Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Klubu 300 M2. Jak I Czym?


barmaann

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam budynek w którym chciałbym zrobić klub (dyskotekę). I teraz moje pytanie do was forumowicze. Jak ogrzać 350m2?? Budynek to przerobiona szkoła. Na razie w użytku tylko jedna kondygnacja parterowa, przedzielona na salę taneczną i barową(mniej więcej 70/30 dla sali tanecznej). Wysokość około 4,2m. Klub działałby tylko w weekendy, ale ze względu na sprzęt i "napoje" temperatura w sezonie zimowym musi być zachowana przez cały tydzień minimum na poziomie 15 C. Nie mam dostępu do instalacji gazu ziemnego. Budynek jest pod miastem. W dalszym etapie inwestycji chciałbym zrobić jakąś klimatyzację, ale to jeszcze nie teraz. Z góry dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Możliwości jest kilka. Wszystko zależy od tego jaki masz budżet na inwestycję. Jeśli chcesz to zrobić tańszym kosztem, można pomyśleć o dobrym kotle zasypowym, na drewno /węgiel. Jeśli masz pieniądze i chcesz mieć większą wygodę pomyśl o kotle automatycznym na miał lub eko-groszek. Są jeszcze takie wyjścia jak pompa ciepła, ale to już całkiem inne pieniądze :). Kolejne wyjście to kotły olejowe, ale takie grzanie także do najtańszych nie należy. Słowem jest wiele możliwości, ale jak zawsze wszystko rozchodzi się o pieniądze :)

Napisz jeszcze, czy budynek jest jakoś izolowany, jakie są okna?- to dość istotne

Kolejna sprawa to czy jest tam ewentualnie jakieś miejsce na kotłownie, czy jest komin, jeśli nie to trzeba będzie jeszcze doliczyć koszt, wydzielenia kotłowni i postawienia komina.

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna n a razie są, ale zostaną w większości zamurowane. Budynek nie jest izolowany. Jest to typowa piętrowa szkoła podstawowa wybudowana w latach 70-tych. A kotłownia jest bo wcześniej budynek był ogrzewany piecem i grzejnikami na wodę, ale przez kilka lat nieużywania instalacja została rozgrabiona. Co do finansów. Chciałbym się zmieścić w 20 tyś. ale nie wiem czy to jest możliwe... Jeżeli będzie trzeba więcej, a to się mi później opłaci to jakoś załatwię pieniądze. Instalacja musi mieć szansę rozwoju bo na razie zostaje jeszcze jedno piętro nie używane, czyli kolejne 350 m2 oraz część mieszkalna o powierzchni około 120 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku potrzebny jest projekt i pozwolenie na budowę. Adaptacja jak i zmiana sposobu użytkowania niestety nakłada taki obowiązek. W tym przypadku najlepiej zwrócić się do wydziału budownictwa danego urzędu, lub projektanta. Jeśli ma tam powstać klub to potrzeba zgody rożnych instytucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, "Papierologii" będzie ogrom, ale niestety w tym kraju bez wysiłku włożonego w przebrnięcie przez urzędy nic się nie da zrobić. a co do sposobu ogrzewania to czytając na różnych forach doszedłem do wniosku że najlepiej i najtaniej będzie zrobić konwencjonalne ogrzewanie z kotłem na ekogroszek. Czy zgodzicie się ze mną????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno na paliwo stałe z podajnikiem, można pomyśleć o rekuperacji wtedy straty ciepła będą mniejsze, ale to jest kosztowne. Jednak jak interes będzie się rozwijał to można przy tym samym kotle (dla obecnej powierzchni) ogrzać jeszcze dużą część budynku wykorzystując ciepło z odzysku. jeśli pomyślisz o tym teraz to później nie trzeba będzie problemów przy rozbudowie. jednak trzeba pewne rzeczy już przewidzieć i zamontować. Dobry projektant sobie poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.