Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły Opop !


robertus

Rekomendowane odpowiedzi

ogladałem te piece na YT a dokładnie model opop h412 Budową przypomina Kalvisa, Kostrzewę .Piec opop h412 ma podawane powietrze pod ruszt. i w górnych drzwiczkach od komory zasypowej,oraz po bokach do palnika szamotowego..Po przygodach z piecem Kostrzewy ,który z braku powietrza żle spalał drewno,a właściwie produkował smołę . Myslałem ,że ten piec opop h412 byłby idealny dla mnie.Niestety czytałem opinie na czeskich forach i więcej było niezadowolonych osób z tych pieców. Może ktos użytkuje piece tej firmy i wypowie się na temat uzytkowania .Cena tych pieców jest o połowę niższa niż pieców Litewskich firma Opop ma przedstawicieli na terenie Polski wiec z zakupem nie powino byc problemów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oko kociołek bardzo podobny do Dakona Dor. I podobnie jak w Dakonie ma za wysoko wstawione podawanie dodatkowego powietrza. U mnie w modelu 32D, w kanale jest ogień tylko podczas wstępnego odgazowywania drewna. Gdy na dole zrobi się żar to płomień się skraca i w kanale nie ma już temperatury pozwalającej na dopalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Jakąś srebrną łopatę możesz sobie przydzielić za zdolności archeologiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.