Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Weber Heitztechnik 15 Czy 20


Amorgos

Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrawiam Wszystkich . Jestem nowy na forum a już chciałbym was zamęczyć małym pytaniem.

Być może przeanalizowałem wszystkie za i przeciw ale zdecydowałem sie na Webera heitz technik

Mój domek to sasza 2 z dachem dwuspadowym bez garażu. Prosty domek bez udziwnien o taka stodółka

powierzchnia uzytkowa to 114m2 a poddasze 40m2

Porotherm 25 P+W ocieplony 15 styro grafitowe Platinum Plus Organiki lambda 0,031

podłogówka 25m2

Pompa powietrza z 300 lub 250l zbiornikiem Hewalex

Dach ocieplony 18 +10 wełna toprock +superrock lambda 0,36

strop drewniany 15cm +5cm megarock +rockmin lambda 0,39

9 grzejników kermi i do łazienki drabinkowy

okna shuco corona si 82 ciepłe parapety xps

komin shiedel rondo plus fi 180 8metrów do pieca

 

komin shiedel rondo plus fi 200 7metrów do kominka z( dgp ewentualnie puszczone na podasze)

{Poddasze na razie nie będzie uzytkowane ale dogrzewane od czasu do czasu

Nie wiem czy dobierac kociol tylko do tych 114 m2 nie licząc poddasza bo instalacji na górze na razie nie bedzie a nie wyobrazam sobie tylko dogrzewać dgp na gorze mam 4 okna uchylno obrotowe fakro 118*78

kotłownia 7m2 prostokatna ( zrobiona zetka na nawiew )

 

Jaki waszym zdaniem odpowiedni byłby piec 15 czy 20kw

 

Czytałem coś o przewymiarowaniu kotła . sąsiad ma 20kw webera na 150metrów i

podobne parametry domu.

Czy po tych danych jestescie w stanie cos doradzic

pozdrawiam

ps wiem ze instalator cos wiecej mogłby mi powiedzieć ale warto posłuchać fachowców.

czy mozna tu jakoś fotki wstawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Ani 15 ani 20 kw to o wiele za dużo, masz 154m2 dobrze zaizolowanego domu, przelicznik dla takiego budownictwa to + - 60 Watt na m2, więc 154m2*60Watt=9240 Watt czyli zaokrąglając 10 kw i większego kotła na twoim miejscu bym nie kupował, bo zrobisz krzywde środowisku i swojemu portfelowi, a i kocioł też szybciej się zniszczy. Jeśli masz wątpliwości to zrób OZC i będziesz miał wszystko jasne.

Poczytaj jeszcze na forum o kotłach, zdecyduj jak chcesz palić czy od dołu czy od góry, czy chcesz kocioł automatyczny ,nic na ten temat nie napisałeś i do swoich preferencji dobierz odpowiedni kocioł.

Pozdrawiam

Rafał

P.S Instalatora raczej nie słuchaj bo to przeważnie ludzie którzy nie mają pojęcia o dobieraniu mocy kotła, lub celowo namawiają do zakupu większego niż jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na oko się już kotłów nie dobiera. Po co płaciłeś za projekt domu? Po to aby unikać pomyłek i nic nie robić na "oko", w projekcie powinieneś znaleźć wszystkie dane odnośnie zapotrzebowania budynku na ciepło. Minęły bezpowrotnie czasy że zapotrzebowanie budynku wynosiło 120 czy 100 W/m2. Jest duża szansa że i kocioł 20kW i 15 kW będą zdecydowanie za duże jak na twoje potrzeby. I ta kotłownia o pow.7m2 jak na kocioł węglowy jest co najmniej skromna, na kocioł i podgrzewacz wystarczy ale na magazyn paliwa już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.