Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc W Wyborze Kotła Na Ekogroszek


Andrzej1899

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich.

Prosiłbym Was o pomoc w wyborze kotła, jestem mieszkańcem okolic Otwocka i chciałbym zakupić piec z któregoś okoliczneggo sklepu żeby uniknąć problemów na odlgłość. Domek mam ok200m2 z podłogówką na parterze i grzejnikami na piętrze, ocieplony styropian 10cm. zastanawiam się naad:

Defro Duo 25kw

Ogniwo eko plus 25kw

Termo tech eco duo 20kw ruszt zeliwny

Termo tech krs aqua duo 20kw

Klimosz duo ng 25kw

Krzaczek skp 17 czy 25kw

Tekla draco duo 25kw

Troche sie tego nazbierało, wiem. Moje pytanie dotyczy tez tego czy wybrać ruszt wodny czy żeliwny ze względu na lepsze spalanie podobno i zcy palnik retotowy czy rzeliwny,. bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi dotyczące tych kotłów, któregy znich byście wybrali dla siebie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do miejsca zakupu kotła to przecież przywiezie go kurier we wskazane miejsce, nie zależnie gdzie go kupisz.

Tu ważniejsze jest aby moc kotła nie była za duża, w twoim przypadku to 17-20kW.

Poczytaj forum oraz poradnik kolegi Timona https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/13884-poradnik-jak-wybierac-kociol-na-ekogroszek/

I dopiero wtedy pytaj dalej.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj mój poradnik

jak nie masz ochoty albo czasu i chcesz na szybko policzyć przybliżoną moc spróbuj tego:

 

http://cieplowlasciwie.pl/

 

po mojemu 12-14KW to maks czego Ci trzeba.

każdy z proponowanych przez Ciebie kotłów jest zbyt duży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Prosiłbym Was o pomoc w wyborze kotła, jestem mieszkańcem okolic Otwocka i chciałbym zakupić piec z któregoś okoliczneggo sklepu żeby uniknąć problemów na odlgłość. Domek mam ok200m2 z podłogówką na parterze i grzejnikami na piętrze, ocieplony styropian 10cm.

Czy możesz napisać więcej o ociepleniu domu ?

Jak jest ocieplony dach, jakie okna, czy w posadzkach jest jakieś ocieplenie ?

Tak jak Timon już napisał wydaje mi się że za wysoko sięgasz jeśli chodzi o moc kotła.

Pisze ci to sprzedawca kotłów !!!

Sambor, może być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz napisać więcej o ociepleniu domu ?

Jak jest ocieplony dach, jakie okna, czy w posadzkach jest jakieś ocieplenie ?

Tak jak Timon już napisał wydaje mi się że za wysoko sięgasz jeśli chodzi o moc kotła.

Pisze ci to sprzedawca kotłów !!!

Sambor, może być :)

Brawo masz +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo masz +

A u mnie masz minus :)

Jednym doradzasz kupno u lokalnego sprzedawcy a drugiemu tłumaczysz że mu dowiozą kurierem we wskazane miejsce. Więc jak to jest lepiej kupić?

 

 

Witam serdecznie wszystkich.

Prosiłbym Was o pomoc w wyborze kotła,

....

pozdrawiam

Nie wybieraj większego jak 17kW, taki da sobie radę.

Kocioł nie ma grzać, on ma uzupełniać straty to co dom wypuszcza.

Dopisz jeszcze to o co prosił karoka aby potwierdzić czy to słuszny wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może koleżanka nie sprawdziła co ma w sklepie za rogiem?

Sprawdzi i zobaczy co ma.

 

Natomiast ja pytałem was użytkowników kotła RBR z eCoalem jak sterownik określa moc kotła i do tej pory nie dostałem odpowiedzi.

Podajcie na podstawie jakich danych to oblicza i jaki jest błąd szacunku mocy przy takim sterowniku?

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może koleżanka nie sprawdziła co ma w sklepie za rogiem?

Sprawdzi i zobaczy co ma.

 

Natomiast ja pytałem was użytkowników kotła RBR z eCoalem jak sterownik określa moc kotła i do tej pory nie dostałem odpowiedzi.

