Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły Dolnego Spalania Z Nakła Śląskiego


pepito82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Podrzucam Wam do zrecenzowania kocioł produkowany bardzo blisko mojego miejsca zamieszkania. Kilkanaście lat temu kotły tego producenta (DS) były bardzo popularne w naszej okolicy. Ówczesna wersja różniła się nieco od obecnej.

 

Różnice:

- niegdyś ruszta żeliwne, dziś wodne - zmiana na minus

- obecnie pojawiły się wloty powietrza dopalającego - zmiana na plus

- pojawiło się wyjście na miarkownik, dawne kotły wymagały ręcznego sterowania przesłonami - zmiana na plus

- w dawnym kotle był "wodny czopuch" czyli dodatkowy wymiennik na pierwszym odcinku czopucha, teraz z rysunków tego nie widać.

 

W oczy rzuca się brak ceramiki w okolicy palnika. O ile pamiętam kocioł był dość "upierdliwy" w czyszczeniu, Dakon ma to wymyślone 1000 razy lepiej.

 

http://www.metalteres.com.pl/oferta/kotly-weglowe/52-kotly-z-regulatorem-ciagu/kotly-z-regulatorem-ciagu-eco-i

 

http://www.metalteres.com.pl/pliki_do_pobrania/7b59717cdc.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tam czepiacie się :D to jest fajny kociołek i ma PW które najtrudniej dorobić, i widzę wyczystka duża a odpopielacz jak by miał być dziadowski to lepiej jak nie ma. tylko te ruszta wodne trochę nie potrzebne. ale jak myślicie po co je firmy dają? bo normalnie ludziska chcą je mieć. mój dobry kolega wymieniał nie dawno kocioł i użyłem wielu argumentów przeciw a on i tak zamówił z wodnymi bo tam jest największy odbiór ciepła i koniec :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W górniaku ruszt wodny nie przeszkadza ale w dolniaku, w szczególności przy paleniu drewnem to fabryka smoły i sadzy.

Ten górny przelot można zatkać i będzie ok.

Będą tylko problemy z rozpalaniem, przy którym szczelina nad pierwszą przegrodą pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli całość jest prawidłowo podłączona i cug dobry to rozpalanie jest czynnością bardzo prostą mało tego z swojego doświadczenia widzę że lepiej mi się rozpala jak ten górny przelot jest zamknięty bo wtedy palnik szybciej zaciąga. problemy mogą być w upalne dni ale na to też są sposoby. nakręcę kiedyś filmik ja bezstresowo rozpalać w kotle ds :D jak dokładać opał itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wad wymienionych przez kolegów dodałbym:

- brak (chyba) ceramiki w kanale dopalającym. Wiem, że dla węgla to sprawa dyskusyjna - ja jednak dołożyłbym.

- moim zdaniem wloty powietrza dopalającego umieszczone są zbyt wysoko, szczególnie dla węgla. Nie wiem jak są sterowane. Powietrze nie jest podgrzewane. Szkoda, w takim typie kotła jest to łatwe do zrobienia.

- powietrze główne jest podawane od dołu, więc ruszt sięgający pod wymiennik to duży błąd.

 

Zalety:

- dobrze, że jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.