Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przebicie Ciepla


Rekomendowane odpowiedzi

Nowa instalacja z rur pcv. Podczas zakrecenia zworu cieplej wody z pieca do kaloryferow, nastepuje nagrzewanie 2 kaloryferow, a potem pozostale staja sie letnie. Chodzi o to, ze kiedy chce nagrzac tylko boiler, to nagrzewaja sie tez kaloryfery (jedna strona domu). Czy powrot wody zimnej kaloryferow powinien byc rowniez zabezpieczony zaworem ? Tutaj maly szkic mojej instalacji - narysowane rury powrotu, jedna wyraznie nagrzana i to nia idzie cieplo do kaloryfera (tak przypuszczam).

 

http://www.tinypic.pl/7mbjoi7unh55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcia zaworów i instalacji bo z tego schematu nic nie jest wiadome oprócz tego że jest prawdopodobnie źle spięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram sie wrzucic zdjecia (jesli dalej bedzie taka koniecznosc). Odpowiedz mi prosze wczesniej, czy CO powinno byc odciete 2 zaworami ? Ja mam odciecie cieplej wody z pieca do CO, bez odciecia dolu, czyli "zimnej", ktora wraca z kaloryferow do pieca i laczy sie z powrotem boilera. Hydraulik, ktory to robil twierdzi, ze moze zawor, ktory zamyka ciepla wode do CO jest wadliwy. Rura za nim jest letnia, a ta powrotna goraca - dlatego wlasnie sadze, ze problemem sa powroty i brak zaworu. Jakie moga byc inne przyczyny ? Na co zwrocic uwage ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz źle zamontowane naczynie zbiorcze to nie zamykaj obydwu zaworów bo ciśnienie w kotle po nagrzaniu może rozsadzić ci kocioł. Dlatego każdy pyta się o naczynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak mam narysowac ten schemat. Mam 2 naczynia. Jedno zamkniete zaworem (parter), bo pietro bylo pozniej konczone i tam dali 2 naczynie, ktore teraz obsluguje caly dom. Czego zdjecia sa potrzebne ? Pieca, boilera i okolicznych rur w kotlowni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcia kotła i jego podłączenia jak również bojlera i naczynia zbiorczego tego na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to, ze problem rozwiazany. Dolaczyli trojnik metalowy przed piecem i teraz powroty z boilera i kaloryferow lacza sie zaraz przed kotlem. Dorobili tez kolanko przy powrocie z kaloryferow.

 

Teraz kilka pytan. Naczynie zbiorcze jest zrobione przelewowo przez kaloryfery. Czy to jest akceptowalne rozwiazanie, czy musi byc rura bezposrednio od pieca ? Na pietrze mam wszedzie termostaty. Czy warto dolozyc do pieca zawor bezpieczenstwa (chodzi mi o zapobiegniecie ewentualnemu wybuchowi pieca) ? Nie wiem jak to sie nazywa fachowo, ale przy piecu mam na to miejsce.

 

PS. Parter nie ma termostatow i jest zawsze otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Doze pewnie masz spapraną instalacje wokół kotła i dlatego tak się bronisz od pokazania jej na fotkach. Pewnie robiłeś sam ze względu na oszczędności, albo wziołeś "krawca" któremu obojętne jest co będzie z twoją instalacją.

Dolaczyli trojnik metalowy przed piecem i teraz powroty z boilera i kaloryferow lacza sie zaraz przed kotlem. Dorobili tez kolanko przy powrocie z kaloryferow. A gdzie się mają łączyć ? O co chodzi z tym kolankiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gresik ty jestes jakis nienormalny ? Ja po prostu nie mialem czasu/ochoty/nie widzialem sensu. Gdyby problem nie zostal rozwiazany, to bym zrobil zdjecia - to chyba proste. Piec, jak i caly dom robila ekipa hydraulikow. Na koniec szef powiedzial, ze porozmawia sobie z pracownikiem, ktory to konczyl, bo zle zrobil. Wszystkie czesci lacznie z trojnikiem dostalem za free - w ramach gwarancji. W pierwszym poscie jest naszkicowane jak wygladaly powroty - wszystko bylo na jednej rurze i z niej do pieca wchodzilo. Zadnego trojnika nie bylo, tylko rura pcv.

 

Tutaj masz narysowane co zostalo zrobione. Porownaj sobie z rysunkiem z pierwszego postu. Teraz rozumiesz, czemu uwazalem, ze cos nie tak z powrotami ?

 

http://www.tinypic.pl/5hjx6o712d1o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bez obrażania. O nie normalności możemy sobie porozmawiać prywatnie na "ustawce". Hydraulikiem to może jest ich szef (chociaż spytał bym o uprawnienia), a nie ekipa (czyt. krawcy) skoro ci tak podłączyli piec (czyt. kocioł) jak narysowałeś na drugim schemacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.