Podajcie na podstawie jakich danych to oblicza i jaki jest błąd szacunku mocy przy takim sterowniku?

 

pozdr.

Gdzieś już pisałem że nie wiem. Siedzisz to forum dokładnie i pewnie ten mój wpis czytałeś więc po co jeszcze raz pytasz?

Mam samochód, on ma swoją moc, i ty pewnie też masz. Czy wiesz z jaką mocą w danej chwili jedziesz? Pewnie też nie. A tylko dlatego że nie wyświetla ci takiego wykresu? Tak samo z kotłem, kupiłem po to aby ogrzał mój dom, zagrzał wodę a z jaką mocą pracuje ? Czy kiedykolwiek było to pytanie zadawane jakiemukolwiek innemu użytkownikowi? Producent sterownika wymyślił coś takiego (chwała mu za to) i dał nam do podglądu, chcesz wiedzieć jak to działa to zadaj mu pytanie. Adres znasz. Jeżeli ja odpowiem na to pytanie i popełnię jakiś mały błąd będziesz mi go wytykał, że piszę nieprawdę. Nie wiem to nie piszę. Mnie wystarczy że kocioł grzeje i daje radę tak jak auto kiedy jedzie pod górkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może koleżanka nie sprawdziła co ma w sklepie za rogiem?

Sprawdzi i zobaczy co ma.

 

Natomiast ja pytałem was użytkowników kotła RBR z eCoalem jak sterownik określa moc kotła i do tej pory nie dostałem odpowiedzi.

Podajcie na podstawie jakich danych to oblicza i jaki jest błąd szacunku mocy przy takim sterowniku?

 

pozdr.

 

Sterownik nie oblicza mocy kotły. Ma zapisany algorytm który na podstawie kilku parametrów decyduje o innych parametrach takich jak: prędkość wentylatora, ilość podawanego paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik nie oblicza mocy kotły. Ma zapisany algorytm który na podstawie kilku parametrów decyduje o innych parametrach takich jak: prędkość wentylatora, ilość podawanego paliwa.

Tyle to ja wiem , kolega@Vlad też temat próbował ruszać ale mało się dowiedział http://forum.info-og...lgorytmu-ecoal/

 

Myślałem że od ludzi siedzących przy takim sterowniku coś się więcej dowiem

@zbigmaz1 twojego posta na temat mocy kotła i algorytmów obliczających moc nie mogłem znaleźć :(

 

 

Może jednak ktoś ma zamontowany dodatkowo ciepłomierz i podałby porównanie wskazań sterownika z takim przestarzałym sprzętem jak ciepłomierz. ;)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sterownik eCoal określa moc kotła?

...Producent sterownika wymyślił coś takiego (chwała mu za to) i dał nam do podglądu...

To nie producent "wymyślił"... To userzy "zmolestowali" producenta, żeby takie coś stworzył - więc im stworzył.

Nie wiem, jak to zrobił, tzn. nie wiem, jaki jest ten wzór obliczeniowy na moc. Nie wiem, bo uważam to za zbędny bzdet i nie interesowałem się tym ani przez chwilę.

Wiem natomiast, że jest to bardzo, bardzo przybliżona wartość, bo dane wpisywane do tego wzoru są obarczone dużymi błędami:

-wartość opałowa - niezweryfikowana,

-przyjęta ilość paliwa na 1 obrót ślimaka - silnie zmienna w zależności od uziarnienia paliwa,

-sprawności kotła - przyjęte szacunkowo,

-ilość zużytego paliwa - jeśli użytkownik nie przeważa paliwa dostarczonego, obarczona błędem (wiadomo jakim),

-ilość zużytego paliwa - jeśli użytkownik przeważa paliwo dopiero tuż przed zasypaniem, obarczona błędem wynikającym z przeschnięcia paliwa.

