Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Abonament I Opłaty Stałe Za Gaz


alf

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwe, żeby abonament i opłaty stałe sięgały 450 zł miesięcznie nawet latem ? Ogrzewane mieszkanie gazem ok. 50 m2. Czy jest to naliczane od zużycia gazu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

133/2 to będzie 66,5 po włączeniu kalkulatora. ;)

Ja policzyłem dla 113, bo mój mózg bardziej lubi 13stki, tak, że mój błąd.

 

163/2 to będzie 81,5 chyba, to nie jest to samo co 450 zł jak pisze kolega.

Czy to dla mnie dużo?

To dla mnie o 81,5 za dużo, więc gaz odłączyłem i rzeczywiście warto - teraz płacę 0. :lol:

 

Przecież abonament płacę już w prądzie to jeszcze po co za gaz...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się popieści, by nie przekroczyć 1200m³, to opłaty były by do zaakceptowania.

Ale ten koszt podłączenia całości zabija, naście do 20tys wyleczyło mnie z gazu.

 

Co do kosztów podłączenia, to to " naście do 20 tyś" jest chyba troszkę przesadzone,chyba,że nie widzisz gazociągu bez lornetki :) mnie to wszystko razem z projektem kosztowało 5.500,- zł ( też nie mało,ale daleko do Twoich wyliczeń )

Ciężko jest w naszych warunkach klimatycznych i przy naszym budownictwie nie przekroczyć tych magicznych ?? 1.200 m3,ale czy ta różnica jest aż tak wielka ?

W taryfie "W2" opłat stałe są niższe,ale cena gazu jest nieco większa,tak,że w sumie różnica w kosztach rocznych nie jest aż tak wielka.

Boli,jak trzeba płacić przez 4-5 miesięcy w roku opłaty stałe wyższe niż opłaty za gaz,ale w skali roku to różnice są groszowe, bo w miesiącach zimowy cena gazu to praktycznie niweluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w 2003 zakładałem gaz do domu to zapłaciłem: projekt przyłącza - 3200 brutto + projekt inst wewnętrznej - 2000zł "w łapę" + wykonanie instalacji - wewnątrz domu i od licznika do płotu - chłopcy z gazowni "po godzinach" + prace oficjalne wg stawek PGNiG -7000zł - gaz miałem w płocie od licznika do wprowadzenia gazu do budynku ok 16mb + inne np nagazowanie itp - 300zł czyli razem ok 12 500 zł w roku 2003 .

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem przyłącze w zeszłym roku ,koszt :

 

1700 zł ryczałtem dla gazowni + 3.800 za przyłącze od ogrodzenia do budynku 15 mb , instalacja wew. do kotła i wszystkie projekty, odbiory,zgłoszenie gotowości do gazowni itd.

Praktycznie moja rola (a w zasadzie mojej żony,bo ona się tym zajmowała) ograniczyła się do podpisania umowy i zapłaty,może to dlatego tak gładko,że całość wykonał kuzyn żony z którym osuszyłem niejedną buteleczkę okowitki :) twierdził,że robi to po kosztach

 

