Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z piecem KTM (podajnik tłokowy)


marek1773

Rekomendowane odpowiedzi

Ustawiłem moc dmuchawy, na 30% (bo o to Ci chodziło?). Przerwa Pod.5 i Pr. 35. Zobaczę, co będzie się działo.

Coraz bardziej zaczyna mnie ten piec wkurzać, zastanawiam się nad zmianą na zwykły tradycyjny. Ten mam druga zimę. Sterownik jest pogmatwany a zużycie dość duże.

Pytanie, czy taki piec jest bardziej ekonomiczny czy bardziej wygodny?

Piotr dzięki za podpowiedź. Napisz ile zużywa Ci groszku i jaki jest to opał, jaki masz dom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom piętrowy ok 200m. na zewnątrz 7cm. styropian strop 20 cm. wełna, dach nieocieplony, instalacja starego typu grzejniki purmo piec krzaczka tłokowiec skpt 24 Kw zawór 4d, dwie pompy 1 CO 2 CWU bojler 150l, palę ekoretem temp. zadana 60 st. na grzejnikach 52- 53 st. powrót ok 50 st. w domu 22-24 st (małe dziecko) na kotle non stop utrzymuje sie tak ok 66-68 st. i tak przy temp -5 - 10 st. kociołek mam ustawiony następująco: w podtrzymaniu podaje sobie paliwo co 18 min i tak jak ci już pisałem piec w ogóle nie przechodzi u mnie w stan pracy u ciebie tkzw. rozruchu, wyjątkiem jest tylko sytuacja kiedy piec grzeje wodę do zad temp. w podtrzymaniu wentylator mam ustawiony co 1min 45 sek na 35 sek praktycznie na najmniejsze obroty ( wcześniej robiłem tak jak ty dmuchałem co 2-3 min 50-60% mocy i co z tego że szybko rosła temp. jak przy 3-4 przedmuchu szybko spadała skoki były duże tak jak opisywałem i też przechodził mi ciągle w stan pracy, wiec poszedłem w drugą stronę i myślę że teraz jest ok) a jeśli przechodzi w stan pracy to podawanie mam ustawione co 7 min. a wentylator dmucha sobie cały czas tez z minimalną mocą tak że w piecu nie ma wichury tylko pali się fajnym ogniem i piec szybko dochodzi do zad. temp. Moje spalanie przy podanych temp. wynosi obecnie 30-35 kilo na dobę. Mam nadzieje że jakoś ci to pomoże i tak jak wielu użytkowników tego forum pisało nie załamuj się trzeba próbować i na pewno się uda nie poddawaj się tak, też to przerabiałem cała rodzinka się ze mnie śmiała że mieszkam w kotłowni. Jakby coś to pisz będziemy kombinować dalej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni piec pracuje jako tako. Przez jakiś czas pracuje na podtrzymaniu, ale wpada, co jakiś czas w stan rozruchu. Myślę, że spowodowane jest to właśnie dość głębokimi wahaniami temperatury. Ustawioną mam na 60 stopni w górę wzrasta czasem w porywach, do 63 ale zazwyczaj to 61 stopni natomiast w dół potrafi zjechać do 55 stopni. Odrobienie takiego spadku pochłania trochę czasu i wtedy właśnie wpada w stan rozruchu. Zmiana ustawień dmuchawy nic nie zmienia prócz szybkości wzrostu temperatury.

Natomiast, co zauważyłem i mnie to intryguję to sytuacje, gdy np. przez kilka godzin piec dość dobrze utrzymuje temperaturę ustawioną by później wpaść w taki właśnie dołek niskiej temperatury i nie bardzo może sobie z tym poradzić. Zaznaczę, że nic szczególnego się w domu w tym czasie nie zmienia tzn. nikt nie otwiera okien, nie wietrzy i takie tam.

Jeszcze pytanie, po co sterownikowi informacja o temperaturze powrotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam techniczne pytanie związane z piecem KTM-25 z firmy Grobelny który kupiłem jesienią tego roku.

Niestety nie zaopatrzyłem się w sezonie letnim z suchy opał a dostępność w obecnej pogodzie suchego ekogroszku jest znikome.

Próbowałem z różnych źródeł i pomimo tego, że każdy z dostawców mnie zapewniał że opał jest suchy to tak nie było.