Producent potwierdza to zresztą w swojej notce informacyjnej, cytuję: "Wszystkie prezentowane dane są wyliczone, przybliżone i mogą różnić się od rzeczywistych"

Jedyna prawdziwa wartość w tych statystykach, które wylicza eCoal - to koszt zużytego paliwa (w PLN) w układzie narastającym. Jeśli użytkownik przeważa paliwo tuż po jego zakupie, to prawdziwa jest także ilość zużytegom paliwa (w kg).

Tyle.

Kto ciekawy tych mocy - musi założyć licznik ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też witam i zapraszam do dyskusji:

Na stronie jednego z producentów kotłów http://www.kotlyponar.pl/1,0,6,oferta.html

w opisie sterownika znalazłem zdanie:

2. Regulacja mocy kotła:

  • ilość podawanego paliwa jest określana na podstawie pomiarów i analizy trendów temperatury wody wypływającej z kotła.

 

Czyli wystarczą dwa parametry - Tz i Tp - temp zasilania i temp powrotu aby określić moc kotła!

 

To ja nie potrzebnie instalowałem ten ciepłomierz., wskazujący z dokładnością do 0,1 kW , jak po tym stwierdzeniu mogę liczyć z dokładnością do min 0,01kW co pokazuje eCoal :(

I jeszcze bardzo niskie spalanie przy każdym rodzaju paliwa.

Czy jest ktoś z użytkowników tego wspaniałego sterownika , który czuje się zrobiony w "konia" lub ":bambuko"?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego

 

Po pierwsze

Nie odpowiadam za bzdury, które wypisują różni producenci.

Proszę Cię, abyś stosowane przez siebie cytaty wybierał z materiałów wiarygodnych.

Po drugie

Nie wszedłem tu, aby się kłócić (że nie nazwę tego dosadniej), tylko aby doinformować zainteresowanych, bo zobaczyłem, że zjawili się tu ludzie, których uważam za mistrzów dezinfomacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszasz dwie rzeczy sterowanie mocą za pomocą odchyłki temperatury od zadanej i wyliczanie mocy do statystyk.

 

Pierwsze rzeczywiście jest stosowane i jest skuteczne, ale obarczone dżym przesunięciem czasowym akcja/reakcji, oraz niezabardzo wspołpracuje z instalacjami o zmiennych przepływach z termostatami i zaworami n-drożnymi.

Drugie jak napisał Zawijan wprowadzone na życzenie, bo ludziska jakoś nie wierzyli, że ich kotły rzeczywiśce pracują na tak małych mocach.

Nikt raczej nie traktuje tego dosłownje i nie skarży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszasz dwie rzeczy sterowanie mocą za pomocą odchyłki temperatury od zadanej i wyliczanie mocy do statystyk.

 

 

Mnie interesuje ta druga moc - to tak ładnie wygląda na wykresie- podajesz i już masz moc. ;)

 

Co do pretensji Kolegi Zawijana o jakość cytatów - to cytat ze strony producenta kotła, i jak wszystko w necie należy to brać za prawdę i tylko prawdę. :ph34r:

Co zaś do mistrzów dezinformacji to niestety pojawili się na tym forum w większej niż zazwyczaj ilości.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dom ma dach ocieplony welna chyba 10, co do posadzki to niewiem, rzeczywiscie raczj starczyłby kociołek 15-17kw, ale w dalszym ciągu nikt nieodpowiedział mi na moje główne pytanie:

Który z wymienionych kotłów polecilibyscie mi tak jakbyście wybierali dla siebie i niebyłoby innych modeli oprócz tych jakie wypisałem. A widze że dydkusja zamiast pomocy jak w tytule zmienia sie.w zupłnienie nie na temat.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako sprzedawca ( handlarzyk, dealer, dystrybutor itp.) :) polecę ci kocioł którego sam yżywam do ogrzewania swojego domu.

Link do kotła w stopce żeby nie zaagniać atmosfery.

Wybrałem go sobie speśród kotłow 4 producentów jakie mam w ofercie.

Dlaczego?

Miałem takie kaprycho i taki mi się podobał a do tego małe gabaryty co sprzayjało wymiarom mojej niezawielkiej kotłowni.

Po doba mi się też funkcjonalność sterownika w jaki jest wyposażony.

Sambor dobrze ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.