Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Prądem Mieszkania W Kamienicy


sławek33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam 2 pytania:

 

1. Czy to możliwe aby zimą w nieocieplonej kamienicy ogrzać mieszkanie prążdem za 250 zł/miesiąc ? powierzchnia mieszkania 40 m kw.

 

jest oferta kupna takowego a te parametry podaje własciciel.

 

2. ponadto istnieje możliwość przerobienia istalacji grzewczej na piec gazowy (2-u funkcyjny). Może ktoś orientuje się jaki jest orientacyjny koszt takiego pieca + robocizny ?

 

będę wdzięczny za wszelkie komentarze

 

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się ogrzać za 250 zł to troszkę ciężko w nowym budownictwie to jak najbardziej ale w kamienica to to niespodzianki ,jeśli bardzo grube mury ,okna powymieniane i pokoje są od strony południowej to jest szansa że starczy te 250 na ogrzanie powiedzmy do 20st a co do kotła gazowego to raczej daj sobie spokój bo dobry kocioł kondensacyjny to koszt ok 5000zł do tego instalacja i całe dobrodziejstwo to kiedy to się wróci względem inwestycji w grzejniki elektryczne ???? a ogrzewanie Prądem to parę grzejników i już masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam 2 pytania:

 

1. Czy to możliwe aby zimą w nieocieplonej kamienicy ogrzać mieszkanie prążdem za 250 zł/miesiąc ? powierzchnia mieszkania 40 m kw.

 

jest oferta kupna takowego a te parametry podaje własciciel.

 

2. ponadto istnieje możliwość przerobienia istalacji grzewczej na piec gazowy (2-u funkcyjny). Może ktoś orientuje się jaki jest orientacyjny koszt takiego pieca + robocizny ?

 

będę wdzięczny za wszelkie komentarze

 

Sławek

Witaj!!!

O sposobie ogrzewania mieszkania gazem decyduje wspólnota(administrator) (komin to część wspólna).

Do tego mieszkania proponuję piece akumulacyjne z dynamicznym rozładowaniem ,oraz 2gą taryfę zasilania.

Na stronach sprzedawców są kalkulatory jak dobrać moc tych piecy.

.Ponadto możesz kupić takie piece używane (50%taniej)z dwuletnią gwarancją .

Jeżeli to mieszkanie było zamieszkałe i ogrzewane elektrycznie(czy była 2ga tarya?) to poproś o rachunki za cały rok.

Najlepiej porozmawiaj z sąsiadami ,jak oni ogrzewają swoje mieszkania i ile ich to kosztuje.

pozdrawiam.henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie prądem w starej kamienicy? Ciekawe w jakim stanie jest instalacja elektryczna?

W wypowiedzi Sławka33 pada opcja zainstalowania kotła gazowego. Można więc wywnioskować, że w mieszkaniu jest już zrobione centralne ogrzewanie. Kocioł gazowy do tak małego mieszkania nie musi być kondensacyjny i wtedy cena samego kotła to okolice 2000zł. Co do kosztów robocizny to nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!!!

Przecież będzie robil remont tego mieszkania-wymiana kabli to nie taki duży koszt.resztę zrobi zakład energetyczny. Oplata zależna od zamówionej mocy.

O kotle nie chce mi się pisać -a sprawa przedstawia się mniej więcej tak:

http://forum.murator...talacji-gazowej

POZDRAWIAM.HENRYK1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będzie robiony remont? W jakim zakresie? Tego nie wiemy.

Ponad rok temu, gdy kończyłem swój zbyt długi romans z olejem opałowym, przeliczałem sobie orientacyjnie koszt uzyskania energii z innych źródeł. Prąd na nocnej taryfie wychodził taniej niż grzanie olejem, jednak niewiele taniej. Trudno sie spodziewac, żeby prąd taniał. Raczej wprost przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kolego wystarczy że opozycja dojdzie do władzy i znowu podpiszą jakiś durny aneks do umowy i gaz tez pójdzie ze 30% w górę to tez jest ryzyko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Dziękuję wszystkim Forumowiczom za wpisy i cenne uwagi. Mieszkanie w kamienicy może mieć swój urok ale energetycznie jak wnioskuję to duże ryzyko i zapewne chcąc sprzedać takie lokum później może być kłopot więc odpuszczę sobie. raczej będę szukał mieszkania z tradycyjnym ogrzewaniem CO.

 

Pozdrawiam wszystkich,

 

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.