Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Głowicy Termostatycznej W Grzejniku


ksiezyc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam do wymiany głowicę termostatyczną, bo pomimo ustawienia na gwiazdkę nieco przepuszcza wodę (sytuacja podobna jak na obrazku):

 

http://grzejniki-purmo.pl/wp-content/uploads/2012/09/Kaloryfery-Purmo-Plan-Compac.jpg

 

 

Mieszkanie znajduje się w bloku i kaloryfery są napełnione wodą (oczywiście pod ciśnieniem). Czy jeśli odkręcę tą głowicę, to dam radę przykręcić w to miejsce nową? Nigdy nie robiłem czegoś takiego i boję się, że ciśnienie może nie pozwolić na przykręcenie (oczywiście podstawiłbym miskę, przygotował ścierki itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co znaczy przepuszcza wodę?chyba nia grzeje o tej porze?zawór termostatyczny to nie zawór odcinający wiec nawet po zakreceniu głowicy może przepuszczać.ale jesli chcesz zmienic głowicę to możesz to spokojnie zrobic,głowica i zawór to dwa osobne elementy,odkrecasz nakretke z korpusu zaworu i zdejmujesz głowicę oczywiscie jesli masz załozony grzejnik,bo jak go zdjąłes to musisz zaslepić wylot z zaworu,inaczej po zdjęciu głowicy zalejesz mieszkanie gdyż zawór otworzy się na full

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam do wymiany głowicę termostatyczną, bo pomimo ustawienia na gwiazdkę nieco przepuszcza wodę (sytuacja podobna jak na obrazku):

 

http://grzejniki-pur...Plan-Compac.jpg

 

 

Mieszkanie znajduje się w bloku i kaloryfery są napełnione wodą (oczywiście pod ciśnieniem). Czy jeśli odkręcę tą głowicę, to dam radę przykręcić w to miejsce nową? Nigdy nie robiłem czegoś takiego i boję się, że ciśnienie może nie pozwolić na przykręcenie (oczywiście podstawiłbym miskę, przygotował ścierki itp).

Witaj!!!

Zgłoś do administracji. To należy do ich kompetencji -przyjdą ,wymienią(bezpłatnie).Mają specjalne urządzenia do wymiany tych zaworów pod ciśnieniem.

Bez zgody właściciela budynku(spółdzielnia , wspólnota) nie wolno ci ingerować w instalację CO.Nawet jeśli jesteś właścicielem mieszkania.

pozdrawiam. henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co znaczy przepuszcza wodę?chyba nia grzeje o tej porze?zawór termostatyczny to nie zawór odcinający wiec nawet po zakreceniu głowicy może przepuszczać.ale jesli chcesz zmienic głowicę to możesz to spokojnie zrobic,głowica i zawór to dwa osobne elementy,odkrecasz nakretke z korpusu zaworu i zdejmujesz głowicę oczywiscie jesli masz załozony grzejnik,bo jak go zdjąłes to musisz zaslepić wylot z zaworu,inaczej po zdjęciu głowicy zalejesz mieszkanie gdyż zawór otworzy się na full

 

Przepuszcza wodę - tzn, że zakręcam głowicę, ściągam grzejnik i lekko leci woda.

W drugim grzejniku mam taką samą sytuację i po zdjęciu grzejnika woda nie leci.

Żeby nie było wątpliwości - jeśli założę grzejnik, to mogę cały ten element (link) odkręcić i zakręcać drugi, tak?

 

http://www.schlosser.com.pl/images/Produkt/5-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.