Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niskie Ciśnienie Na Kotle Na Paliwo Stałe.


szyr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Instalator zainstalował mi nowy piec 2,6 m w bud. o pow. 130 m. dotychczas opalałem domek piecem gazowym ale go chcę wyłączyc i ogrzewać drewnem z pieca UKS. Wszystko ladnie podłączone ale w żaden sposób nie można uzyskać ciśnienia na kotle. Nadmieniam,że kocioł jeszcze nie był rozpalany a tylko napełniany razem z całą instalacją. kiedy dopuszczam wodę to przelewa się ona przez naczynie wyrównawcze które jest zamontowane 7 m nad piecem. Niestety cisnienie na manometrze to 0,2 a powinno byc chyba max 1,0, jaka przyczyna?Pozdrawiam :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Instalator zainstalował mi nowy piec 2,6 m w bud. o pow. 130 m. dotychczas opalałem domek piecem gazowym ale go chcę wyłączyc i ogrzewać drewnem z pieca UKS. Wszystko ladnie podłączone ale w żaden sposób nie można uzyskać ciśnienia na kotle. Nadmieniam,że kocioł jeszcze nie był rozpalany a tylko napełniany razem z całą instalacją. kiedy dopuszczam wodę to przelewa się ona przez naczynie wyrównawcze które jest zamontowane 7 m nad piecem. Niestety cisnienie na manometrze to 0,2 a powinno byc chyba max 1,0, jaka przyczyna?Pozdrawiam :wacko:

no jak masz 7 metrów nad kotłem to powinieneś mieć pomiędzy 06-07 bar na manometrze podejrzewam że masz jakich dalekowschodni manometr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralne ogrzewanie działa ale niepokoi mnie taka systuacja. Grzejniki posiadają zawory termostatyczne ale działają dopiero przy odkręceniu ich na 3,5 i wtedy jest ciepły grzejnik. Co może byc przyczyną?

no 3,5 to odpowiednik 22st w pomieszczeniu czyli jest ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to na temat manometru nie będę się już wypowiadał ,a grzejniki ustawiasz na tyle i chcesz mieć w pomieszczeniu jak chcesz mieć 24st to ustawiasz na 4 jak 16 to ustawiasz na 2 i to cała filozofia głowic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termomanometry sawsze sa słabe a ferro to w szczególności ,jeśli chciałbyś super manometr to kup taki z duża tarczą i ciśnieniem do 1,5 bar ale z racji ze takie cudo kosztuje ok 60-100zł to poszukaj manometru z jak najmniejszym ciśnieniem np. do 2,5 bar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.