zamontujesz ctp to temperature zadaną w pomieszczeniu ustawiasz w menu - ogrzewanie temperatura. A i jak podłączysz ctp to z tego co pamiętam to musisz wejść w menu ->ogrzewanie i wybrać: obwód nr 1 ale może się mylę jak podłączysz to sam zobaczysz czy działa. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, Podłógówka jest na RTL- ach.W takim układzie mam Auratona na sprzedaż. ;) . Jeżeli szamot faktycznie tyle kosztuje, to się zastanowie. Generalnie nie mam problemów z dopalaniem pelletu. Popiołu jest niewiele i ma konsystencje lekkiej mąki. Moze to zasluga ceramicznego paleniska w moim kotle.

Dam znać , jak to działa, gdy już podłącze.

dziękuje za pomoc

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.