Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uksn 23Kw - 150M! Szansa


Fazik8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Mam problem i pytanie zarazem byłem zdesperowany i rozważałem założenie ogrzewania gazowego u mnie w domu jednkaże dam szansę mojemu piecowi.

 

Mam piec z Pleszewa UKSN 23 kW ze sterownikiem i dmuchawą. Palę głownie miałem ale to męczące ze względu na fakt, że kotłownia z piecem jest w środku domu a nie mam tam miejsca aby trzymać miał.

Opał znajduje się w nieocieplonym, zimnym gazrażu gdzie w czasie zimy jest mróz.

 

Dlatego chcąc palić miałem przynoszę go dzień wcześniej do domu i zalewam wodą i sądzę że to stanowczo za krótko.

Rozpalam od góry i piec pali dobę!!?? gdzie podobny gabarytowo piec z Zębca pali 3 dni ten sam miał.

 

Temperatura na piecu głównie 45st pompy 40st przedmuch 13sek co 7 min.

Dodam też że popiołu strasznie dużo mi zostaje około 2 wiader.

Co robię nie tak?

Czyżby jakieś ustawienia były źle na kotle?

Mam steownik ATOS ale bez wejscia na regulator pokojowy - może to zmienić założyć sterownik i regulator pokojowy? Ale jak to działa? Może powymieniać termostaty na grzejnikach? Już sam nie wiem. POMMOŻCIE.. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze zmien opal... skoro masz tyle popiolu to cos z nim nie tak (na ile tego mialu wychodza 2 wiadra popiolu)

po drugie zadne regulatory pokojowe nic nie pomoga jak sie pali nieefektywnie...gdybys mial w domu "saune" to wtedy takie regulatory maja sens, bo jestes w stanie troche ustabilizowac odbior ciepla z pieca i zwyczanie starczy go na dluzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o jakieś ustawienia itp.

Po prostu Kolego masz złe informacje w głowie i na nich bazujesz i Ci wtedy nic nie pasuje.

 

Po prostu porównujesz to do Zębca z kosmosu.

Gdzie ten zębiec - stoi obok, że masz takie dokładne porównanie?

Kto Ci naopowiadał takich bajek o tym zębcu? Nie daj się w konia robić, bo nigdy do ładu nie dojdziesz.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy miał kupujemy ze znajomy ten sam z tej samej dostawy. On ma powierzchnie 200m i w tym zębcu pali się znacznie dłużej i popiołu jest wiaderko u mnie mimo iż temperatura na piecu jest niżsa u mnie 45 u niego 52 opału starcza na krócej i popiołu więcej.

a wiem to bo spotykam się z tym osobnikiem od zębca praktycznie codziennie i nie jedna noc tam jest przespana także nie są to jakieś wyssane z palca przechwałki typu mój piec to............ ale fakty.

może podniosę temperaturę na piecu i poprzykręcam grzejniki...już sam nie wiem

I jeszcze jedno jak na piecu mam 50 stopni w domu nie ma czym oddychać więc laam zakręcam grzejniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mi troche wyglada na kiepską pracę kotła. Duży ciąg kominowy zle ustawony nawiew i to powoduje spiekanie popiołu i miału. Niska temperatura pracy też swoje robi - trzeba by nad tym popracować. Pewnie nie tylko popiołu masz duzo ale i sadzy. Może też jest kiepska konstrukcja kotła.Może też być że z tego zlewając miał robisz z niego błto i tą wodę którą w niego wlałeś musisz odparować a to niestety zabiera sporo energii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma znajomy?

Zawsze znajomy ma najlepszy kocioł i za darmo całą zimę przesiedzi.

Raz tu kolega pisał, że wchodzi do takiego niezapowiedziany a tu 15C i wszyscy w koce pozawijani :lol:

 

Jak mu 3 doby zasypowiec trzyma, to znaczy, że spala 2 razy za dużo opału niż potrzebuje.

Weź sprawność takiego spalania i przelicz to zobaczysz.

Jeśli ktoś doprowadza do takiego stanu, że mu 3 doby trzyma to raczej z matematyką jest mocno na bakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moim zdaniem miał także może być kiepski. Z doświadczenia wiem, że słabej jakości miał może mieć nawet do 30% popiołu. Nadmierne zalewanie go wodą też raczej nie pomaga, należy to robić z umiarem.