Próby palenia kończą się niepowodzeniem bowiem po pierwsze robią się bardzo duże spieki a po drugie opał się nie wypala i dochodzi do wygaśnięcia pieca bądź zasypania paleniska nie do końca spalonym groszkiem. Zaznaczam, że piec jest uruchamiany po to by trzymał tylko dodatnią temperaturę w domu który nie jest jeszcze zamieszkany. Testowałem na ustawieniu 40 stopni - 60 stopni i podawanie co 5 min na dmuchawie max, podawanie co 10 min, 15 min... efekt zawsze ten sam... nie spalona do końća porcja groszku zamienia się się w spieki i zasypuje palenisko.

Czy w związku z tym, jest możliwość palenia tym piecem jakimś innym opałem? Jakiś czas temu jak rozpoznawałem piece czytałem o paleniu peletem. Czy ten piec jest gotowy by takie coś mu zaproponować?

Oczywiście najlepszy byłby SUCHY ekogroszek ale czy jest jakaś alternatywa? Nie chciałbym z bezradności przy wyłączonym piecu popalać codziennie przez małe drzwiczki drewienkiem + zwykły suchy węgiel z kaflowego pieca???

 

Proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli palisz ekogroszkiem nie musi on być całkiem suchy. Nie wiem jaką powierzchnię ogrzewasz ale po mocy koła przypuszczam że jest to około 200 m2, ja mam również piec 25 kw, na początku palenia w tym piecu również miałem problemy z jego ustawieniem, lecz jest to do zrobienia. Na ekogroszku spróbuj ustawić na początek takie parametry Pd 8, Ob 8, Pod 3, Pr 15, później ewentualnie będzie można korygować te ustawienia. Ja na początku również paliłem ekogroszkiem później zacząłem palić miałem i okazuje się że zużycie miału i ekogroszku w tym piecu jest bardzo podobne i teraz cały czas palę miałem. Jeżeli budynek który ogrzewasz tym piecem jest niezamieszkany i jedynie chodzi o utrzymaniu dodatniej temperatury w nim to radził bym wyłączyć podłogówkę jeżeli masz ponieważ na rozgrzanie podłogówki pójdzie tobie mnóstwo opału a w tym przypadku wystarczy jak będzą ogrzewały dom grzejniki nawet jeżeli nie ma ich we wszystkich pomieszczeniach to takie ogrzewanie na ta chwilę bedzie najbardziej ekonomiczne. Napisz jakie efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście dom z garażem łącznie ma 200m2 i chodzi o to by utrzymać dodatnią temp. Dzisiaj ustawię wg Twoich parametrów i zobaczymy.

Do tej pory miałem Pd 2, Ob 10, Pod 2 i Pr 12 a temp na 65 lub 40.... chodziło mi o to by ciągle dostawał świeże paliwo, i ostro żeby je rozpalało bowiem jak osiagał piec tem, a dmuchawa nie chodziła to groszek wgasał i nie był w stanie rozpalić kolejnej świeżej porcji.

Dzisiaj próba wg Twoich zaleceń... jutro dam znać co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witajcie, mam piec z Pleszewa (Rafał Grobelny) model KTM 20kW z podajnikiem tlokowym. Aktualnie posiadam eko-groszek z Czech.

Ustawienia ktore moge zmienic to:

 

1 Pauza miedzy dawkami paliwa

Wyrazana w minutach (zakres od 1 do 15)

 

2. Limit obrotow dmuchawy

Wyrazane w % x10 (zakres od 20 do 100)

 

3. Podtrzymanie ognia

Czas przerwy (zakres od 1 do 9 min) wyrazany w minutach stanowi odstep pomiedzy kolejnymi zalaczeniami dmuchawy na czas wyrazony w sekundach. Czasy te ustalaja dawkowanie podajnika tlokowego np. 3 min/10 sek. tzn.co 3 min. na 10 sek wlaczy sie dmuchawa a kolejna dawka paliwa bedzie dostarczona po 18 kolejnych cyklach dmuchawy, 3 min = 180 sek; 180:10=18

 

Uwaga: Potrzymanie zostanie automatycznie wylaczone po przekroczeniu temp. 80 st. C

 

4. Czas pracy dmuchawy

Wyrazany w sekundach (zakres od 1 do 60)

 

Aktualnie mam ustawione

 

1. Pd. 9

2. Ob. 6

3. Pod. 2

4. Pr. 6

 

Temparatury 40 stopni na piecu przy tych ustawieniach nie moge uzyskac.