PS. zapomniałem o skrzynce na licznik 250,- zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że nie ogarniam tej wyliczanki, ale gazu nigdy nie używałem choć mam go pod progiem. Ale 450 opłaty stałej x 12 = cały ekogroszek którym ogrzewam 160 m kw domu. Jestem pod wrażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy,co rozumiesz przez opłatę stałą? Bo jeśli masz na myśli abonament+ opłatę sieciową stałą bez opłaty za zużyte paliwo,to jakichś głupot ktoś Ci nagadał.Ja mam taryfę W-3 (dla zużywających od 1200-8000m3 rocznie) i abonament (region krakowski) wynosi 6.9zł/mc a opłata sieciowa stała 43 zł/mc-razem 50 zł/mc.Potem dochodzi ile gazu zjesz to za każdy m3 płacisz 1,1115 i zmienną 0,3559 zł,no i vat.W lecie zużywam około 30m3 na mc więc łatwo można wyliczyć,że zapłacę w zaokrągleniu 43zł opł.sieciowa stała+7 abon.+11 zużyty gaz +34 zuzyty gaz+22 vat=117 zł za wsio.450 zł/mc to ja zapłaciłam za tegoroczny lodowaty marzec za co+cwu dla dużego domu w górach.Zakończył się też mój "rok z gazem" i za 12 mcy za co+cwu zapłaciłam 4300zł-średnia wychodzi 358 zł/mc.Może się komuś zero do 45 dodało przypadkowo (-: ale na pewno sam abonament i stała bez paliwa nie wygeneruje takiej sumy,bo po prostu dla zwykłych nieprzemysłowych odbiorców nie ma tak wysokich taryf...a tu jeszcze małe mieszkanko,gdzie pewnie jest taryfa W-2 z jeszcze mniejszymi ww.opłatami.No chyba,że chodzi Ci o całą fakturę a ten ktoś z tego mieszkanka pożera ten gaz hurtowo przez cały rok w jakichś tajemniczych celach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy to rachunku starszej osoby, która zimą płaciła 2500 zł na miesiąc za ogrzewanie gazem. W tym były właśnie ujęte te 450 zł osobno. Postaram się zdobyć kopię tego rachunku, bo inaczej będzie dyskusja o niczym. Raczej podejrzewam jakieś oszustwo, bo to nie realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U teściowej też swego czasu były jakieś jazdy z abonamentem. Naliczali abonament i opłatę sieciową stałą [x2], tłumacząc to z dupska, że za każde podłaczone urządzenie tj. kocioł i kuchnie tak sie płaci. Ja to tłumaczenie przyjąłem ze zdziwieniem ale nie dociekałem prawdy bo i tak dni kotła gazowego były już wtedy policzone i teraz opłaty abonamentowe ~12zł/msc. Wcześniej samych opłat abo+stala było ~120zł/msc :o bez wliczenia do tego gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzanie gazem na poziomie 2500/msc to mało realne, ja miałem 3 kondygnacje po 130m2 - 260 mieszkalne i 130 piwnica warsztat - też grzane i przy największych mrozach i +20C w domu wychodziło mi ok 1780/2 msc i zużycie gazu rzędu 300-350m3/msc

z tym 2500/msc to albo pałac, albo błąd w odczycie lub duże wyrównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak warto to wszystko sprawdzić,szczególnie jeśli to osoba starsza-trzeba pomóc koniecznie,bo pomijając ewentualne kanty ("pomyłki")gazowni czy tak jak mówi słusznie Sambor jakieś wyrównanie, trzeba wziąć też pod uwagę możliwość nielegalnego poboru gazu przez sasiada lub wręcz nieszczelną instalację,a to już nie przelewki!

U mojej siostry był taki numer,że w nowo wybudowanym domu panowie ekipa wiercili pod kołki od ocieplenia nie zawracając sobie głowy przebiegiem instalacji w ścianie garażu i pech chciał,że trafili na rurkę gazową...efekt-500m3 gazu na liczniku za sierpień no i szczeście,że glazurnik kładąc flizy cały czas narzekał na smród gazu...siostra nie chciała go słuchać,bo jak to...nowy dom...wszystko tip top...no i zwiedzanie kosmosu przeszło koło nosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzanie gazem na poziomie 2500/msc to mało realne, ja miałem 3 kondygnacje po 130m2 - 260 mieszkalne i 130 piwnica warsztat - też grzane i przy największych mrozach i +20C w domu wychodziło mi ok 1780/2 msc i zużycie gazu rzędu 300-350m3/msc

z tym 2500/msc to albo pałac, albo błąd w odczycie lub duże wyrównanie.

To po jakich cenach masz ten gaz ? Wg moich na Śląsku 300-350 m3/miesiąc nie pasuje do 1780 zł/2 miesiące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz do postu #2 i do linku tam podanego - gaz wychodził po ok 2,6zł/m3 x 300 - 350m3 =780 - 910zł - to podałem z pewnym zaokrągleniem aby przybliżyć rząd wielkości ceny.

Przez 10 zim nie przekroczyłem 800m3 gazu /2 msc.

Popatrzyłem do postu #2 potem do wskazanego przez linka dalej obejrzałem skan faktury i ......... nie pasuje . Masz taryfę W3.6 , cena gazu na fakturze ok 1,98 zł/m3 brutto , koszty stałe 69,50 zł/miesiąc brutto . Czyli 198 m3 gazu x 1,98 + 2 x 69,50 = ok 531 zł do zapłaty . Dla 700 m3 na 2 miesiące to 1525 zł . Teraz cena gazu i opłat spadła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto te rachunki nie są dokładnie dla miesiąca lub dwóch, raz jest większy okres pomiędzy odczytami raz mniejszy - i stąd inne ilości, cena 2,6zł/m wyszła z bardzo przybliżonego policzenia - kwoty faktury/ ilość gazu, czyli zawierała opłatę stałą.- moja wina , upał + duchota :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.