Napisz z jakiej kopalni masz ten miał, jaka jest jego oficjalna wartość opałowa, deklarowana przez sprzedawcę?

Na pewno nie zaszkodziłoby kupić trochę miału z innego źródła i spróbować jak się będzie palił.

 

Muszę przyznać, że także zaintrygował mnie ten Zębiec, który trzyma 3 doby :). Moim zdaniem wynik który osiągasz czyli 24h, jest bardzo dobry. Żeby zmniejszyć ilość popiołu musisz pokombinować z nastawami i z miałem z innego źródła :)

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja pisze non stop o ustawieniach a Wy zębiec i zębiec....... Wyjaśniam jego piec (właśnie z nim gadałem) to zębiec UKSN 25 kW zasypowy, nic więcej nie wiadomo. Ale ten zębiec jest czterokomorowy a mój trzy? jak to się ma do spalania? Może zamknę czopuch i wtedy spróbuje przecież jakaś szpara techniczna jest tpo powinno się palić.a może jednak pompę mam za mocą 32/80? nie wiem

ps. głowic termostatycznych nie ma gtzejniki panelowe a przyłącza z rur stalowych a u mnie grzejniki panelowe przyłącza z miedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fazik8 nie denerwuj się tak, usiłujemy Ci pomóc, jednak nie odpowiadasz na nasze pytania. Sambor zadał pytanie nie odpowiedziałeś, ja wcześniej także zadałem pytanie odnośnie parametrów tego miału- też nie odpowiedziałeś, więc jak mamy pomóc?

 

Zębiec kolegi po prostu nas ciekawi. Nie sposób przejść obojętnie obok kotła zasypowego który trzyma 3 dni :).

Pozdrawiam

Rafał

P.S

Swoją drogą jaki to jest Zębiec UKSN?? bo na stronie producenta nie mogę znaleźć :). Pomyłka, albo ja patrząc o tej porze jestem ślepy i go nie widzę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem Vernal sam doczytałem edytowałem i wyszedłem z forum, :D. Dopiero teraz zauważyłem, że zdążyłeś mnie poprawić :). Według forumowego zegara edytowałem posta minutę po Twojej "poprawce", w praktyce były to pewnie sekundy,nie wyświetlił mi się nawet komunikat, że do tematu dodano nowy post, ale nie ma tu sekundowego naliczania więc się nie dowiemy :D .

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i przepraszam za chwilę uniesienia ale problemy ..... a więc po pierwsze piec Zębiec tego znajomego nie interesuje mnie wiem jak jest ze spalaniem i chcę to zwiększyć. Miał, którym palę w zimę ma niby energię cieplną 22,5MJ więc uważam że jest dobry zawartość popiołu to max 10% CHOĆ UWAŻAM ŻE TAM PÓŁ NA PÓŁ JEST Z PIASKIEM. Co do pochodzenia paliwa nie mam pojęcia przywozi nam to znajomy cysterną gdzieś z Częstochowy...????!!!!!

Kwestia opału jest u mnie na dopracowaniu gdyż w tym roku nie kupiłem miału i czekam do zimy raz w miesiącu kupię opał raz miał raz eko groszek raz węgiel itd.

Ale sądze że także ustawienia na moim kotle mogą być nie takie. Powiedzcie proszę jakie powinny być aby opał palił się w miarę długo i wypalał praktycznie do czysta łącznie jaką temperaturę zadać gdyż dotąd miałem 45 st.

I kolejne pytanie pseudofachowiec od centralnego założył podłogówki nie na rozdzielaczu bez jakichkolwiek pomp. Moja podłogówka w salonie o powierzchni 40 mkw jest na jednym węźle i nie dogrzewa tzn bok ciepły środek salonu zimny. Pozostałe podłogówki tj łazienka i przedpokój grzeją fajnie. I tu pytanie nie wiem gdzie są zasilania podłogówek z łazienki i przedpokoju ale wiem gdzie jest rura miedziana zasilająca podłogówkę w salonie. Czy mogę skuć część podłogi i wstawić w tą rurę drugą mniejszą pompę OMI 25/40? Głowna pompa to IBO OHI 25/80. Gabaryty dużo większe. Powiedzcie czy taki montaż polepszy sytuację? Dzięki za odpowiedź i przepraszam za chwilę słabości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.