Dom w zabudowie szeregowej, powierzchnia ok 230m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale czy jest sens skrocic czas podawania paliwa do 4 lub 5 minut ? Moze byc tak ze podane paliwo nie spali sie do konca a juz tlop poda nastepna dawke jest to wg mnie strata paliwa chyba ze nie wzialem pod uwage wyzszej temperatury co na dluzsza mete podniesie ja do tej ktora zostania nastawiona i co jakis czas zalczy sie tylko dmuchawa i poda kolejna dawke gdy temperatura spadnie ?

 

Jezeli jestes w stanie podac dokladne ustawienia tak jak ja napisalem pozywzej tj.

 

1.

2.

3.

4.

 

bede zobowiazany i swoje spostrzezenia beda umieszczal na forum, sadze ze to dobry pomysl aby takie ustawienia do kazdego pieca zbierac gdzies i ew. porownywac osiagniete wyniki.

 

Na ustawieniach

 

1. Pd. 9

2. Ob. 6

3. Pod. 2

4. Pr. 6

 

Piec pokazuje temperature 33,3 stopnia

Edytowane przez infowaldek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale czy jest sens skrocic czas podawania paliwa do 4 lub 5 minut ? Moze byc tak ze podane paliwo nie spali sie do konca a juz tlop poda nastepna dawke jest to wg mnie strata paliwa chyba ze nie wzialem pod uwage wyzszej temperatury co na dluzsza mete podniesie ja do tej ktora zostania nastawiona i co jakis czas zalczy sie tylko dmuchawa i poda kolejna dawke gdy temperatura spadnie ?

 

Jezeli jestes w stanie podac dokladne ustawienia tak jak ja napisalem pozywzej tj.

 

1.

2.

3.

4.

 

bede zobowiazany i swoje spostrzezenia beda umieszczal na forum, sadze ze to dobry pomysl aby takie ustawienia do kazdego pieca zbierac gdzies i ew. porownywac osiagniete wyniki.

 

to nie totolotek, że konkretna kombinacje cyfr czyni cie bogatym

 

 

trzeba zrozumieć pewne zasady i zależności, a będziesz sobie ten kocioł ustawiać na oko i po kilku godzinach skorygujesz jak nie będzie ideału.

 

narazie ważne są pierwsze dwa parametry odpowiedzialne za moc podczas pracy

 

czeski groszek ma dość dużo części lotnych i pali się dużym długim płomieniem przy okazji brudząc wymiennik

 

ale spala się dość szybko i chcąc zachować tę samą moc palnika co na kamiennym musisz go częściej podawać i spalisz go też więcej bo ma mniejszą kaloryczność.

 

Nie wiem jaką masz dawkę w gramach, ale dla 6 czyli 70% nadmuchu to przerwa podawania 1 min mogła by być jeszcze za duża i spalał by się za szybko.

 

Zmniejsz ten nadmuch i obserwuj efekty, jak zobaczysz że zmniejszanie nadmuchu powoduje coraz większą ilość palącego się groszku i przesuwanie się strefy żar/ popiół w kierunku popielnika, będziesz mógł ustawić taki nadmuch by było pokryte 3/4 palnika żarem, wtedy nie będzie problemu z osiąganiem zadanej.

 

Później zajmiesz się podtrzymaniem.

Edytowane przez Vlad24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ absolutnie nie mam :)

 

 

po prostu już trochę przeczytałem takich postów w poszukiwaniu jedynych słusznych ustawień. A gdyby takie były to ustawił by je producent i nie było by tego problemu.

 

Każdy ma jednak inny opał, inną instalacje inny komin i tu jedne ustawienia nie zadziałają wszystkich.

 

Prócz temp kotła obserwuj też gdzie i ile znajduje się żaru w palniku. Jak byś jeszcze miał termometr w czopuchu, to było by ci jeszcze łatwiej to wysterować i zobaczyć ile ciepła wydmuchujesz w komin przy dużych nastawach dmuchawy.

 

Mam całkiem inny kocioł i dmuchawę. Mam sterowanie od 20 do 100% krok 1%. I z praktyki wiem że przy całkowicie otwartej przysłonie zakres ustawień mieści się od 24% dla mocy ok 6-7kW do 35-40% dla 22kW. Zazwyczaj nie przekraczam 30%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje ustawienia pierwotne ustawilem wg. tego filmiku

 

 

Piec ten sam, instalacja troche inna powiezchnia mieszkania teoretycznie ta sama bo tez ponad 200m2 i tak samo jak u mnie jest ogrzewanie podlogowe.

