Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc W Doborze Sposobu Podłączenia Zaworu 4D W Kotle Protech Caro Duo


rafal369

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo prosze o pomoc przy doborze srednicy rur przy podłączeniu zaworu 4d. Mój Kocioł to Protech Caro duo 18,5kw, ma on wyjście 5/4 cala. Czy mogę wykonać instalację w następujacy sposób: podłączenie do zaworu 4d (oczywiście usytuowanego przy samym kotle) rurą 1" i powrót z zaworu 4d do kotła 1", od zawory 4d do rozdzielaczy również 1''. Do wymiennika CWU i do naczynia wzbiorczego również 1''. Od rozdzielaczy do poszczególnych grzejników pex 16mm.

 

Proszę jescze doswiadczonych kolegów o informację, czy lepiej wybraż Protech Caro duo czy też Taurus Gaur Duo - oczywiście każdy wie, ze producent jest jeden tylko firmy sprzedajace dwie:-)

 

 

pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz grzejniki, będziesz trzymał w miarę wysoką temp zasilania i nie zbyt zależy ci na wysokiej temp powrotu, to możesz zrobić na rurach 1'.

Jak masz podłogówkę, to 5/4', a jeszcze lepiej pompa kotłowa.

Co do kotła, to chyba bez róznicy który. Ja z tych dwóch kupiłem w końcu lazara ;) ale nie polecam, żadnego z nich i w ogóle mam węgla dość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.