Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak Ochrony Powrotu-Modernizacja Kotłowni


Balzak

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli ty proponujesz zeby na małym obiegu montować tylko pompę kotłową z termostatem i bez żadnych zaworów itp.

no tak ewentualnie za pompą zawór zwrotny żeby się cuda nie działy jak pompa będzie odpoczywać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mi przyszła jedna myśl a gdybym wykorzystał pompę CWU do ochrony powrotu i powrót z bojlera wpiął bezpośrednio w kocioł, czy to by miało sens. w sterowniku kotła ustawiam tryb pompy równoległe daje czujnik z bojlera na wejście do kotła i wszystkim steruje mi ster od kotła.

 

Jak sądzicie jak to by pracowało

 

Schemat tej przeróbki.

post-34154-0-08820700-1378668435_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można ale za dużo jest przeciw ,czyli oparzenia ,robienie układu logiocznego żeby ładował zasobnik a nie odcinał jak wygrzeje powrót itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy a co powiecie na to aby ze sterowaniem obiegu kotłowego zrobić tak ze. Obecnie sterownik m.in obsługuje mi pompę podłogową a zrobić tak ze pompę podłogową włączyć na stałe do gniazdka zeby mieszała cały czas, ewentualnie zabezpieczyć żeby przy wysokiej temp. sie wyłączyła, natomiast w miejsce pompy podłogowej w sterowniku podpiąć pompę kotłową wtedy czujnik od pompy podłogowej przenieść na powrót do kotła i na sterowniku ustawić np. wartość 45 stopni. i histereza jest zaprogramowana na stałe i wynosi 2 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały obieg kotłowy bede robił na miedzi 28mm, takie mam wyjście zasilania z kotła.

 

Chce najpierw dać główny zawór odcinający kulowy, a potem do regulacji przepływu coś takiego- post-34154-0-43503900-1380119283_thumb.jpg Czy może to być???

 

A i jeszcze myslałem o takiej pompie

 

1. Pompa 25-25 post-34154-0-56240000-1380119602_thumb.jpg

2. Pompa 35-25 post-34154-0-68515700-1380119633_thumb.jpg

 

Która bedzie korzystniejsza.

 

W poniedziałek przychodzi hydraulik i chce wszystko odpowiednio dobrać zeby to działało tak jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic się nie stanie kotłowa zrobi swoje i się wyłączy ,najwyżej przytłumi na chwile inne pompy i tyle ,normalnie tego w instalacji nie odczujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty znowu kombinujesz ? pisałem już wyjście z kotła śrubunek trójnik pompa kotłowa a nad trójnikiem zbiornik przelewowy w bok pompy do CO zasobnika czy co tam masz ,na powrocie śrubunek trójnik wpiecie z pompy kotłowej i od trójnika dalej do instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.