Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Junkers Cerapur Modul Solar Zbs 14/210S Cudo ?


nieznajomySK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

To mój pierwszy post.

Przeszukałem forum wzdłuż i wszerz i nie znalazłem tematu dotyczącego tego pieca tzn kotła.

Wydaje mi się idealnym na moje potrzeby ale .... jakoś nie widziałem opinii na jego temat.

Czytam forum ponad 2 lata więc nabrałem poglądu i szczegółowszego zapoznania z tematyką.

Do czego ma służyć?

Dom pietrowy lata 90 -te w chwili obecnaj gruntownie modernizowany.

Nowe okna , dach , ściany 1,5 pustaka - dojdzie 10 cm styropianu. Podłoga na gruncie 18 cm styropianu, strych narazie 10 cm wełny.

Ogółem ok 145m2 powierzchni. Na dole podłógowka 66m2 mała lazienka pod schodami bez prysznica oraz kuchnia z salonem za ścianą kotlowni.

Na górze duża łazienka oraz pokoje.

Do łazienki pod schodami postanowilem załorzyć przepływowy ogrzewacz elektryczny z racji odległości od kotlowni tj ponad 8 m. Do mycia zembów tylko w porannym szczycie nie widzę innego ekonomicznego rozwiązania.

Reszta znajduje się w jednym pionie.

Dom mają zamieszkać 4 osoby.

Wychowałem się w domu dlatego muszę mieć piec na wszystko - mam juz , jest praktycznie nowy - nazywa sie camino.

Ale do tego trzeba jeszcze czegoś i tu moje pytanie jak w tytule.

Skoro solary coś dają to po co robić sklep z kotlowni. Lepiej połączyć wszytko w jeden mebel.

Gaz podłączę na wiosnę i mamy gotową instalację.

Junkers Solar ostatnio obtanial i nie jest to juz wydatek po za zasięgiem . Koszt ok 12 tys zł

A na dodatek jest juz mocno uzbrojony w drogie graty.

Acha , camino ma chyba 16 czy 18 kw i ma być podłączony przez wymiennik plytowy.

Woda w sieci ma 20ph , pisze bo junkers ma zbiornik ładowany warstwowo.

Czy popełniłam gdzieś błąd ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.