Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba O Pomoc W Doborze Mocy Kotła


m82isiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem, że tema się powtarza ale nie znalazłem na forum odpowiedzi na mój problem. Jestem na etapie wyboru kotła praktycznie zdecydowałem się na kocioł Defro KDG Plus. Mam problem z doborem jego mocy. Posiadam dom w pełni podpiwniczony o łącznej powierzchni podłóg około 300 metrów. Powierzchnia podłóg w piwnicy wynosi około 100 m i piwnica z tego względu, że znajduje się ziemi nie będzie cała ogrzewana. W domu zostanie zainstalowany zasobnik wody na 300 litrów a powierzchnia ogrzewania podłogowego wynosi około 30 m. Dom zbudowany jest z pustaka komórkowego o wymiarach 24x24x59(beton komórkowy) i ocieplony styropianem grubości 10 cm. I tutaj zaczyna się problem. Na podstawie wyliczeń powierzchni i średniego zapotrzebowania energii na 1 m wychodzi, że potrzebuję piec do 18 kw.Na podstawie informacji producenta potrzebuję piec o mocy 25 kw. Boję się że będzie to kocioł przewymiarowany i wydaje mi się, że przyjęcie przez producenta zapotrzebowania 100 w na i metr kwadratowy jest za dużą ilością. Proszę o pomoc i podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać. Więc okna mam standartowe o przenikalnosci ciepła 1.0. Stropy cieplne styropianem o grubości 5 cm i na to wylewa grubości również 5 cm. Dach i strop na poddaszu zostanie ocieplenie wełna grubości 20 cm. W domu mam dwa okna dachowe o wymiarach 78x 118

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A proszę jeszcze o rade. Zastanawiam się w tej chwili czy wziąć zwykły piec kdr tylko z miarkownikiem ciągu czy zainwestować dodatkowe 500n zł na wentylator do nadmuchu i sterownik. Na byłem zdecydowany na kdr plus z systemem PID. Jednakże nie wiem zy jest sens dopłacać dodatkwoe 1000 zł za wydaje mi się nie potrzebne akcesoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Od 2 lat mam kocioł tego samego producenta tylko nazywa się unj-pro i różni się tylko ostatna czyli górna czescia wymiennika.W takiej wersji jaka sprzedaje producent ten model nie nadaje się do poprawnego spalania ani do wegla ani do drewna.Jesli ma być defro to tylko DS i zamiast zasobnika na 300l wstawić bufor na minimum 600l co w połączeniu z podłogówka pozwoli utrzymać jakość i efektywność spalania na przyzwoitym poziomie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.