Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Zespół Mieszający Wybrać Do Podłogówki


robkom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Robię nową instalację i zastanawiam się nad sposobem mieszania wody do podłogówki. Z tego co zauważyłem są dwa sposoby: z zaworem 3D np.: http://allegro.pl/rozdzielacz-mieszajacy-5-sekcyjny-alpha-2-esbe-i3371840049.html i z głowicą termostatyczną: http://allegro.pl/rozdzielacz-5-mieszajacy-podlogowki-silowniki-i3402639615.html . Który zespół jest lepszy? Jak działa ten z głowicą termostatyczną? bo zawór 3d to wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze że mam już na piecu zawór 4D i z niego będzie zasilanie na ten nowy rozdzielacz, z tego 4D zasilane też są grzejniki więc będzie ustawiona temp. ok. 50st. na dom. A jak działa ten drugi zestaw z głowicą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dupnie, zapomnij o nim :D

możesz coś więcej napisać dlaczego? jest tych zestawów najwięcej na rynku. Chciałbym coś więcej o tym się dowiedzieć. (i tak planuje kupić jak radzi Sambor z 3-D)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wiesz co kupić to możesz spokojnie poszukać na forum w ramach relaksu inf o tym drugim układzie i poczytać co cię ominie jak go nie kupisz :P

 

 

Pozdr.

 

PS Jak myślisz - na rynku jest dużo - raczej dla tego że mało kto kupuje a nie że jest dobry. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx Sambor :) wieczorem wrzucę fotkę jak mam rozwiązany zawór 4-d przy piecu aby upewnić się czy dobrze planuję podłączyć podłogówkę . Pytanie jeszcze czy bypass jest konieczny? bo widzę że te rozdzielacze z 3-D go nie mają. Dodam że planuje kupić 5 obwodowy roz. gdzie 3 będą na siłownikach i regulatorach pokojowych Tybox 710 a 2 obwody na zwykłych głowicach termostatycznych na rozdzielaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bypass - piszą że po to aby po zamknięciu się siłowników pompa nie uległa uszkodzeniu i wtedy woda idzie bypassem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim przypadku jest to pompa adaptacyjna - tam możesz zamknąć wszystko a pompa się dostosuje.

A swoją drogą dlaczego nie dasz jednego termostatu pokojowego sterującego pompą - to prostsze a przy podłogówce, która ma dużą bezwładność bardziej skuteczne.

Już nie piszę o cenie bo takie rozw jest tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymarzyło mi się że chcę mieć w 2 pokoikach i sypialni termostaty na ścianie i w ten sposób sterować temp. w pomieszczeniach. Wiem że trochę droższe rozwiązanie ale jakoś to przeżyje :). Jeden termostat pokojowy sterujący pompą - czyli wyłącza pompę po osiągnięciu temp. w pomieszczeniach, tak? tylko trzebaby go gdzieś w centralnym miejscu umieścić, i tu pojawia się problem bo mam 5 małych pomieszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załączam schemat

post-22162-0-68163100-1374575968_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to ma być kocioł - brak naczynia wzbiorczego lub przeponowego w zależności od wersji układu.

Pompa CWU powinna być na gałęzi za trójnikiem, raczej bez zaworu różnicowego - chyba że jest grawitacja na kotle

Pompa podłogówki podłączona w szereg z pompą CO -uwaga patrz post #6 .

Dodatkowo podłączona w szereg z pompą CWU - koszmar.

Mam nadzieję że to tylko na rysunku!

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocioł miałowy, zasypowy, układ otwarty, naczynie jest na zasilaniu, zaraz poprawię schemat. Grawitacyjnie idzie na bojler. Resztę zaraz poprawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawiłem schemat ale nie wiem jak podłączyć tą pompkę na rozdzielacz podłogówek...

post-22162-0-99505000-1374589924_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak? a te zawory zwrotne są potrzebne? bo jeszcze są w sprzedaży przy rozdzielaczu ... potrzebny?

post-22162-0-95876200-1374593740_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx Sambor, to już dużo mi pomogło. Teraz mogę spokojnie kupić rozdzielacz z zaworem 3-D, szafkę i montować. A jeszcze jedno pytanie mi się przypomniało, odnośnie rury do podłogówki, kupiłem kan thermu blue floor pe-rt - czy to dobry wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx Sambor, uspokoiłeś mnie z tą rurą :). Znalazłem rozdzielacz który mi prawie odpowiada, http://allegro.pl/rozdzielacz-5-mieszajacy-do-podlogowki-esbe-a-i3405799603.html zamienię tylko zawór na ESBE VTA 372, dołożę filtr, termometr jak w tym zestawie http://allegro.pl/rozdzielacz-5-mieszajacy-do-podlogowki-esbe-sso-i3407480141.html (przyda się) i pompę też zmienię na ALPHA2 (nie L) lub LFP ALPHA2, lub WILO stratos pico, bo o tych Halmach nic nie znalazłem więc strach zaryzykować (a może się mylę). Trochę drożej wyjdzie ale to ma służyć latami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak akurat mi pasuje że cały rozdzielacz z szafką będzie w kotłowni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.