Z tego co zauwazylem na panelu sterujacym nie zapala sie lampka Pompa C.W.U. wiec chyba jej nie mam w ukladzie. Aktulnie temperatura na piecu 35,7 wiec wzrosla mimo zmniejszenia limitu obrotow dmuchwy.

Edytowane przez infowaldek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale on pali miałem, a ty czeskim eko.

 

 

no to już widzisz ze jest tu zależność

 

i możesz to jeszcze zmniejszać do momentu aż zacznie ci żar spadać do popielnika.

 

Jak pali ci się tylko przy podajniku a dalej tylko popiół to przez niego jest przedmuchiwana ogromna ilosć zimnego powietrza które chłodzi ci kocioł, dlatego ta ważne ejst by żar był na 3/4 podajnika, w przeciwnym razie musisz pozatykać resztę otworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam filmik z temperatura i paleniskiem, wybacz ale ja patrzac w nie widze tylko ze sie pali nie potrafie rozpoznac nic wiecej.

 

 

 

Dodano.

Na ta chwile tj 23:14 piec pokazuje temp. 42,8 stopnia

 

masz racje nie wiele tam widać.

 

 

ale podawanie opału masz z prawej popielnik z lewej poniżej drzwiczek palnika

 

czyli patrzeć musisz albo przez te drzwiczki w lewo w kier popielnika i oceniać gdzie się kończy żar, albo przez drzwiczki popielnika, ale najpierw musiał byś zobaczyć gdzie są ostanie otwory nadmuchowe palnika. Żar ma kończyć się przed nimi.

 

No i ten płomień nie wygląda jak by to było 50% nadmuchu. Są tam jakieś wyczystki komory napowietrzającej pod planikiem, może tam już wszystko dawno zapchane.

 

 

 

 

a jaką miałeś zadaną temp przy tych 37 z filmiku. może to pid zmniejszał nadmuch by nie przekroczyć zadanej i dla tego tak słabo się to paliło

 

 

 

Edytowane przez Vlad24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwierajac drzwiczki od prawej strony pod spodem jest dmuchawa wiec zakladam ze tam jest palnik. Pod spodem wyczyszczone, spada tam bardzo dobrze wypalony wegiel. (dziurki pod palnikiem sa niewielkie dlatego grubsze elementy tamtedy nie przeleca). To co nie spadnie pod palenisko jest przepychane na ruszt (drzwiczki po lewej stronie) w trakcie podawania nowej dawki paliwa. Na ta chwile piec osiagnal zadane 45 stopni, podajnik sie wylaczyl, nadmuch takze dopoki temp. nie spadnie ponizej 45 praca tych elementow nie bedzie kontynuowana. Pozostaje teraz chyba ustawienie 2 ostatnich parametrow, chyba ze te palinisko konczy sie za daleko i to jeszcze nalezy wyregulowac przestawiajac 2 pierwsze parametry, musze to jeszcze sprawdzic, jutro dam znac. Dziekuje za pomoc, dla mnie to juz cos.

Edytowane przez infowaldek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich!.

Jestem nowym użytkownikiem pieca KTM Grobelny 20KW ze sterownikiem NEON. Palę od miesiąca w domu 140m2. Podłogówki ma tylko 8m2 i bojler 80l. W tej chwili dom jest wykańczany przez ekipę.Ściągane są kaloryfery na przemian (tynkowanie) nie wszystkie są podłączone. Obecnie spalam 25kg/24h ekogroszku. Nigdzie nie mogę znaleźć ustawień lub doświadczeń innych użytkowników z tym sterownikiem. Temperaturę na piecu mam zadaną 50C Chciałbym zejść niżej z ilością spalania. Z tego co wyczytałem żar powinień byc na 3/4 paleniska. U mnie niestety jest blisko podajnika (lewa strona). Czasem zdarzaja mi się również spieki, które przesuwają się z czasem na dodatkowy ruszt (mam podniesiony jeden ruszt aby spowodnie spadały większe spieki do pojemnika na dół. Mam pytanie czy ktoś posiada taki piec jak ja z takim samym sterownikiem? Jeżeli tak to piszcie proszę jakie ilości spalacie czy warto przejśc na miła i co najważniejsze jakie ustawienia poczynić po sezonie grzewczym aby grzał tylko ciepłą wodę. Będę wdzięczny za każdą radę. Pozdrawiam Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.