Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawór Zwrotny Sprężynowy-Stygnie Woda W Bojlerze


jacek6213

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że chodzi o zawór na zasilaniu wężownicy Miałem tak u siebie, że chyba się zacinał. Co gorsza dochodziło do tego, że bojler zaczynał mieć kłopoty z nagrzaniem się. Wyjąłem sprężynkę a zawór zamontowałem pionowo, w taki sposób, że klapka opadając grawitacyjnie zamyka przepływ wody, zasada taka sama jak przy zaworze klapowym. W dodatku zrobiło się coś w rodzaju syfonu, co dodatkowo utrudnia cofanie gorącej wody na kocioł i instalację Oczywiście zasilanie bojlera pompą co, grawitacyjnie u mnie już nie pójdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chciałbym się dowiedzieć w jakiej pozycji zamontować zawór zwrotny sprężynowy z usuniętą sprężynką.Czy ktoś ma doświadczenie z takim zaworem, jak on się sprawuje i jakiej firmy zakupić zawór.Czy element zamykający lepszy mosiężny czy wystarczy plastikowy.Pozdrawiam.

Witam jeśli zwór sprężynkowy to tylko z wkładem mosiężnym montowany za pompą ładującą zasobnik , z tworzywa na dopływie zimnej wody do zasobnika z wodosiągu .( u siebie tak mam i jest ok ) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.