Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palic W Tym Kotle


NOWY1988

Rekomendowane odpowiedzi

Pokarz jego przekrój albo zdęcia w środku bo nie mogą znaleźć w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada, wiesz że nie zwróciłem uwagi na pompę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMPE MAM TAK ZALORZANA ZEBY ZAWOR GRAWITACYJNY PRACOWAL(PRZY WIEKSZYCH NASTAWACH NA STEROWNIKU 45-55C )BYLO SLYCHAC STUK!MAM JESZCZE JEDNO PYTANKO JAKIEJ WIELKOSCI MAM ZALOZYC NACZYNIE PRZEPONOWE CISNIENIOWE?MOZE DODATKOWO MAM ZALOZYC ZAWOR 3-4DROZNY I TRZYMAC ZAWSZE NA PIECU NA ZASILANIU 70C...JUZ SAM NIE WIEM JESTEM ZIELONY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś co dzieje się z Twoją instalacją co, gdy nie ma prądu i pompa nie działa ? Radzę poszukać dobrego instalatora albo siąść na 4-litery i solidnie przestudiować wszystko co jest na forum odnośnie tego tematu. Wszystko tu znajdziesz, tylko trzeba trochę poczytać. Z kolei nam trudno Ci wszystko wyjaśnić od zera, widząc tylko niewielki fragment instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem woda mi się gotuje jak pompka nie pracuje.Moja instalacja to kociol 8kw 1,2pow grzewcza,bojler na wode 100l,moc16kw,pow grzejna 0,6m2,kuchnia grzejnik 600x1000perfekt,pokoj600x1000c22perfekt,2-pokoj 600x1200 c22purmo,korytarz600x400c11 perfekt,lazienka 600x600c22purmo,schowanek600x400c22perfekt.a jeżeli chodzi o rurki to miedz od pieca 28,22,18,16pod grzejniki ok..60m rur wyszlo za calo instalacje.A jeżeli chodzi o rozpalanie to robie to tradycyje,czopuch ustawiony na drugi zabek,temperatyra na zasilaniu 59-62 na węglu,drzewie 45-50 i dlatego pale weglem.Brak pomioru spalin oraz powrotu wody powracającej do kotla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi się gotować. Załozyłeś zawór różnicowy tylko po co jak przy takiej budowie instalacji grawitacji nie ma i nie będzie. Zamiast zaworu różnicowego potrzebny Ci jest UPS do pompy. Przyczyn nadmiaru sadzy jest kilka. Komin 14x14 teoretycznie powinien do takiego kotła wystarczyć (ja uważam że dobry ale dla kotła gazowego a nie węglowego gdzie powinien być min 20x20) ale czy jest odpowiedni ciąg ( 4,5 m wysokości jest trochę skromnie) to musi sprawdzić kominiarz. Na nadmiar sadzy wpływ mają również dopływ powietrza do kotła i temperatura spalania. Na zdjęciu widać okopcone kocioł nad drzwiczkami co ewidentnie świadczy o braku powietrza( czy jest nawiew i kratka wentylacyjna w pomieszczeniu?) . I musisz podnieść temperaturę spalania ( patrz zalecenia w DTR kotła) czyli potrzebny będze zawór 3D lub 4D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciag w kominie jest bardzo dobry jak jest czysty(myslalem o podniesieniu komina jeszcze o 1m).A co do dopływu powietrza to kradki napowietzajacej nie mam,gdyz piec stoi w moim mieszkaniu w kuchni(okno otwieram bardzo często)okopcone drzwiczki to było pierwsze moje palenie i to dlatego(nigdy więcej się to niepowtorzylo).Z moich doswiaczen w paleniu tym kotle wynika ze temperaturę powinna utrzymywać się w granicach 68-70c, ale w domu nie idzie wysiedzieć 30c to bardzo dużo.......Palac ciagle spalam dziennie weglarke wegla oraz wiaderko 10l drzewa(sosny) na rozpalke.A co do zaworu i obejścia to mój instalator tak zalozym ja jestem młody i wszystkie rady na temat czerpie z tego forum,poniewaz to jest mój pierwszy kociol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja instalacja mówiąc delikatnie jest niebezpieczna i jak najszybciej musisz to naprawić. Przyczyn powstawania sadzy jest wiele, palenie sosnowym drewnem w tego typu kociołku z pewnościa do nich należy (dużo żywicy ). Dobrze, że trafiłes na to forum, jeżeli tylko będziesz chciał znajdziesz tu odpowiedzi na większość swoich pytań. Skorzystaj z forumowej wyszukiwarki. Na początek wpisz hasło "naczynie wzbiorcze" i czytaj aż do bólu. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem troszkę o paleniu od góry,cala weglarka palila mi się 10-12godzin z początkiem 60c i z godziny na godzine spada do 40c(klapka powietrza wtornego otworzyłem na polowe a drzwiczki popielnika uszczelniłem ale nie do końca zostawiłem tak 1-2cm dla powietrza,czopuch otwarty na max.Co jeszcze mam zrobić żeby przez cale palenie trzymal mi taka temperatura jak ja chce czyli 58-60c?aha a co do dymu z komina leciał siwy,ale juz nie w takich ilościach jak od odpalania z dolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki gruby masz wegiel i jaka jest wysokość warstwy paliwa ale jak żar jest już w popielniku to PW nie potrzeba juz tyle co przy odgazowaniu więc można je przymknąć . Reszta to już zależy od rodzaju wegla i jego zdolności do sklejania pod wpływem

temperatury . Niektóre gatunki potrafią skutecznie się skleić uniemożliwiając przepływ powietrza przez warstwe paliwa zwłaszcza gdy jest ona zbyt wysoka w stosunku do granulatu paliwa . Odsyłam do lektury forum a dla ułatwienia link

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/11219-teorii-nigdy-za-wiele/

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pal od góry , zamontuj miarkownik ciągu ( dosyć dobry regulus , mam od 3 sezonów ) , żeby regulował dopływ powietrza pod ruszt ( klapka w dolnych drzwiczkach), wyregulować klakę powietrza wtórnego (obserwować , regulacja podczas palenia ) i popraw to co koledzy wyżej ci już napisali .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.