Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Sterownikiem


nordiego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

kupiłem niedawno piec seko eko II-n z dmuchawą i sterownikiem yasam gold 3000.

No i mam problem z nastawami w tym sterownikiem.

Jest ustawiony na 55 stopni. I zaczynają się problemy. Dochodzi ta temperatura dmuchawa się na chwile wyłącza i za chwile włącza dmucha kolo 5min (różnie z tym jest) i wyłącza na 2-3min znowu i tak temperatura dochodzi do 80 stopni raz doszła jak nie przypilnowałem do 90 i dalej dmucha tylko tedy już reaguje. Piec zasypany więc jest co palić się. Co zauważyłem nie zawsze przy włączeniu nawiewu nie zawsze dioda "nawiew" się zaświeci. Pozostałe nastawy są ustawione:

czas wygaszenia: 6 (60min)

czas przedmuchu: 0

przerwa przedmuchu: 30 (min)

temp. startu pompy: 30 (stopni)

moc nawiewu : 2 (2...25)

 

Mi się wydaje że sterownik powinien tak działać jak instrukcji napisane że temperatury spada 2 stopnie poniżej temperatury zadanej to tobiero nawiew powinien się włączyć.

A nie chodzi jak chce i przedmuchuje cały czas prawie. Może coś źle nastawiam.Czekam na propozycje rozwiązania problemu.

 

Dodam jeszcze że dmuchawa nie pracuje cały stabilnie tylko potrafi przyspieszyć i zwalniać.

 

Pozdrawiam

Nordiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Dziś zauważyłem że jak włożyłem wtyczkę to wentylatora na wygaszonym piecu, aby zobaczyć czy włączy się na zastopowanym sterowniku. Niestety włączył się i zaczął wiać jak zwykle. Możliwe to że sterownik jest to wyrzucenia czy może to jego normalne zachowanie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamuj. Jest uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.