Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę O Pomoc W Wyborze Pieca Co


djnero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

prosze o pomoc w wyborze pieca do c.o.

 

Zalożenia:

- nowy dom ocieplony 15cm styropianu

- zapotrzebowanie na ciepło ok 12kw wg ozc

- rodzaj paliwa: drewno, węgiel

- dużo miejsca w kotłowni zarowno na piec jak i na paliwo

- w projekcie mam układ zamknięty, przy czym na piecu zaznaczone układ bezp. (instalacja jeszcze nie zrobiona i mogę ja zmienić)

- brak mojego doświadczenia z piecami i paleniem w nich

 

Z przeczytanych postów wywnioskowałem, że najlepszy byłby dla mnie piec ze spalaniem dolnym i automatycznym miarownikiem ciągu.

Chciałbym aby piec miał jak największą komorę spalania i duzy otwór do ładowania drewna.

Nie wiem jak z elektroniką, musiałby być jakis sterownik przy piecu do sterowania pompą co i chciałbym dodatkowo miec panel

pokazujący temp. na piecu itp. rzeczy - o ile to mozliwe oczywiście i nie przesadnie drogie.

 

Bardzo prosze o pomoc i sugestie odnośnie pieca.

Dodam, że nie chcę zbankrutować przy tym i wydac na piec około 4 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam domek 120 m2. Ogrzewam go piecykiem indukcyjnym o mocy 6kW. Gorąco polecam - rachunki za co spadły mi średnio o 600 zł. Teraz płacę ok. 400 zł. m-cznie (w zimę oczywiście) i mam w domu cały czas 20 stopni. Piecyk jest mały, podłącza się go do gniazdka. Koszt inwestycji (10 tys.) jest kilka razy mniejszy od pomp ciepła. Od roku działa mi bezawaryjnie (gwarancja na 30 lat).

 

pozdrawiam,

Arek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, jak policzyłem to domek ma zapotrzebowanie na en el - 400zł/0,6zł/kWh = 666kWh/ msc = 22,23 kWh/ dobę czyli potrzebuje do ogrzania mocy 22,23kWh /24h= 926W co daje zapotrzebowanie na ciepło 7,72 W/m2.

Dom całkowicie pasywny lub ściema i kryptoreklama .

 

Pozdr.

 

PS A świecisz czym - pewnie łuczywem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przepraszam was wszystkich że odświeżam temat gdyż juz sam nie wiem potrzebuje kupić piec zasypowy 6-9 KW mam już wybrany i od czego zależy to czy mogę pod niego podłączyć grzejniki a zarazem wodę w łazience? czy potrzebuje jakiś konkretny zbiornik dodatkowy? czy wystarczy mi piec z płaszczem wodnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.