Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Dołączyć Do Kominka Kocioł Z Bojlerem?


Master1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum mam taki problem mam u siebie wykonane ogrzewanie podłogowe zasilane kominkiem z płaszczem wodnym. Kupiłem kocioł Zębiec 21kW i chciałbym go dołączyć do tej instalacji i dodać do tego bojler 200l stojący wykonałem taki schemacik dodam że nie znam się na ogrzewaniach tylko tyle co z internetu prosze skomentować schemat i chciałbym żeby była to jak najprostrza instalacja bez wiekszej automatyki. Z góry dziękuje za pomoc

post-53630-0-74141800-1378067391_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum mam taki problem mam u siebie wykonane ogrzewanie podłogowe zasilane kominkiem z płaszczem wodnym. Kupiłem kocioł Zębiec 21kW i chciałbym go dołączyć do tej instalacji i dodać do tego bojler 200l stojący wykonałem taki schemacik dodam że nie znam się na ogrzewaniach tylko tyle co z internetu prosze skomentować schemat i chciałbym żeby była to jak najprostrza instalacja bez wiekszej automatyki. Z góry dziękuje za pomoc

post-53630-0-74141800-1378067391_thumb.jpg

najlepiej rury od kominka a przynajmniej powrót sprowadzić do powrotu kotła i tam zamontować zawór 3d i jak kominek pracuje to kocioł jest odcięty a jak kominek nie pracuje to pracuje kocioł a najbezpieczniej jest podłączyć kominek zasilnie do powrotu kotła a powrót z instalacji do powrotu kominka tylko wszystko zależy jak chcesz to użytkować bo jeśli priorytetowo kominek to podpowiedz pierwsza natomiast jeśli będziesz alił jak się uda to podłącz jak powyżej drugą opcję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

schemat niestety zawiera poważny błąd, brak ochrony powrotu przed niską temperaturą

 

Napisz coś więcej o domu który ogrzewasz: ile m2, jak ocieplony

To mieszkanie 80m2 na parterze nie ocieplone dom z około 1600r. ściany z kamienia grubość murów ponad metr. Jak mam ochronić ten powrót przed niską temperaturą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej rury od kominka a przynajmniej powrót sprowadzić do powrotu kotła i tam zamontować zawór 3d i jak kominek pracuje to kocioł jest odcięty a jak kominek nie pracuje to pracuje kocioł a najbezpieczniej jest podłączyć kominek zasilnie do powrotu kotła a powrót z instalacji do powrotu kominka tylko wszystko zależy jak chcesz to użytkować bo jeśli priorytetowo kominek to podpowiedz pierwsza natomiast jeśli będziesz alił jak się uda to podłącz jak powyżej drugą opcję

Będe użuwał priorytetowo kotła a kominek od czasu do czasu nie rozumiem zabardzo jak to mam podłączy mógł bym prosić o przedstawienie mi tego na tym moim schemacie? z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taki kocioł ponieważ wydaje mi się że kominek jest za słaby jak odkręcę na wszystkie pomieszczenia podłogówkę to nie mogę nagrzać wszystkich jednocześnie tylko przykręcać muszę po 2 pomieszczenia żeby żeby reszta czyli 3 się nagrzały dodam że na podłodze razem jest ok 450m rury pex 16 a dlatego taki 21kW bo miałem okazje kupić od znajomego. A nie da się podłączyć jakoś bez kupna takich rzeczy chodzi mi o to żeby wyniosło mnie to jak najtaniej zima już blisko a chciałbym to skończyć przed zima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będe użuwał priorytetowo kotła a kominek od czasu do czasu nie rozumiem zabardzo jak to mam podłączy mógł bym prosić o przedstawienie mi tego na tym moim schemacie? z góry dziękuje

temat jest o tyle trudny ze w prostym automacie się nie da tego zrobić żeby było bezpiecznie i dlatego myslę że podłączenie szeregowe kominka i kotła będzie najlepsze i najtańsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.