Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buderus Czy Dedietrich


grzechuuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Niedawno stałem się posiadaczem mieszkania o pow. 80 m2 i jest w nim zainstalowany piec gazowy Junkers Eurostar. To moje pierwsze mieszkanie z ogrzewaniem gazowym więc mam zerowe doświadczenie. Przy okazji remontu mieszkania chciałbym wymienić Junkersa na coś nowszego (Junkers ma 12 lat)

Chcieliśmy z zamkniętą komorą spalania jednak koszt wkładu kominowego to drugie tyle co piec (ok. 8m). W związku z tym chyba pozostaniemy przy otwartej komorze spalania. Zastanawiam się pomiędzy dwoma piecami Buderus U 042K / U044K lub De Dietrich MS24. Który będzie lepszym rozwiązaniem? Jeśli chodzi o serwis to nie ma problemu z żadnym po mieszkam w sporym mieście. Czy może lepiej brać pod uwagę inne marki np. Termet? Ceny tych urządzeń z montażem są porównywalne ale który będzie oszczędniejszy? Dodam że budynek ocieplony (2001 rok budowy) okna PCV mieszkanie szczytowe.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Buderusa.

Dla mnie na jego korzyść przemawia to że mam 5 lat gwarancji. Musze tylko raz na rok wezwać serwisanta do przeglądu i o całej reszcie zapominam.

Mam nadzieję że to dobry wybór. Pewnie rachunki drastycznie nie spadną al może troszkę. W końcu to inna technologia niż 13 lat temu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.