Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły Kondensacyjne


marex80

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj. U mnie na 130 metrach kw. bardzo dobrze sprawdza się jednofunkcyjny Vaillant 18kW + zasobnik na wodę użytkową, Dom jest ocieplony dość dobrze - ściany 12cm wełny, poddasze 30cm, podłoga na gruncie 12cm styropianu. Rocznie zużywam gazu ok. 1000m3 na ogrzewanie, gotowanie i podgrzew wody użytkowej. W zimie dodatkowo palę w kominku - nie za dużo bo automatyka wyłącza mi kocioł a chcę żeby podłogówka mi się grzała. W sumie koszt gazu i drewna do kominka za rok kalendarzowy to ok. 3 tys. zł. podstawa do kotła to regulator - u mnie pokojowy i ustawienie stref czasowych grzania. Temp. w domu w okresie zimowym to 20-21 stopni C. Przy kondensacie podstawa to dużo podłogówki, powiększone grzejniki i niska temp. zasilania CO bo wtedy sprawność kotła szybuje w górę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do " marex 80" kocioł kondensacyjny zawsze się opłaca. tylko dobierz odpowiednią moc i automatykę.

Do " kodeksik" piszesz że jak zapalisz w kominku to automatyka wyłącza ci kocioł to pewnie masz kominek bez płaszcza wodnego i regulator w pomieszczeniu z kominkiem. Powinieneś zmienić ustawienia na sterowniku, albo zmienić sterownik (jaki masz teraz?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Szukam informacji nt. zainstalowania kotła kondensacyjnego. Czy w domu o powierzchni 100m2 to się będzie opłacać?

 

Witam,

W przypadku domu o powierzchni 100m2 zdecydowanie polecam kocioł kondensacyjny. Ma on znacznie wyższą sprawnością w porównaniu do tradycyjnego kotła gazowego, przy pracy w parametrach niskotemperaturowych. Największą oszczędność uzyska Pan jeśli w domu jest ogrzewanie podłogowe.

Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.

Pozdrawiam,

Rafał Cichocki

________________________________

Konsultant Junkers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kocioł kondensacyjny zawsze się opłaca. Pytanie powinno być takie; w jakim czasie wróci mi się różnica w zakupie kotła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł kondensacyjny zawsze się opłaca. Pytanie powinno być takie; w jakim czasie wróci mi się różnica w zakupie kotła ?

Witaj!!!

To pytanie będzie bezzasadne po 2015r

http://instalreporte...mosferyczne.pdf

Chcecie się grzać gazem (ekonomicznie)? to róbcie instalacje niskotemperaturowe.

pozdrawiam. henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.