Skocz do zawartości
IGNOROWANY

60 M2 Jaki Kocioł ?


asyll

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie posiadam saunier duval thematek, który nie spełnił moich oczekiwań pod względem oszczędności i był stosowany ostatecznie tylko jako podgrzewacz wody, chciałabym przerobić ogrzewanie na piec 2 - funkcyjny , kondensacyjny, ale posiadam środki finansowe tylko w granicy 4 - 5 tys.

Proszę o radę, mieszkanie ma 3 m, 60 m2 jaki piec z renomowanych firm pozwoli mi na niskie rachunki i sprawdzoną jakość użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana kotła z komorą otwartą na kondensacyjny może obniżyć o kilka % twój rachunek, ale żadnej rewelacji nie będzie. Oszczędności powinieneś szukać w zapotrzebowaniu mieszkania na energię a nie w kotle (o samym mieszkaniu piszesz niewiele, a na ociepleniu stropów i wymianie stolarki można uzyskać spore oszczędności ) . Może uzyskał byś kolejnych kilka % modernizując instalację ( np podłogówka czy dobór grzejników na niższe parametry zasilania) ale to kosztuje. Poza tym to musisz uwzględnić jeszcze wymianę wkładu kominowego, to budżet o którym piszesz jest więcej niż skromny, na sam kocioł może starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, że trzeba doliczyć wkład kominowy. Mieszkanie jest środkowe na 2 piętrze, okna są plastikowe, szczelne, więcej modernizacji nie ma możliwości tu zrobić na tą chwilę. Rarytasem i tak jest ,że po kilku latach pustostanu w końcu sąsiad nade mną zaczął palić i z boku.Wcześniej jedynie ja dogrzewałam mieszkanie.Mam piece kaflowe, które do tej pory były wydajne, ale wymagają przebudowy.Zastanawiam się nad gazem bo mam już wszelkie pozwolenia a nawet przebudowa kaflowego to obecnie od nowa opinia, projekt, ech.

Jeżeli już zdecyduję się na kondensacyjny czy warto brać pod uwagę Immergas ? Zastanawiam się również ponownie nad duvalem i vaillant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.